Vücudu Şekle Sokma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gaffgarion tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben Eylül ayında diyete başlayarak 128den 125 kiloya sonrada Ekim ayında spora başlayarakta 125 kilodan 106 kiloya kadar düştüm. Vücudumun alt tarafı daha doğrusu bedenim baya bir inceldi fakat bunu üst kısımlar için fazla yapamadım. Açıkçası spor salonumda bana bu yolda yardımcı olacakta fazla insan yok o yüzden burda şansımı denemek istedim. Haftada 4 gün spor salonuna gidiyorum.

30-35 dakika koşu bandında 6kmh. yürüyorum 1er dakika aralıklarla da koşmaya zorluyorum kendimi
    10 dakika cardio ağırlıklı bisiklet sürüyorum
    Toplamda da 15 dakika ağırlık çalışması yapıyorum. Göğüs ve kolları güçlendirmeye çalışıyorum.

Fakat bir türlü göbeği şekle sokamadım biliyorum. Bölgesel zayıflama diye birşey yok ve de karın kısmı en zor geliştirilen bölge fakat inanıyorumki belirli hareketlerle orayı sıkılaştırabilirim. Fakat araştırmama rağmen adam akıllı birşey bulamadım.

Vücut ölçülerimde şöyle

Ekim: Mart:
    Karın: 141cm - 125/124cm
    Göğüs: 134cm - 120cm
    Bel: 122cm - 110cm

Ekimde pantolon bedenim 44dü şimdi 36 beden giyiyorum. Biliyorum aslında baya yol katettim fakat dediğim gibi üst kısmı biraz sıkılaştırmak istiyorum. Arkadaşlarım alttan fit üstten şişkin durduğumu söylüyorlar.

Üst kısmı sıkılaştıracak şekilde yapmam gereken hareketleri söylerseniz beni çok mutlu edersiniz. Şimdiden herkese teşekkürler :)

2. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    öncelikle boyunu bilmiyoruz ama 106kg fazla 106kg düşmüş olsan bile, yeterli değil gibi duruyor.106kg olan biri için şuan karın sıkılaştırma zor sen öncelikle 100kg'mın altına düş ondan sonra sana yardımcı olalım.

3. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum 1.70cm farkındayım gerçekten kilom çok fazla benim sıkılaştırmaktan kastım, sanırım karın kısmı ve göğüs kısmı sarktı ve sürekli alt kısmım çalıştığı için o bölgeleri toplayamadım. Bu kiloyla sıkılaşmayacak biliyorum fakat çoğu bu zayıflamayla ilgili gördüğüm resimlerde vücudun üst ve alt kısmı orantılı gidiyor. Bende ise tam tersi alt gidiyor üst kendi Cumhuriyetini ilan etmiş :D Benim amacım azda olsa üst kısmı biraz toparlamak. Karın kısmınıda çalıştırmak istiyorum fakat sadece mekik ve squats şeklinde oturup kalkarak karnımı çalıştırıyorum ve bu yeterlimi bilmiyorum açıkçası :S

4. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    100kg mın altına düş eğer hala aynı problem olursa yeni konu aç veya ö.m atabilirsin bana.Moralini bozma sabır,zaman zaman...

Gaffgarion bunu beğendi.
  5. paramedic35

paramedic35 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    acil tıp
    Yer:
    izmir
    kilon 80 e doğru yaklaştıkça istediklerin olacak

ben bu yüzden plastik cerraha bile gittim daha kilo ver öyle gel dediler.

44 kilo verdim ama daha yolum var ağırlık antremanını aksatma ve süresi çok kısa

hocandan tam bir ağırlık antremanı iste adam akıllı 15 dakika olmayan.

Gaffgarion bunu beğendi.
  6. Gaffgarion

Gaffgarion Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İkinizede teşekkür ederim ilgiliniz için. Açıkçası eski spor salonuma artık gidesim bile gelmiyordu ve nerdeyse sporu bırakmak üzereydim. O yüzden yeni bir spor salonuna yazıldım bakalım hayırlısı olsun inşallah orda başarırım. Tekrardan teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş