Vücüt Gelişimi Hakkında ..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TiLaKoiT tarafından 6 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. TiLaKoiT

TiLaKoiT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar,

4 yıldır vücüt geliştirmeyle uğraşıyorum. Bu işe 15 yaşında 1.69 boy ve 90 kilo ile başladım. Kelimenin tam anlamıyla bir varildim. Hiç salona gitmedim veya hiçbir suplement kullanmadım. Sadece evde spor yaptım. Barfix, şınav ve mekik hareketleri ile çalıştım genel olarak. Dumble ile bile çalışmadım. Koşu, bisiklet ve yüzme gibi aktivitelere zaten sürekli olarak devam ettim. Şu an 19 yaşındayım ve 1.82 boyundayım, 72 kiloyum. Vücüt olarak çok şekillendi ama 4 yıldır uğraşan birinin elde edeceği sonuçlar yok sanki.

Ölçülerim;

130 omuz, 103 göğüs, 38 kol ve 79 bel.

Salona gitmeli miyim? Suplement kullanmalı mıyım? Barfix boy uzamamı durdurmuş olabilir mi? İdeal vücüt ölçüleri nedir? Ne kadar yakın veya uzağım? Eğer uzaksam nasıl bir yol izlemeli ve ne tarz antremanlar yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Forumda yeni olduğum için yanlış yere konu açmış olabilirim.

2. abdulhamit

abdulhamit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim barfix aksine boyun uzamasına yardımcı olur ve vucut geliştirme egzersizidir fakat şınav ve mekikle bir yere varamazsın bende salona gitmiyorum sana tavsiyem kendine bir çift ayarlı dambıl al barfixe ara vermeden çalışmaya devam et bir çift dambılla bütün kaslarını çalıştıra bilrsin kolay gelsin ;)

Sayfayı Paylaş