vücudum, sorularım olacak ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ucan_yumruk tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ucan_yumruk

ucan_yumruk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum önce kendimden bahsedip sonra sorularıma geçeceğim bu yaz ortaokul bitti lise 1'e geçtim,1996 doğumluyum, küçüklüğümden beri yaşıtlarım azda olsa kısa çılız kaldım,çok şükür bu sene iyiyim kendimi toparladım 1 senede 10 kilo aldım.Evde 2 tane dumbbell var ara sıra çalışıyorum sınav,mekik çekiyorum.2 aydır kick boks'a gidiyorum.Hocalarımız Türkiye genelinde başarıları var.İyi yanı ben vücut geliştirmeye de meraklıyım,1 tane salon var ve bodycilerle boksçular iç içe çalışıyorlar ayırım bile yok.Onları da gözlemliyorum.2-3 yıl boksa gittikten sonra bb'ye geçiş yapmayı düşünüyorum.

Boy:1.61 Kilo:50 Omuz:96 Kol: 30. Her zaman omuzlarım geniş olmasını istemişimdir hâla da istiyorum.Beslenmem çok iyi azimde var gerisi Allah'a kalmış her gün dua ediyorum.

?...Sorularım...?

1.Kickboks'un bu yaşta eksileri ve artıları nelerdir ?

2.Kemik irileşmesi,kaburga,omuz için ne yapmalıyım

3.18-20'li yaşlar body için geç mi ?

4.Çok kas çok güç, az kas az güç mü demek ?​

bench_O
    bench_O​

2. RuZu

RuZu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    1.Kickboks'un bu yaşta eksileri ve artıları nelerdir ?

2.Kemik irileşmesi,kaburga,omuz için ne yapmalıyım

3.18-20'li yaşlar body için geç mi ?

4.Çok kas çok güç, az kas az güç mü demek ?

bende uzun yillar takım sporlarinin icinde bulunan biri kendimce cevaplayim ;) yalnız profesyonel bodyci olmadigimi bilmeni isterim , ufak amaclarim var ve hobby olarak bu sporu yapiyorum , kendimi rahatlamis hissediyorum ...

oncelikle yaşın bence cok genc :) simdiden büyük kilolara girmene hic gerek yok , kendi vucut agirliginla , dumbellarla calis birde güzelce yemeklerini ye ..

1 - kickboks tarzı sporlar senin yaşındaki insanlar icin bi zarari olacagini düsünmüyorum . aksine spor disiplini ve bilgiyi edinirsin. sonucta kickboks ta güc isteyen bir spor , ozellikle kendi vucut agirliginla nasil calisilacagini iyi ogrenirsin ..

2 - sorunun kemik ve omurga kısmı icin , genetik burda onemli rol oynar ..

- kemiklerin bence yaşın kücük oldugu icinde ince gozukuyo olabilir , süt tarzı kemiklere bolca destek olan besinleri tüket ..

- omuzlarda kemiklerle paralel olarak dar gozukuyordur , hem yas gectikce kilo alirsin hemde kemiklerin gelisir die dusunuyorum ilerde daha genis durma ihtimalleri yuksek ..

3 - bu goreceli bi kavram , genetiğin uygunsa geç olmayabilir .. bu konuda profesyonellerden bilgiyi almak en doğrusu olur ..

4 - güçte farklı bi kavram , mesela boks tarzı sporcular belleri falan cok ince olur fakat vurduklarında ciddi bi güc ortaya cikar .. kasları dogru calistirmakla paralel bi durum ..

yani aynı kas kutlesine ve kiloya sahip iki insandan birisi digerine gore daha güclü olabilir ..

güc faktorunde bence bacaklarda cok önemli ..

bunlar benim düsüncelerimdi , bence kickboks tarzı efor sarfettigin sporlari birakma , hem yağ oranin cok düsük olur hemde kasların cok belirgin gozukur .. ozellikle az kiloda yarışıyorsan ..

umarim yardımcı olmuşumdur ..

Son düzenleme: 9 Ağustos 2010
    ucan_yumruk bunu beğendi.
  3. ucan_yumruk

ucan_yumruk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol tabiki yardımcı oldun ama ben yinede yaşım ilerledikçe kemiklerimin pek gelişeceğini sanmıyorum yineden topluma göre cılız kalırım gibime geliyor.Çevremde bir anda büyürsün,genetik,yemekle aran kötü gibi yorumlar çok alıyorum canımı çok sıkıyor,niye bende arkadaşlarım gibi ergenlikte düzenli uzamıyorum anlamıyorum :(

4. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Kemik konusunda bileklerine bakıp ince olduğunu için böyle yorumlar yapıyorsun sanırım. Ama olay sandığın gibi değil. Hacim kazandıkça bileklerinde hacimleşicek. Yani kolların 40 cm olunca bileklerin şimdiki kalmıycak şüphen olmasın.

5. ucan_yumruk

ucan_yumruk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hacim kazandıkça ince,iri kemik sorunu kalmaz yani

6. RuZu

RuZu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşların gibi boyun uzamayabilir , bu genetik bi durumdur , üzülmene gerek yok .. yapacak birşeyinde yok .. önemli olan böyle mutlu olman ..

7. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ben kickbox + body i birlikde yürütüyodum (sol dirseğim sakat olması nedeniyle kick boxu bıraktım her gelen darbede şişiyordu) kick box un bi zararı olmaz aksine gelişim sağlarsın, darbelere karşı direnç kazanırsın, sağlam omuz, bilek, kol vs. yaparsın. Ama body e kick boxun teknikleri öğrendikden sorna gitmen lazım. Hocanda zaten izin vermez. Cünki hantal olabilirsin. Kick box-box vs. yararlıdır askerde ve günlük hayatda cok faydasını görürsün thums:

Sayfayı Paylaş