uzun süredir gelişemiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve çükübik tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. çükübik

çükübik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar bu spora başlayalı 1 yıl oluyor başlarda sadece kilo alma ve normal fit bir vücut isteyerek başlamıştım git gide tutkuya dönüştü ve hayatımda bu sporu engeleyecek bir şey olmadıkça bırakmayı düşünmüyorum çok sabılıryım azimliyim ilk başlarda çok hızlı geliştim oldukça hızlı ama neredeyse 5-6 aydır hiç gelişmiyorum kollarım hariç başlarda böyle duraksamaların olduğunu biliyordum o yüzden gelip geçici bi dönem sandım ama hala aynı sekil devam ediyor cok sabırlıyım ama motivemi bozuyor omuzum 128de kaldı 2-3 ayda 1 cm alsam şüredecegim ama yok gelişim durdu desem bu kadar sürede durcagını sanmıyorum 1 hafta bile ara vermedim 1 yıldır sporla kalkıp sporla yatıyoyorum ama emeğimin karşılığını alamıyorum kafama steroid girmeye başladı mecburen basacam sizlerin yorumları durumuma yardımcı olcagını sanmıyorum ama yinede konuyu açıyorum bu arada 187 boyundayım 60 kiloydum suanda 95 im aldığım kilolar bele kalçaya gidiyor artık 98 cm belim oldu 107 cm kalçam cok kötü görünüyorum maddi durumum çok iyi değil ama elimden en iyi gelen şekilde besleniyorum programda değişiklikler yapıyorum agır çalışıyorum en az 8 saat uyuyorum ama yok yok yok gerçekten kendim çalıştığım halde parasını alamayn bir işçi gibi hissediyorum çatacak kızacak birisini arıyorum ama yok işte bazen genetiğime sövüyorum neyse işte bunları yazmak istedim iyi geceler

2. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Anladığım kadarıyla beslenmede BÜYÜK bir sorun var.Sana göre eksiksiz gelebilir beslenmen ama yeterli olmayabilir.Beslenme programınıda paylaşırsan daha sağlıklı yorum yapabiliriz.Steroid çözüm değil.Beslenme olmadan steroidi bassanda vücuduna yazık edersin.Unutma baş rolde her zaman beslenme yer alır.

3. çükübik

çükübik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    günde 6 yumurta 200 grm peyinr ve 400 grm tavuk yiyorum bazı günler ek olarak 1 lt süt 400 grm lorda yiyorum ama bu şekilde beslenemediğim günlerde oluyor bunlara ek olarak bezelye fasulye makarna prinç bulgurda tüketiyorum elimden en iyi geldiği sekilde besleniyorum o kadar kötü sayılmaz

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    tek bir idman bile kaçırmadım demişsiniz
    benim tavsiyem beslenmeni bozmadan 2 hafta idmana ara vermen...
    idmanlara geri döndüğünde kısa sürede şu anki halini yakalayıp geçtiğini fark edeceksin...

eğer dediğim gibi işlerse süreç, dinlenme ve uyku üzerinde durun derim.

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    beslenmeyi biraz kontrol altına al düzgün beslenmek sürekli yemek değil ki 98 cm bel 107 cm kalça demişsin bunlar sıkıntı bence aynada gelişme olsada güzel göstermiyecek kadar kilolu gibisin bence beslenmeyi kontrol altına al günlük 2000 kalori ile beslen 120 150 gr protein yeterli olacaktır

6. çükübik

çükübik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    uzun boylu olduğum için aksine zayıf bile göründüğüm söylenebilir ama dediğiniz gibi kalça ve bel orantıyı bozuyor ve aslında cok ufak olmayan omuzumu göğüsümü daha ufak gösteriyor farkındayım ama suanda hiç gelişemiyorum uzun bir süredir göğüsüm omuzum kg basına 2 grm hayvansal protein almaya calsııyorum geniş kalça kemiğim olduğu için kalçam geniş ama yağlı değil yanlar kemik

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:03 ----------

bilemiyorum deniyecegim ama işe yarıyacagını sanmıyorum bana daha cok testosteron seviyemle ilgili gibi geliyor bu durum testosteron düşüklüğünün bir çok belirtisini yasıyorum

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yağlı bi vucudun varsa yağlar gideken kas inşaan devam ediyorsa kas hacmin artsa bile gelişme görünemiyebilir
    bide anteman pogramını yaz bakalım herşey güllük gülistanlıkmı

Son düzenleme: 16 Haziran 2013
  8. huso16

huso16 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bursa
    beslenme dinlenme antreman tamsa plato dönemine girmiş olabilirsin 2 hafta ara ver vücut beyin ağırlıklara açıksın

9. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Evet kesinlikle antrenman delisi olamamak gerek. 1-2 hafta dinlenmek sana çok iyi gelecektir.

10. ProjectX

ProjectX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşım belli bir platoya ulaşmışsın malesef. 1-2 Hafta ara vermen ve bu arada kendini bol bol motive etmen ve sabahları kardiyo yapmanı öneriyorum. 1-2 Hafta sonra geri döndüğünde 1 Haftalık temel bir program uygula sonrasında daha önceden uyguladığın programdan başka bir program uygula. Unutma kasları sürekli 2 ayda 1 şaşırtmak lazım. Uzun süreli programlarda kas gelişmesi durmaktadır programını 2 ayda 1 değiştirmeni tavsiye ederim.

11. çükübik

çükübik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    3 ayda bazı seyleri değiştirdim omuzum ve göğüsüm 8 cm aldı kolda 1-2 cm aldı suanda tekrar durdu gibi ama normal 3 ayda iyi geliştim yağlanma artı beli ve kaçayı hiç söylemiyorum :D 136 cm oldu omuz 116 da göğüs yaptığım şey günde tek kas girmek ve antremanımı 1:30 geçmeden bitirmek mümkünse 1 saat aylarca aşırı calıstıgım için gelişemedim cok calısmak cok geliştirir sandım her makale de okumama rağmen kendi bildiğimi yaptım abartmıyorum 7-8 ay ölçü alamadım hatta düşüş bile oldu neyse işte antremanı kısa tutun şiddetli ve kısa haftada 5-6 gün gelebiliyorsanız ben gibi tek kas çalışın fakat sorunlar bitmedi aşırı yağlı bir vücudum oldu dizlerimdede problem var bacak çalışamıyorum bacaklarımda düzelde çok iyi olacak

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    eger belde kalinlasma oluyorsa yaglaniyorsun demektir dikkat et,aldigin ölcü fazlasi kas degilde yag cikmasin sonra!

13. çükübik

çükübik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    105 kiloyum %30 olabilir yag oranım yaglyıım ama sabrediyorum marta kadar ne kadar canımı sıksada bel kalça durmıycam hacime devam metobolizmam cok hızlı eger azimli bir şekilde kardiyo çalışırsam 3 ayda yağları yakarım diye zannediyorum

Sayfayı Paylaş