Uzun zamandır düzensiz çalıştıktan sonra yardım zamanı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Toofast tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Toofast

Toofast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba dostlar.
    Siteyi uzun zamandır takip ediyorum. 20 yaşında normal yapılı bir gencim. Kilom 82kg. Boyum 1.81
    Yaklaşık 11 aydır, düzensiz olarak, dumbell ile kol ve göğüs antrenmanı yapmaktayım.
    Şöyle anlatayım; son zamanlarda haftada 1 gün kol, 1 gün göğüs yapıyorum. 2 tane 10 ve 2 tane 8 kg dumbell var.
    Kol için;
    10 8 8 6 şeklinde, 10 kiloluklarla Dumbell Curls
    8 6 6 4 şeklinde, 8 kiloluklarla Hammer Curls yapıyorum.
    Göğüs için;
    10 8 8 6 şeklinde, 10 kiloluklarla Dumbell Flyes
    10 8 8 6 şeklinde, 10 kiloluklarla Dumbell Bench Press yapıyorum.

Ama bundan önce, yaklaşık 5 ay öncesine kadar, 12 10 10 8 gibi setlerle 8 kiloluk dumbell'lar ile çalışıyordum ve 3 günde bir yapıyordum.

Şu anki vücut şeklimin resmi;

Bu da kolu biraz sıkınca; :D

Resimler çalışılmayan bir günde çekildi.

Şimdi arkadaşlar, günde 2-3 yumurta ve yiyebildiğim sıklıkta et yemeye çalışıyorum. Ama sigara da kullanıyorum.
    Hiç karın çalışmadım. Yaza 2-3 ay kalana kadar da düşünmüyorum. Benim istediğim sadece hacimli kol ve hacimli göğüs. Karın için ilkbaharı bekleyeceğim.

Öncelikle elimdeki dumbell'lar ile ne gibi şeyler yapabilirim? Nasıl bir program uydurabilirim kendime?
    Daha sonra, aminodansa, bütçeden dolayı şimdilik sadece protein tozu düşünüyorum. Bir üniversite öğrencisine, benim kriterlerimde, tavsiyeleriniz neler?
    Haydi sizden ricam, biraz kurcalayalım benim vücudu. :)

Dipnot: Herhangi bir şekilde yaptıklarıma doğru veya yanlış diyebilecek bilgiye sahip olduğumu düşünmüyorum. Bu yüzden sizlerin, bilgili olan kişilerin yardımını istedim.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba öncelikle , protein tozuna veya suplemente başlangıçta gerek yok bence , galiba evde çalışıyorsunuz önce doğru programı oluşturmak gerek , sadece kol ve göğüs giriyormuşsunuz keşke öyle değilde https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html bu linkte verilen flexor hocanın yazdığı vücudun heryerini çalıştıran programı uygulasaydınız diğer vücut yerleride gelişim görürdü , triceps , omuz , bacak , sırt , bilek , calf çalıştırmadan olmaz şimdi attığım linkteki programı uygulayabilirsiniz ekstra karın antremanları internette bolca bulunmakta uygulayabilirsiniz , ab ripper p90x var haftada 3 gün antreman sonrası uygulayabilirsiniz.Size tavsiyem forumdaki beslenme anlayışını kavramanız nerde ne zaman ne yemenin gerektiğini bu önemli ve protein tozu yerine doğal yolla alınan proteinde iş görür , tavuk - yumurta - lor peyniri - kurubakliyat - balık vesaire bunları düzenli yerseniz zaten antremanı aksatmazsanız gözle görülen gelişim olur ama bu süreçte sabırsız olmamak gerek ve dediğim gibi sakın antreman aksatmamaya bakın.Tek gerekicek size bir bar olucağını düşünüyorum barfiks barı koridorunuz varsa yerleştirebileceğiniz biraz alçak yerleştirin , muscle up vesaire hareketlerde uygulayabilmek için.

3. Toofast

Toofast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Öncelikle yumurtayı gerçekten iğrenerek yiyorum. Büyük eziyet. Tavuk da yiyemem. Biraz da bu yüzden protein tozuna girdim. Fakat elbette beslenmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

Açıkçası sırt, bacak, bilek gibi bölgeleri hiç düşünmüyorum. Bu ilginç gelebilir hatta belki ters gelebilir fakat isteklerim bu yönde olduğu için, bu yolda gitmeye karar verdim. :)

Sabırsız değilim elbette, 11 ay sıkılmadan uğraştım fakat düzene girme zamanı geldi, dediğiniz gibi. Barfiks barı tavsiyeniz için ayrıca teşekkürler. Hemen araştırdım ve önemini kavradım.

Triceps'e ben de önem veriyorum. Hatta ilginçtir ki hiç çalışmamama rağmen vücudumda belki de en gelişkin bölge orası.

Sayfayı Paylaş