Uyurken Sindirim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve scorpi tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba
    geçenlerde saat 11:00 gibi kahvaltı yaptım ve onun verdigi rehabet ile uyudum..
    11:00 den 1:30 ye kadar uyudum.. 2:30 saat uyumusum.. kalıp spora gidip başlamam 2:30 buldu.. fakat yemekleri sindirememişim antremanın ortasında yemekler agzıma geldi..
    burdan uykudayken sindirimin çok yavaş olduğunu çıkartabilir miyiz?*..

ayrıca her sabah 7:00 de uyanıp 30 gr whey alıp tekrar uyuyorum.. aynı sekilde uyudugum için yine bu whey in sindirimi çok mu yavaş olacak veya sadece yavaşlıkla kalmayıp başka dejavantajları var mı?

2. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Güzel soru benimde merak ettiğim birşey bu .. Sabahları 7 gibi kalkıp whey içip tekradan uyuyorum .. Cevabı merakla bende bekliorum .

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence sindirim yavaş bile olsa uykudaki rejenerasyon hiçbirşeye benzemez kaslar içinde idealdir, hazır büyüme hormonu biraz daha artmış durumdayken. Ben olsam sabah 7 yerine 1-2 saat daha erken saate alırdım, tamamen boş miğdeyle uyanıp kıymalı yumurtamı yerdim. eatchicken

Chin:_ dumbelllls spsmiley
    Uyku esnasında sindirim yavaşlamaz, hızlanır; google a uykuda sindirim yazıp inceleyin birçok sitede değinilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ekim 2007
    OVERCOME bunu beğendi.
  4. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki geceleri kalkıp yiyecegimiz bu Whey yaglanma yapmazmı ?:badgrin:

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

300 gr sütle bir veya iki ölçek whey proteinde yağlanma açısından endişe edicek bişey görmüyorum. Eğer diyette değilseniz ve çok titizlenmiyorsanız.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ekim 2007
    OVERCOME bunu beğendi.
  6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    uykudan kalkıp spora gitmek yerine o süreçte uyanık kalarak spor için daha zinde olmak, spordan sonra ise gerekli besinleri aldıktan sonra 2 3 saat uyumak çok daha olumlu olabilir.

arkadaşın belirttiği gibi kaslar dinlenirken gelişir ve vücudun en fazla rejenerasyon yaptığı ve yapılandığı dönem olan idman sonrasını uykuyla birleştirmek çok büyük fayda sağlayabilir..

7. puma

puma Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    uyku tabiri caizse bedenin kendini onardığı yenilediği bir olaydır. beden uyku esnasında farklı dalga boylarında olur.bu esnada kendini zorlaştıcak veya uğraştıracak şeylerle ne kadar takılı kalırsa uyku kalitesi düşer ve kendi görevini yeterince getiremez.bu nedenle gece yenen şeyler,yatılan ortamın ışığı,havası bile uyku kalitesini etkiler.özellikle besinler uyku halindeyken sindirimi zorlaşır.

8. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    uyku halınde en ıyı sey gece yemek yemeden ,kompleks ama kolay sındırımlı besınlerdır (proteın tozları gıbı ve amıno asıtler gıbı.)gh sevıyesının dusmesı vucuda alınan (özellikle gece)karbonhonhidrat lı agır yıyeceklerdendır.cunku kan mıdeye toplanır .ve vucut enerjısını bunu erıtmeye harcar.ve karbonhıdrat sındırılınce kanda seker artar.buda gh ın salgılanma sevıyesını dusurur.gh ın gece salgılanması için saat aksam sekız gıbı karbonhıdrat alımının sınırlandırılması gerekır.ornek olarak yarısmacı vucutcuların gh ile bırlıkte insulın kulanmasından anlayabılırsınız.

kandakı proteın oranıda gh ı olumlu yonde etkıler.ayrıca forumda arama yaparsanız gh artırıcı guzel bı makale var.okumanızı tavsıye ederım
    herkese saygılar.
    herkese saygılar

Sayfayı Paylaş