Uzun Aradan Sonra Başlamak....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LuciferioN tarafından 9 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben lisede düzensiz olarak 3 sene boyunca v.g. yaptım.İlk amacım kilo vermekti sonradan hacime döndü biraz biraz.Aydın gibi küçük biryerde çalışırken pek danışacak birilerini bulamadım.Şuanda istanbulda ciddi anlamda bağlamak istiyorum ama kafamda bir iki soru var.Yaklaşık 20 gündür hergün siteye giriyorum ve araştırıyorum beni ilgilendiren her aramayı yaptım ve başlıklara baktım fakat hala ve hala aklıma takılanlar var.

Öncelikle,vücut yapısı itibariyle kendimi bildim bileli yağlı bir yapıya sahibim.Kas ile deri arasındaki yağ (yada su) miktarı çok fazla.Ve bunlardan kurtulup daha şekilli bir vücut elde etmek istiyorum.Bu bahsettiğim olay v.g. sporunda definisyon olarak geçiyor sanırım.Ben de hacim yapmaya girişmeden önce kardiyo ağırlıklı bir program yaparak ve L Carnitine + CLA takviyesi alarak yağ yakmak istiyorum.Sizce kasların belirginleşmesinde bahsettiğim program bana 4 ay gibi bir sürede düzenli tekrar edilmesi suretiyle bir yarar sağlar mı?

İkinci olarak,yağları biraz yakıp kaslarımı belirginleştirdikten sonra hacim yapmak istiyorum.O zaman ise sıkı bir program ile whey+amino alarak desteklemeyi planlıyorum.Fakat aklıma takılan şu ki önce yağ yakığ mı hacim işine girişmeliyim yoksa direkman şuandan itibaren mi başlamalıyım karar veremedim.Göbeğim ve göğüs bölegem çok yağlı ve göğüslere şekil verememe konusunda çok şikayetim var (uç kısmında hatırı sayılır bir miktar boş,jinekomastiden şüpheleniyorum),bu yüzden yağ yakmadan hacim işlerine girişmekten çekiniyorum açıkçası...

Son olarak bu forumda steroidler hakkında çok şey okudum.Kısa zamanda anlık gelişme sağlarken katabolik etkileri daha fazla olup uzun zamanda geri dönüşsüz rahatsızlıklar çıkaracağı kanaatindeyim.Bu yüzden steroide ne olursa olsun bulaşmamaya karar verdim.Ama okuduğum bazı yazılarda vücut geliştirmenin yemekten gerekli proteini almaktan sonra vücudun salgıladığı testosteron ve growth hormonları miktarıyla yakından ilişkili olduğunu gördüm.Steroidsiz gelişim nasıl olur sizce? Benim için zaman ve sabır problem değil,doğru yolu bulduğum zaman ,sonucunda birşey elde edebileceğim zaman bıkmadan çalışırım.Ama yok arkadaş senin bu dediklerin anca steroidle olur gibi bir durum var mı merak ediyorum.Mesela;

Şuanki Ölçülerim / Olmak İstediğim

göğüs-->98 / göğüs-->110
    omuz-->117 / omuz-->125
    kol-->35 / kol-->40
    bel-->88 / bel-->80
    kilo-->85 / kilo-->??

Boy-->1.86

Olmak istediğim ölçüleri kafamdan uydurmadım.Forumda resim gönderen arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre bir rakam belirledim aklımda.Aşırı hacimli bir vücut yapma amacım yok.Ama deriyi kasa yapıştırıp şekilli bir görünüm vermek amacım.Forumda herşeyi araştırdım ve aklımda sadece yukarıdaki kişisel sorular kaldı.Yardımlarınızı ve yol göstermenizi bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar...

2. flyinggentleman

flyinggentleman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 2 senede çok fazla kullanmadan düzenli beslenerek gayet düzgün bi fiziğe sahip olan arkadaşlarım var hiçbiri de steroid vs. gibi sağlıksız işlere girmedi.Spor zaten sağlık için yapılır.Bence yanlış steroid kullanımı.

3. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim görüşlerime göre de yanlış steroid kullanmak.Ama profesyonel arkadaşlar kullanıyorlarsa bir bildiği vardır tabi.Ama ben en fazla aminoasit,whey protein,carnitine gibi maddeleri kullanmak istiyorum.Yanlış anlaşılmasın bu maddelere ilaç demiyorum ama sonuçta yapay oldukları için dozunu kaçırmamak lazım.

4. toricelli4

toricelli4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bir muddet devam ettikten sonra 1.5 yıl kadar bırakıp tekrar baslama sansını yakaladım. bu forumda yeni baslayanlar icin yapılan ilk tavsiye once herhangibir supplement kullanmadan
    en az ilk 3 ayı tamamlamak . zaten yeni baslayanlar bolumunde
    flexor hocanın yazdıgı programın altında da not olarak belirtilmis.
    bence yeni baslayanlar icin beslenme programıyla baslamakta fayda var . kolay gelsin.

5. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şuanda ventolin kullanmaya başladım,hatta bugun ilk gunum.Nedense bende bi enerji patlaması yarattı.Elim dursa ayağım durmuyor,alev alev yanıyorum... Sabah 2mg bir tablet,öğlen 2 mg bir tablet aldım... 5 te idman yapacağım idmandan 1,5 saat önce 2x2mg olarak almayı düşünüyorum.Bu hafta 4x8 mg uygulayacağım ve vücudumun verdiği tepkiye göre önümüzdeki hafta dozunu belirleyeceğim.... Benc yağ yakmak isteyenler bozokaydin ' in yazilarini okumali,ben clenbuterol duydum ve kullanmak istedim fakat bozokaydin çok daha mantıklı bir çözüm önermiş.. Efedrin veya clenbuterol gibi yan etkileri çok olan maddelere göre ventolin tavsiye etmiş... Göz gezdirmekte yarar var... :)

6. LuciferioN

LuciferioN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma bir soru takıldı arkadaşlar,ben şu an ki definisyon idmanlarımda ventolin kullanırken birde yanında aminoasit alsam idmandan sonra atsam kas yıkımını azaltır mı? Güç artışına pek ihtiyacım yok ventolin den ötürü yaklaşık bir yuzde 30 performans artışı gördüm zaten günde 8 mg alarak.. Ama bunun yanında kasların sertleşmesi için birde kısa sürede emilen ve idman sonrası yıkımı azaltma amaçlı etkisi olan bir aminoasit kullanmayı düşünüyorum.Sizce yararı olur mu? Universal amino 2700 düşünüyordum ama l formda olup kanda uzun süre kalması benim için dezavantaj.Ben antremandan hemen sonra vücudu toplayacak bir amino arıyorum... Fiyatı benim için uygun olsa weider amino liquid düşünüyordum ama oda pek hesaplı olmayacak alırsam...

7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşım daha başlangıç aşamasındasın,steroidleri soruyorsun.supplementlere yapay dozunu kaçırmamak lazım diyorsun ventolin kullanıyorsun.aminoasit olarak sana twinlab ın likit aminosunu tavsiye ederim.hayatımda kullandığım en etkili aminoasit.fiyatıda 80 civarı.birde karnitin-cla kombinesinden bahsetmişsinde 1 kutu karnitin+1 kutu cla 100 milyonu geçer.bu paraya animal cuts alırsın.böylelikle çok daha geniş bir yağ yakımı formülasyonu sahibi olursun.başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş