Uzun süredir kilo alamıyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve barman44 tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bu spora başlayalı 10 hafta felan oldu. Haftada 2 gün gittiğim zamanda oldu, 4 gün gittiğim zamanda oldu. Elimden geldiği kadar gitmeye çalıştım. Programıma dikkat ettim. İlk başlarda kilo alımım iyiydi. Başlarken 59 civarı bir kiloyla başladım; ama 62'ye gelince tıkandı. Yaklaşık 5 haftadır kilo alamıyorum. Hatta kilomu zor koruyorum.

Evet, sporun bana faydaları oldu, kas kütlesi kazandığım için mevcut kilomdan daha yapılı duruyorum; ama 3-4 ayda dilediği kiloya ulaşanları görünce de moralim bozuluyor. Özellikle okula başladıktan sonra kilo almakta sıkıntı yaşamaya başladım.

Yazları 3 yumurta, ek olarak domates, peynir, zeytin, meyve suyu, az ekmek gibi sıkı kahvaltı yapardım; ama okul başlayınca sabahın köründe 1 yumurta, biraz peynir, zeytin, biraz da ekmekle atıştırıp okulda 12 gibi yemekhaneden yemeğimi yiyorum. Onun dışında imkan olursa bir şeyler atıştırıyorum, sonrası da akşam yemeği, sonra da biraz meyve, yatarken de süt.

Muhtemelen almam gereken kaloriyi tamamlayamıyorum, ayrıca okulum uzak olduğu için rahat 3 saatim yollarda geçiyor, yoruluyorum da. Sizin bana beslenme düzeni konusunda, mevcut kalorimi tamamlamam konusunda fikirleriniz var mı? Çünkü yerimde saymak moralimi çok bozuyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:24 ----------

13 hafta olacaktı, yanlış yazmışım.

2. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kilo alamamak ne güzel bi sorun keşke bende öyle diyebilsem... Herşey ye dostum sende çikolatsından hamurişine alırsın kilo bu kadar basit :D

3. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Bodyyci mahlasını kullanan kişinin dediklerini sakın yapma. Kilo almak istiyorsan kaliteli karbonhidrat miktarını arttır. Senin tek sorunun beslenme düzenin. Gerekirse okula pilav, bulgur getir. Kahvaltına 50 gram lor ve 100 gram yulaf ekle.

Bodyyci bunu beğendi.
  4. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    50 gram lorla 100 gram yulafla kilo alınmaz... iyi günler

5. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Gainer kullanabilirsin eger istersen kilo almani saglar ben kullanmistim 4.50 kilo gainer ile 10 kiloya yakin aldim 45 gun kadar bi surede ama asiri yaglanma yapti bende ama tabi antreman yapmamistim zamani cahillik iste :) gainer alma imkanin varsa kaliteli bi gainer alip antreman oncesinde kullanabilirsin gunluk karbonhidrat miktarini 250 300 gr kadar olsun ve kaliteli karbonhidrat olsun ( kepekli makarni esmer pirinc gibi ) gunluk aralikli toplamda 100 gr da protein alip saglam idman yaptinmi ilerlemeyi kendin hissedersin zaten cok acele etme 1 hafta gecince niye kilo alamadim diye dusunme ayda 2-3 kilo bile alsan 3 4 ayda saglikli 10 kilo eder ;)

Sayfayı Paylaş