Uzak Doğu Sporları ve Body

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SmoLaFein tarafından 3 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. SmoLaFein

SmoLaFein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba oncelıkle forumu yenı gordum ve cok begendım.Neyse uzatmadan konuya gırmek ıstıyorum.Eskıden beri uzak dogu sporlarına ozellıkle Wu-shu ya cok ılgım vardı.2 sene once gıttım yaklasık bir sene kadar devam ettim daha sonra bıraktım.Buyuk bı kılo artışım oldu sonra spor salonuna gıttım ve hafıften yağlarımdan kurtuldum en azından eskisi gibi değilim.Bu aralar tekrar Wu-shu ya basladım..Başlayalı yaklasık 2 ay oldu ve kendımı pek dayanıklı hissetmiyorum eskisine göre ayrıca antremanlarım pek ağır degıl bende evımın hemen yanındaki spor salonuna tekrar yazıldım.Daha 1 hafta oldu fakat size bi danışmak istiyorum...Hala ufak bi kilo fazlalıgım var ve yaşım daha çok genç 18 yaşındayım.Programım genelde göğüs ve kol uzerine..Ayrıca her gun 30 dk. cardio yapıyorum ve akşamları yıne bi 30 dk. sahılde hafif tempo yuruyuş yapıyorum.Ne protein hapı ne de herhangı baska bir ilaç ve yan etkısı olan bi ilaç kullanmıyorum.Sizce bu sekılde devam ederek iki sporu beraber yaparak şimdiki bu vermek istedigim kilolardan kurtulup ve daha dayanıklı olmak ıcın kas yapabılır mıyım..?Yoksa bu yaptıgım cok yanlıs bı sey mı sureklı olarak kas yanmasından mı şıkayetçı olurum ilerde..?Beni aydınlatabılırsenız cok sevıncem..Gunluk beslenmem fena sayılmaz cok fazla yemek yemıyorum bu aralar kilo vermek için..Boyum 1,73 kilom ise 74 yaptıgım spordan dolayı kendımce en az bı 68 kıloya fln dusmem lazım cunku cok hareketlı bı spor sureklı atlıyıp zıplamak gerekıyo ve wucudumu kaldırmam benım hakkaten zor şu anki kilomla...Ama bu aralar boyum uzar mı bu dusmek ıstedıgım kilo bu açıdan kotu mu o konu hakkında da bı fıkrım yok...

2. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Göğüs kol ağırlıklı idman yapma.
    Tüm vücudu çalıştır. Yüksek tekrarlara çıkabilirsin. Body değilde fitness odaklı body çalışabilirsin.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Göğüs + Kol çalışması yapma bütün bölgeleri çalıştır zincirin halkaları gibidir bir halka zayıfsa zincir kırılır belki bu abartı oldu ama gerçekten bütün bölgeleri çalıştırmalısın bütün kaslar önemlidir bağzılarının gelişimi diğerlerine bağlıdır uzak doğu sporu yapacaksan göğüs + kol çalışman bu açıdanda yetersiz kalır arka bacak-baldır çalıştığın zaman eğer extradan esneme hareketi yapmazsan kaslar kısalır, elastikiyetini kaybeder yukarı tekme atamassın bu böyle devam ederse ileriki yaşlarda eklemlerinin bağzı bölümleri kireç bağlar istesende esneyemessin korkunç ağrılar çekersin vazgeçersin body i bırakma kasları geliştirmek seni hantallaştırmaz kilo vermek konusunda da bir daha düşün derim ben önemli olan yağları eritmek, sırım gibi olmak değil mi tartıya çıktığın zaman gördüğün şey değil body ve uzak doğu sporları aynı anda çalışırsan hiç iyi olmaz ikisinin de performansı düşer bana sorarsan 6 ay body yap ama esneklik çalışmalarına devam et, sonra 6 ay diğer sporu yap derim ben body den diğer spora geçtiğinde ilk başta belki biraz yavaşlamış hissedirsin ama adapte oldukça o kasların sana çok faydalı olduğunu göreceksin unutma 100 metre koşucularının vücutları ve kas yapıları body cilere benzer ama tabiri caizse hayyvvann gibi olmayı düşünme derim ben fitness gibi bişey olur yani

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kas yanması olmaz. Dayanıklılıktan ziyade kuvvet artışı olur vurduğun yerden ses gelir ama dayanıklılık istiyorsan çok tekrarlı ağırlık çalışması yapman lazım ve setleri mümkün mertebe peşpeşe girerek çalışman lazım ama maksimum kuvvet artışı için ağır kaldırman lazım bunun içinde set arası uzun dinlenmen lazım, piramit sistemi yaparsın kendine göre ayarlarsın bunu bu forumda bulabilirsin yukarıda arama butonuna bas piramit, setler arası dinlenme falan yaz karşına çıkar mutlaka wu-shu yerine kick box yada shotokan karate falan yapsan daha uyumlu olurdu ama sen bilirsin tabiki whu shu antremanları sana zaten kilo kaybettirir dediğim gibi ikisini eş zamanlı yapma ama ikisinin de hakkını ver birde sahilde hafif tempo niye yürüyorsun koşsana genç adamsın yeterli uyku ve beslenmeyle boyun yine uzar eğer adamakıllı body çalışacaksan amino asit, protein falan kullanabilirsin ama sadece kardio ve kol göğüs vs. hiç gerek yok

5. SmoLaFein

SmoLaFein Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelıkle cok sagolun bıldıgılendırdıgınız ıcın şu ara ıkı sporu da beraber yurutebılıyorm ozellıkle her ıkı sporda da antremanlara gırerken de cıkarken de esneme yapıyorum hafıf yorgunluk belırtılerı oluyo ama eskısınden daha sert ve dayanıklı oldugum kesin

Sayfayı Paylaş