Uzun üçgen bir yüz için ne yapmalıyım

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve alimalim tarafından 21 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. alimalim

alimalim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, benim yüzüm uzun bir yüz şekli, ayrıca alın ve elmacık kemiğimde eni aynı olmasına rağmen çeneme doğru incelip üçgen oluşturuyor. Ayrıca çenem de aşağı doğru biraz uzun ve önde. Saçım da biraz döküldüğü için bu uzun üçgenlik bende çok belli oluyo. Bu sebeple yüzümü pek beğenmiyorum ve yüzümün birazcık yuvarlağımsı bir şekil almasını istiyorum.
    Bunun için kilo mu almalıyım?? Kilo almayı pek istemiyorum, çünkü göbekten hoşlanmıyorum. Sadece yüzümün biraz kilo alması mümkün mü??
    Ayrıca ben sakız çiğneyerek çene kası yapıp yüzümü biraz genişletebileceğimi duymuştum. Erkek mankenlere de erkeksi bi yüzleri olması için çiğnetiyorlarmış. Ama sakızın büyüklüğünü, nasıl ve ne kadar çiğnemem gerektiğini bilmiyorum. Yani çok büyük ve fazla çiğneyip çene yapıma iyice zarar veririm diye korkuyorum.
    Sizce ne yapmalıyım????
    Yardımınızı bekliyorum...

2. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dostum hevesını kırmak ıstemezdım ama sakızla olcak bısı dııl bırak öle kalsın allah vergısı cokda hoslanmıosan bu durumdan gıdersın bı cerraha estetık yaptırırsın olur bıter umarım benı yanlıs anlamassın
    saygılar..

3. alimalim

alimalim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş, benim durum o kadar ciddi deildi ya hani öyle estetiklik falan bi durum yok. Yani çene kası yapabilirsem sorunum hallolacak bir şekilde. Benim sorum çene kasını nasıl yapacağım. Sakız çiğneyip çene kası yapmalıyım ama kaç sakız ne kadar süre çiğnemem gerek falan bunları bilmiyorum.
    Bu konuda yardım ederseniz sevinirim..

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    2 şekersiz sakızı çiğne arasıra buz gibi soğuk su iç sakız sertleşsin. öyle yapınca çiğnemek gerçekten çok zor oluyor bi faydası olabilir belki

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    helllooo

Çok ciddi bir durumun yoksa benden sana çok ciddi olmayan bir tavsiye.
    Sabah aç karnına 30 dakika 1 sakız çiğne
    Öğlen yemekten sonra 1 saat 2 sakız çiğne
    Akşam yemekten sonra 1 saat 2 sakız çiğne
    sakızı çiğnemiş olmak için değil çene kası yapmak istediğini düşünerek çiğne.

Not : ( Hareketler yedire yedire yapılacak )

joker23 bunu beğendi.
  6. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    :p hocam peki sakız markası fark edermi :E:D:D:D:D

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Protein ağırlıklı ve dövmeli olanlardan olabilir :)

Bizim daha önceki zamanlarda yaptığımız yöntem;Çenenin alt kısmından tutulur ve üst kısma doğru baskı uygulanır,baskıya yine devam edilir ve açıp kapatılmaya çalışılır.
    Bir yöntem daha var, fakat bu biraz riskli dişlerde kırılma zedelenme olabilir;Çeneni tamamen kapatıyorsun ve dişlerin birbirine değiyor, işte o noktalara yumuşak ama sağlam sağ ve sol dişler aynı mesafede kalacak şekilde lastik vb.. maddeyi koyuyorsun ve çenen kapalı bir şekilde baskı uyguluyorsun,İlk zamanlar hafif tempoda çalış daha sonra ise baskı kuvvetini arttırabilirsin, yalnız maddenin biraz yumuşak olmasına ve dişlerinin birbirine değmemesine dikkat etthums:

8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yalnız sakız çiğnemek yeterli olmayabilir,eğerki sonuç alamzsanız bu tekniklerden sakızı çiğnemekten vazgeçip şişirme tekniğine geçin,kasları şaşırtmak gerekli.

Not ( sakızı ulu orta heryerde şişirmeyin )

9. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sakız markası çok önemli olmamakla beraber tatlandırıcılı olanlar diş çürümesine yolaçabileceğinden,şekersiz olanlar tavsiye edilir:D :D :D

10. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Ayrıca,yolda giderken yada bir araç kullanırken,sakızı şirşirip elinizle patlatırsanız yol hakkı sizin olur, fakat sakızın kaliteli olmasına dikkat edin, yoksa ses iyi çıkmayabilir..
    O değilde bu sakızın ne kadar çok faydası varmış böyle,son olarakta hayati önem taşıyan bir noktaya değineceğim, yolculuk halindeyken sakız kullanma çok faydalı olacaktır, hangi araç olursa olsun farketmez!!!!!!!!!
    1-Uçaktayken- Paraşüt gibi açılarak yere düşme hızınızı azaltır, hatta rüzgarlı havalarda dünya turunada çıkabilirsiniz beleşethums:
    2-Kara yolu taşıtlarında-Hava Yastığı, çarpışmanın etkisini azaltır
    2-Deniz yolu Taşıtlarında ise-Can yeleği görevi görür ve boğulmanızı engeller , hatta balığa falan gittiğinizde bot görevi görebilir..

Malüm Turizm sektörünün canlanmaya başladığı ayalrdayız,
    Ben bu şekilde deniz turları düzenlemeyi düşünüyorum;)

gainn bunu beğendi.
  11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    josef tuttum fikirlerini ,acunla bi konuşsak belki sakızla ilgili yarışmasınıda yaparız.

Sayfayı Paylaş