Vücudum yağlı..Kas için nasıl bir yol izlemeliyim ? ( Fotoğraflı )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fbmaster tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fbmaster

fbmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani sanırım en doğru yolum buraya konu açmaktı .. Öncelikle başlayayım ismim mehmet yaşım 18 kilom 80 boy 177 ..
    Geçen yaz 2 ay VG ye gittim ama 1 ayı ramazan ayı olduğu için çok işe yaramadı açıkçası.. Çok da bilgim yok bu konularda..
    Şimdi tekrar VG için salona yazıldım ancak burada salondaki hocamdan daha kaliteli insanlar olduğunu fark ettim ..
    Özür dileyerek hocamın söylediklerini yazayım ..
    Vücudumda ölçü alarak hacim kazandırma programına yönelli beni .. Yağlarımın aşırı olmadığını söyledi bunun için ağırlık antenmanından sonra 10 dk koşu bandı sonra mekik,ters mekik sopa çevirme diye program yaptı..Koşmamı istemedi 1 günlük dinlenme aralarında kaslarımı yakarmışım onun gibi bişi ..

Buyrun burada da vücut fotoğraflarım :

http://i.hizliresim.com/eam4R7.jpg

http://i.hizliresim.com/KqVgDQ.jpg

Bu şekilde normalde fotoğraf koymak istemedim ama koymadan da olmaz diye düşündüm ..
    Vücudumu çok yağlı hissediyorum hele ki oturunca kat kat oluyor simit şeklinde bu beni deli ediyor..
    Kollarımda,göğüs bölgemde,sırt bölgemde ve göbek çevremde resmen eşit şekilde dağıtılmış gibi yağlanmalar var..

Sizce hocamın dediği gibi hacim kazanırken bir yandan yağ yakabilir miyim ve ne kadar zamanımı alır bu mesela 3 ay sonra ne kadar görüntüm değişebilir..Biliyorum VG uzun ve zahmetli bir iş ben merak ettiğim için soruyorum..
    Nasıl bir program izlemeliyim.. ?

SON OLARAK YANLIŞ BİR ŞEY YAZDIYSAM AFFOLA CAHİLLİĞİME VERİN BU KONULARDA PEK BİR ŞEY BİLMEDİĞİM İÇİN KONU AÇMA GEREĞİ DUYDUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN :)

Ekli Dosyalar:

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Program belki başlangıç programı olup başlangıçtan 1 yada 2 hafta sonra sana hacim programı verecek olabilir.Sadece mekik ve sopayla hacim olmaz.

fbmaster bunu beğendi.
  3. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Yav ne kasın varda kosup kas yakıcaksın saçmalamıs, 30 dk antrenman 30 dk kosu ideal senin için

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

fbmaster bunu beğendi.
  4. fbmaster

fbmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim programım var hani program zaten hacim üzerine...merak ettiğim acaba yağlar o sürede nasıl yanacak ?
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2014 ---
    Yaptığın kas antenmanı boşa gider şu anda hacimlenmen lazım demişti de

5. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler hacimlenme diyor arkadaş yani 'bulk' dönemi ! Yag yakmayı unut bu sekilde dahada yaglanıcaksın

fbmaster bunu beğendi.
  6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yağların ne zaman eriyeceğinin zamanı olmaz.Disiplinli beslenme ve disiplinli spor ile yağların erir ama ne zaman erir kimse onu söyleyemez.

fbmaster bunu beğendi.
  7. fbmaster

fbmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır normal hacim programı bulk dönemi değil yani hacim antrenmanından sonra kardio var .. 2 ay daha vucut yapmışlığım var bulk dönemi biraz fazla gibi sanki.. yani yağ yakarken bi yandan hacim yapmak gibi bi şansım olabilir mi bunu sordum aslında
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2014 ---
    Peki hacimlenirken bi yandan nasıl yağ yakabilirim ?

8. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Çalıştıkça göreceksin.

9. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakarken hacimlenmek, hacimlenirken yag yakmak imkansıza yakındır kardesim profesyoneller bile ikisini aynı anda götürmezler, benim sana tavsiyem yag yakımına odaklanman yanına fitness antrenmanlarınıda ekleyerek, yinede sen bilirsin :)

10. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Benim tahminin antranörü arkadaşa yanlış terimlerle yanaşmış.Yapacağıda belli zaten standart program.

11. fbmaster

fbmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler tekrar :)) yani apırlık çalışırken vücut yağ yakıyomuş yani kalori harcıyormuş aslında öyle demişti hoca onun için de ağırlık antenmanlarını sıkı tut dedi yağlar zamanla erirmiş.. yani ben de fikrinizi almak için açtım konuyu teşekkürler :)

12. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen kardesim sanırım basından savmış, yoksa hacimlenirken yag yakımı diye bişey düşündüyse, o salondan acilen uzaklastırılmalı :D

13. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyo antrenmanları ile 2 ayda yakıcagın yagı, bi senede yakarsın öyle ama dediği gibi sonucda yakar mısın ? Yakarsın :d

fbmaster bunu beğendi.
  14. fbmaster

fbmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Program kardio dan çok ağırlık yani kardio olarak şöyle 10 dk koşu bandı 10 dk bisiklet bunlar ağırlık antenmanlarından sonra yapacaklarım ... mekik,ters mekik filan da en son yapacaklarım böyle program :) teşekkür ederim tekrar :))

sosunaverenso bunu beğendi.
  15. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Resimlerine baktım. Benim spora ilk başladığım halime yakın. Ve aynı şeylerden bende senin gibi şikayet ediyordum. Salona gittiğimde hocam bana ilk olarak yağ yakımı verdi sadece kardiyo yani ve güzel birde beslenme. yağ yakıcı besinlerle birlikte koşu, eliptik, mekik ve birkaç kardiyo hareketi daha. sonraki ay vücut alışsın diye bazı makinalarda ağırlık programı yazdı ve kardiyodan sonra ağırlığa başladım ve sonra sadece ağırlığa yönlendirdi. Şuan en sıkıntılı bölgem karın ve bel kaldı. Gerisi ağırlıkla ve diyetle toparlayacaktır. Sana tavsiyem yağ yakımına ağırlık ver ve sonra ağırlık işine gir. vücudun biraz incelsin bunu fark et sonradan ağırlığa geç.

Sayfayı Paylaş