Uzun süre BB yapanlar, hiç kalp atışınızı dijital aletlerle ölçtünüzmü?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saratoga tarafından 2 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar erkeklerde ortalama kalp atışı / dakika nedir bilen varmı?

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Uzun süre BB de yapmadım; kalp atışlarımı da pek ölçmem. Ama haddim olmayan bu soruya tahmin yürüterek cevap vermek istiyorum:
    Benim babam'ın kalbi çok düşük atar. Eskiden uzun yıllar futbol oynadığına bağlıyor doktorlar. Kalbinin fazla geliştiği ve tek pompayla birkaç pompalık kan gönderebildiğini belirtiyorlar. Kalbin de bir kas olduğunu düşünersek, body'yle yapılan hareketlerle akıtılan terler, aşırı atan kalplar ve nefes nefese geçen antreman süreçleri görsel kaslara hitap ederken bir parça da kalp kasına tesir edecektir. Neticede 20kg ile dumbell curl yapan biri 50kg'yle dumbell curl yapmaya başlayabiliyorsa bir pompada 250ml kanı tazyikle gönderen kalp zamanla 500ml kanı çift pompayla göndermek yerine tek pompayla gönderir hale gelebilir. Elbette diğer kaslar kadar gelişimi kolay olmayan, hemen tepki vermeyen bir kas olsa da uzun yıllar ve özellikle genç yıllarda yapıldığında faydası olacak ve kişi ilerleyen yaşlarda uzun yıllar yaptığı sporun mükafatı sağlıklı bir kalple almış olacaktır diye düşünüyorum.
    Saygılarımla.

3. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bende okumuştum arnoldun kitabında, alman 1 kayakçının kalbi dakikada 50 ! atıyomuş, bunu squat çalışarak başarmış, e zaten derler squat direk kalbi geliştirirdiye

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Onlar aslinda pek bir$ey degil, profesyonel bisikletcilerin nabzi 30-35 civarlarinda bir degerlerde oluyor.

Sayfayı Paylaş