UZUN KAS ne kadar önemli ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve orkunzzz tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. orkunzzz

orkunzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    trabzon
    merhabalar.. buraya yeni üye oldum.. yüzlerce konu ,başlık vb. okudum burda..
    ve bu kadarını gerçekten beklemiyordum.. çok teşekkür ve de tebrik ederim..harika bir özveri bence
    bu yaptığınız.. çünkü , örneğin istanbulda otururken iyi salonlara gidip , orda bilgisine güvendiğim insanlar tarafından yönlendiriliyordum.. ancak şimdi trabzona yerleştim ve maalesef hocalardan pek memnun değilim.. ellerinden geleni yapıyorlar ama pek araştırmacı, yarışmacı kişilikleri yok, küçük şehrin verdiği bir "boşveeer" cilik var üzerlerinde..

sorum şu :
    istanbuldaki hocalarım "UZUN KAS en önemli şeydir , tüm hareketleri sonuna kadar yapmalısın " diyorlardı..
    örn : leg curl yaparken bacağımı tamamen açtırırlardı , ayakta dumbell curl de kolumu tamamen aşağı uzattırırlardı ;
    trabzondakiler ise aynı hareketlerde kesinlikle yarım açtırtıyorlar.. abartmıyorum bu sitede ""LADASAMARA" tarafından yayınlanan "ısınma programı"ndaki TÜM hareketleri yarım yaptırıyorlar..

bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim..

not ve bilgi :
    boy : 180
    kilo : 73
    yapı : ECTO - MESO (bu sitede öğrendim:p) ( çok azcık da içki göbeği var
    istek : plaj vücudu (bunu da bu site de öğrendim :))

tekrar tekrar teşekkürler..

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    yüzlerce başlık okudum diyorsun neden aynı soruyu farklı başlıklar altında defalarca soruyorsun?

3. orkunzzz

orkunzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    trabzon
    daha önce açıkladığım gibi ,
    bu sorularım birbirinden tamamen bağımsız değiller ancak
    ayrık olarak ele alındığında biri beslenme, diğeri hareket biçimleri , diğeri ise forum hakkındaki düşünceleriniz kısmı ile ilgili..
    dolayısı ile cut-paste yaptım 3 adet.. yani soruların hepsi aynı değil..sadece siteyi öven kısmı tekrarladım.. :)
    bir de bu kadar hızlı ve kesin cevap geleceğini beklemiyordum.. ben bunları yazalı yaklaşık 4-5 saat oldu.. bu sebeplerle hızlı ve garanti yanıt alabilmek için bir-kaç yere yazayım dedim..gereksiz olduğunu farkettim ve bundan sonra yapmam ;) server ı doldurmam..
    uzun bi açıklama oldu ama tüm içimdekileri yazdım..rahatladım :)

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    orkunzz
    oncelikle siteyi incelemen, ve bazı konuslara hakim olman gayet hoş.. biz sormadan ölcülerini yazmanda güzel... oncelikle hosgeldin...
    Sana bi ornek werecem... Cok adam biliorum ( ben bde sayılabilirim) kısa kollu bol bni t-shirt giydiklerinde eger on kolları cok saglam degilse kollarında bi siskinlik gormessin, dirsekilernin 2 parmak üzeri gozukur, ve nomral bi insandan farkı yoktur.. daha sonra t-shirtü biraz sıyırdıklarında karsına saglam bi bicepts cıkar.. aradaki bosluk ise zamanında yarım yapılan hareketler ve tam hareket sırasında tam esnetilmeyen kaslar yüzündendir... kimisi icin bu bosluklar kasın toplanması adına cazip bile olabilir.... ama bana sorarsanız estetik bir goruntu saglamıyor..
    Sen istanbuldaki hocalarını dinle ve hareketi yarım yapma...

Sayfayı Paylaş