VÜcut Geliştirme ve Askerlik

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve etafaz tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Askere gitmeden öncede bu sporla uğraşanlara bir sorum olacak. V.G. sporu yapan herkes veya sizce bu kişilerin yüzde kaçı komando olarak yapıyordur askerliği.Bildiğim kadarıyla sağlık muaynesine gidildikten sonra belirleniyor ne olarak yapılacağı o yüzden fizik görüldüğünde direk komando mu yapıyorlar bunu merak ediyorum. Teşekkürler weightlifter

2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Hey gidi günler etafaz anılarımı depreştirdin.
    Ben muayeneye gitmiştim ve 55 kilo halimle beni manisa kırkağaç a yolladılar askerlikte pek fazla kasa falan bakmıyorlar desem yeridir.
    Komando olmak istiyorsan biraz şansın olacak

3. panthera_leo

panthera_leo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Komando vücut şekline göre belirlenmez. Komando eğitimi güçten daha çok sabıra yöneliktir.

4. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sabrını mı test ediyolar yani zorunlu askerliğini yapacak bi insanın komando olabilmesi için? Tamamen şans meselesi doggetman'ın dediği gibi. Ancak komando olmak istiyorum diye bi seçenek var bunu seçerseniz şansınız artabilir eğer iyi bir fiziğiniz varsa ama komando olmaktan korkuyorum dersen bilemem :)

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben muayeneye gittiğimde doktorun yanındaki şahıs komando olacak adam dedi tam yanaştığımda.fakat gözlerimdeki bozukluk sebebi ile almadılar.sanırım seçimdeki etmenlerden biride bu olsa gerek.

6. panthera_leo

panthera_leo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesajımı anlayamamışsın.
    komando eğitiminden bahsettim. komado eğitim güçten çok sabır işidir. hariçten gazel okumuyorum 12 yıldır Türk komandosuyum

7. JR.hulk

JR.hulk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrencı (7sendır unı.) turızm sırketı sahıbı
    Yer:
    kıbrıs & mersin
    tecil ıcın gıttımde forum verdıler orda sıgara ıcıp ıcmedıne kadar sorular var en altta komando olmak ıstermısın dıye bı soru vardı.

ısaretlersen olursun :)

8. Warlord

Warlord Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Askerde antreman nasıl yapılıyor yapılınabiliniyor mu ?dumbelllls

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğini anladım ancak konu zorunlu askerlik görevi ile alakalı olduğu için sabırla alakasını anlayamadım. Komutan sana komando olacaksın dersen komandosun. Sizin gibi profesyonel askerler için tabiki sabır işidir komando olmak.

10. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Komandoları genelde orta boylu (170-178) sıkı etli kişilerden seçiyorlar. Çünkü iri adamın mevzide saklanması,kendini çekebilmesi,dayanıklılığı orta boylu atletik birine göre zordur.
    Eğer müsabıksan veya müsabık olabilecek bir vücuda sahipsen zaten direk kondüsyon salonlarına alıp hoca yapıyorlar bozmuyorlar fizigini.
    Benim gibi askere bulk şekilde hafif göbekli 110 kilo gidersen çavuş talimgahında 30 kilonu kas.yağ demeden alırlar zarganaya çevirip çift pırpırı verirler.

11. TuRK_ScReaM

TuRK_ScReaM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim ailede herkes kalıbından dolayı(180 75kg genelde) komando oldu bende 18 yaşındayım bakalım bende ne olucam merakla bekliorum bide vg yapıoz inşallah komando olurum

12. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    valla sana bır sey soylım bu ısler vucuda mucuda bakmıyo kafalarına gore secıyolar benımde vucut ıyıdı ehlıyetım yoktu adamlar benı ızmıre sofor adayı olarak gonderdı buraya geldım sofor olarak burda benı cavus talımgaha aldılar burdan sonra ne yaparlar bılmuyorum :D ılla ordan komando gondermlerı gerekmıyo askerlıgının ılk ayındada secıyolar :D

13. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Askerlikte mantık aranmaz, farzetki öldün, başka bir dünyaya geldin.. işte onun gibidir askerlik. Bu arada Emrah bi ara güvenlik işine girmiştin sonra askerlik çıktı şafak kaç oldu seni merak ediyorum arada yaz buraya sende rahatlarsın.

14. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    jandarma komando asteğmendım bende. o zamanlar 70kg cıvarındaydım yanı yaklasık 7 yıl once (sımdı 92). bence kas kutlesı cok olan vucudu estetık ve hacım yonunden ıyı bır body cının komando olması sadece gorsellıkten ıbaret olur. o egıtımı o kutle ve hantallıkla yapması ve daha onemlısı egıtım bıtımınde gıttıgı yerde opersayonlar vs lerde basarılı olabılmesı cok cok zor. zaten tv lerde dıkkate edın genelde zayıfa yakındır operasyona katılanlar. arnold un komando fılmını aklınıza getırın, mılletın dıbı duserdı vaybe komandoya bak dıye adam arkadan steroıd yıyıp ekrana cıkıyordu ama bızımkıler konserve barbunyayla yaptı sanıyordu :)

15. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    ewet guvenlık ısını bıraktım askerlıkten dolayı valla daha yenı askerım 3 ay oldu bussuru zaman var burda baya zayıfladım 66 kıloyo dustum fıtness cılara benzedım hehe zaten foruma resım koydum ılgıne tesekkur ederım saol

16. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Sağlık sorunları varsa birisinin kolay kolay komando olmaz,
    benim iki arkadaşım saglık problemileri ile askerden yırttılar, :)
    Örneğin göz bozuklugunuz vardır uzagı göremiyorsunuzdur,
    Sittin sene komando kimse yapamaz sizi ,
    bel fıtıgınız vardır raporunuzda vardır komando olmazsınız ,
    Kolay değil komando olmak :)

17. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Hayırlı teskereler Emrah.
    Kilometrelerce yol yürümek, gerektiği zaman açlığa dayanmak için tabi biraz daha enerjiyi ekonomik kullanan bir bünye daha iyidir. Eski çağlardaki gibi olsa tabi elinde kocaman bir gürz veya baltayla ölümüne savaşmak için birazdaha fiziksel kuvvete ihtiyaç duyulacaktı. 100 kiloluk pehlivanlarla terorist peşinde dağdan dağa atlamak olanaksız olur. Vücut geliştirme çalışan biri bu çeşit bir yaşam tarzına girince bünye kendini buna göre ayarlıyor. Yinede her halukarda çoğundun iyi şınav, mekik, barfiks çekecek belkide daha iyi koşacak en azından depar atacaktır. Spor yapan vücutla kahvede boyna sigara çay içen bünye kesinlikle aynı olmaz.

castorpollux bunu beğendi.
  18. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    saol dracula dedıgın gıbı bızım rambomuz zayıf kısa atık ve guclu olmalıdır kalas gıbı degıldır ama sunuda unutmuyalım bızım spormuzun cok etkısı oluyo arkadaslar askerde sporcuyu cok severler sahsen ben 4 hafta çift carsı cıktım :D ve sporda hıc yorulmuyosun zorlanmıyosunuz tek dert aclık cekılıyo :D hehehe ama askerlık cok guzel tavsıye ederım

19. boxing20

boxing20 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende ağustosta askere gidiyorum.ben amatör boksörüm.askerliğimi sporcu olarak yapmam mümkünmü.bilginizvarmı bu konuda.

20. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    zannetmiyorum amatör sporcuları pek sporcudan saymıyolar askerde:(

boxing20 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş