Uzun Süre Sonra Kendimi Egzersizle Çok Zorladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AlohaTR tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AlohaTR

AlohaTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıkta yazdığı gibi arkadaşlar. Baya bir süre sonra yoğun bir şekilde 20 dk lik bir program uyguladım vücudumun her yerini kullandım kan ter içinde kalıp sıcak duş aldım. Egzersizi akşam yaptım tek o zaman vakit bulduğum için. Yatarken vücudum yorgunluktan uyuşmuştu yatana kadar öyleydi. Sabah kalktığımda bacaklarımda et kesiği dediğimiz rahatsızlıktan vardı. Bu pazartesi günüydü bu güne kadar bacaklarım geçti vücudumun üst bölümleri başladı.

Her neyse arkadaşlar ve abilerim siz bilgilisiniz bu yüzden böyle bir sorunla karşılaştıysanız ne yaptığınızı yazarsanız çok sevinirim. Ben dinlenmeye karar verdim ağrı tamamen geçince (muhtemelen 1 hafta sonra biter) tekrar aynısını yapıcam falan ama yine aynı rahatsızlığı yaşar mıyım yaşamaz mıyım bilemiyorum. Bazı yerlerde okudum üst üste antrenman yapınca geçermiş falan ama hareketleri yapmaya çalıştığımda canım epey yanıyor yapamıyorum o yüzden. Soğuk duşta yazmışlar denemedim işe yarar mı bilmiyorum. Umarım bir çözüm bulurum. Şimdiden teşekkürler okuduğunuz için.

2. alperenbozkurt

alperenbozkurt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bu dedigin seyi bilmiyorum ama sence te gun tum bolgeler dogrumu? Parcalara ayirarak calis

3. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    geçen salı yaklasık 2-3 aydır çalışmadığım bacağı calıstım.. eskiden girdiğim kg lardan daha ağır girdm squat hack squat leg press vs yaptım antreman sonrası ağrı cok oldu . o aksam halı saha macım vardı ağrılı bir şekilde oynadım macta 15 -20. dk dan sonra ağrı kalmamıstı mactan sonra ağrı devam etti ertesi gün biceps triceps antremanı yaptım 1 gün dinlendim cuma omuz ve aksam halı saha macı yaptım ağrı devam ediyodu . bugün ağrı %90 geçti.
    beslenmen iyi olsun-ekstra birşey yapmana gerek yok zamanla geçer

4. AlohaTR

AlohaTR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağolun arkadaşlar cevaplarınız için 1 hafta bekledim yani bir bölgem geçiyor bir bölgem başlıyor ben tekrar yaptım aynı çalışmayı ilklerinde falan ağrıya dayanırsanız ağrı uyuşuyor gibi hiç hissetmiyorsunuz. Sonrasındada aynı şekilde şuan göğüs bölgem dışına ağrım yok oda hafif öncekine göre.

#alperenbozkurt Hiç crossfit diye birşey duydunuz mu hocam? Yaptığımın ilgisi yok ama tüm bölgelerin çalışması daha iyi gibi duruyor. Daha tecrübelisinizdir, zararları vardır bilemem bilgilendirirsenizde memnun olurum tabii.

5. alperenbozkurt

alperenbozkurt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Oncelikle sunu soylemem gerekli okadar cok bilgim yok Crossfiti duydum ama ban garip geldi yani bolge bolge calisinca daha verimli olucagini dusunuyorum cunku tum vucudu calistirinca kaslarin daha fazla enerjiye ihtiyaci olucak enerjiyi saglayamazsan pek bi faydasi olmaz

Sayfayı Paylaş