uyum süreci... lütfen yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve punkt tarafından 22 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. punkt

punkt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Yaklaşık 2 aydır üniversitenin salonunda hocasız ağırlık çalışması yapmaktayım. Bu forum sayesinde hocasız vücut geliştirmenin çok da mümkün olamayacağını anlayıp özel bir salona yazıldım. Hoca ne yaptığını gayet iyi biliyor gibi görünüyor ve herkesle tek tek ilgileniyor. Ancak, bugün ikinci gidişimde (pazartesi, çarşamba, cuma antreman programı yaptık) hareketlerin neredeyse üçte birine yakın bir kısmını tamamlayamadan kaslarımın kesildiğini gördüm. Açıkçası ilk gidişimde de daha önce tek başıma çalıştığımda biraz kendimi kandırdığımı anladım. Ancak bir yandan da acaba overtrain mi oluyorum diye bir düşüncem var. Hoca yapabildiğimin maksimumunu yapmamı istiyor. Bu konuda deneyimli arkadaşlar, ilk seferlerde hep böyle mi olur? Ben açıkçası ikinci gün yorgunluğumu atıyorum. Ancak anreman sırasında kaslarım dediğim gibi hocanın setlerde söylediği miktarlara yetmiyor.
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Bu arada yaşım 33, boyum 178, kilom 71. Geç kaldığımı biliyorum ancak internette okuduğum yabancı kaynaklar da dahil bu sporuny aşı olmadığını söylüyorlar.
    Değerli düşüncelerinizi bekliyorum.

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Vucudunuz hamligini atana kadar bu tip problemlerle karsilasmak normal. Adaptasyon ayni bolgede uc-dort antremandan sonra yavas yavas gerceklesiyor. Lutfen forumda adaptasyon hakkinda, kas agrisi ve hamlik anahtar kelimeleri ile arama yapin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş