Uykusuzluk İçin Bana Ve Benim Gibilere Tavsiye Lütfen

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 21 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Walla İlaçtan mı bilemiyorum ama bulantı yaptı,çay,kahve ve sigara alışkanlığım var..

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

bu uyku ilaçlarıyle istediğin kadar uyu hiç zinde hissetmessin kendini kahveyi de eğer sana büyük bir avantaj sağlamıyorsa pek kullanma derim ben. Ben de senin gibiyim kahve içmiyorum ama çay sigara kullanıyorum bak akşamları çay yerine melisa çayı denesene bende çok işe yaradı aktarlarda var çok ucuz bişey denemeye değer ben akşam 6-7 ye kadar çay içiyorum ama ondan sonra bol bol ılık suyla bu uyarıcı maddelerin bir kısmını atıyorum öyle olmasada bol su iyidir, toksinden arındırır neyse, ondan sonra aynı çay içer gibi sigarayla bu melisa çayını içiyorum demli demli şiddetle öneririm herkese.

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Yok ya ne uyku ilacı ne bişi bende alışkanlık olmuş bu,uyku ilacı içip sabahlayan tek insan benimdir heralde :?

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Anlıyorum :) :) :)

5. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar birde atarax diye bir hap var. bir dönem uykuya dalamıyordum (öss sonuçlarını beklediğim dönem) , kötü kötü şeyler geliyordu hep aklıma doktor vermişti bana bunu. sözde rahat uyumak içindi herhalde. uyuduğum zaman güzeldi de uyanınca sanki günlerdir uyumamışta, uçuyormuşum gibi oluyordu.
    yerdemiyim göktemiyim anlamıyordum. en kötüsü sporu çok kötü etkiliyor. diğer ilaçları kullanmadığım için bilmiyorum ama eminim aynı etkiyi yapıyordur

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hepsi aynı etkiyi yapmaz mesela zanax veya atarax daha ağır ilaçlar hem uyku için hem sakinleştirici sinir ilaçları ama pasiflora bitkiseldir mesela unisom'unda fazla yan etkisi yoktur 6 saat etkisi vardır sabah rahat kalkarsın nadiren ve benim kibi kendini dinleyen insanlarda yan etki hissedilir (ağız kuruluğu vs. gibi) ilk başvurulacak yer Aktar lar olmalıdır bence kantaron otu, melisa otu, kedi otu daha aklıma gelmeyen birçok şifalı bitki var gerçekten hafife alınmayacak kadar etkili ve temiz doğal yani yan etkisiz

7. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim tavsiyem çok basit; "asprin" deneyin. Ben çok faydasını gördüm.

8. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    birde nervikan var. doğal bir ürün.

içerik; 160 mg. valeryan ekstresi
    80 mg. melissa ekstresi

9. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    insidon bütün eczanalerde var uyku yapar genelde uyku sorunu olan yaşlılara oktorlar yazar ben bazen yogun antreman temposunda agrıdan uyuyamıorum bi tane insidon ve saat 12-1 gibi anca uyanabiliyorum :D

10. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşımda aynı problemleri yaşıyordu en erken 04.00 da felan uyuyabiliyordu senelerdir bu şekilde yaşadı.Sorduğumuz zaman uykum gelmiyo vs en sonunda bir işe girdi ne uyku problemi kaldı ne bişe.

11. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben tolvon un üzerine tanımam. uykuya dalmayı belirlediğiniz saatten 1 saat kadar önce çeyrek veya yarım alırsanız çok iyi ve derin bir uyku sağlıyor. herşeyi denedim uykusuzluk için ama tolvon kadar etkili değil hiçbiri.

12. Silence

Silence Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 1 buçuk haftadır ben de uyku problemleri yaşıyorum malesef... önceleri sanırım lipo6 kullanımı nedeniyle başladı ama daha sonra birkaç gün uyuyamayınca yine mi uyuyamayacağım acaba düşüncesi etkili olmaya başladı buda kalp çarpıntılarına neden oldu bende. gece ne zaman yataga kafamı koysam kalbim yerinden çıkacakmış gibi atıyordu bu da haliyle uyumama engeldi... uyusam bile en fazla 3 4 saat... 3 4 saat sonunda sanki alarma bağlanmış gibi uyanıyordmm... unisom denedim hiçbir fayda etmedi tersine bu 3 4 saati 1-2 saate düşürdü... psikiyatriste gittim (1.5 sene evvel de ciddi sorunlar yaşamıştım uykuyla) Desryl diye bir antidepresan ilaç verdi. şimdi onu kullanıyorum 22:00 gibi alıyorum 00.00 gibi yatağa giriyorum... uykuya dalmam yaklaşık yarım saati buluyor ama ilginçtir yine 4 saat sonunda bi şekilde uyanıyorum (genelde wc) sonra yine uyuyorm bu sefer 2bucuk 3 saat sürüyor uykum ve uyanıyorum ondan sonra ise uyumam imkansız... fakat kendimi yorgun hissediyorum ertesi gün dolayısıyla spor felan yalan oluyor... Şimdi bu uykusuzlukla kolay kolay baş edilemeyeceğini anladığım için ve pes etme noktasına geldiğim için benim esas öğrenmek istediğim şey... uykusuzluk sorunu çeken arkadaşlar spor yapacak enerjiyi nasıl buluyorlar? 1 haftadır felan spor düzenim bozuldu çok fazla motiveyken şuh anda gitmek istememe rağmen gitmiyorum... 2 gün önce gittim karın çalışmasında neredeyse bayılıyordum o derece kötü hissettim... antrenmandan sonra da kusuyordum.. bunları yaşamamak için gidemiyorum taaki iyice dinlenmiş olana kadar ama bu da pek olacak gibi görünmüyo... şimdi benim öğrenmek istediğim şey uykusuzluk yasadıgımı bir gecenin ardından sporda güçsüz hissetmemek yorgunlugu üzerinden atabilmemiz mümkün müdür? mümkünse nasıl??

son olarak gece uykuya çabucak daldıracak ve güzel deliksiz derin bir uyku çektirecek... 7 8 saatlik uyku sağlayacak ve sonunda güne yorgun başlatmayacak MÜCİZEVİ :p bir ilaç var mıdır? bu antidepresan da olabilir ya da kediotu melisotu vs???

sorun aslında çoğumuzda ortak... birkaç gece uyuyamayınca acaba yine mi uyuyamayacağım düşüncesi bu bilinçaltı veya bilinçüstünde oluyo bunu atabildiğimiz an uyku sorunu kalmıyo... 2 hafta evveline dek 4 5 te yata direk uykuya dalar ertesi gün de enerjik uyanan biriydim ne oldu da başladı yeniden çözemiyorum ama birkaç gün ardarda uyusam eminim düzelecek...

13. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
  14. Silence

Silence Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla burada yazan hemen hemen herşeyi denedim ancak banamısın demiyor. 3 haftayı geçti şimdi uykusuzluk sorunları ve buda sporu inanılmaz etkiledi eski düzenim kalmadı gittiğimde eski motivasyonum da kalmadı eziyet gibi geliyo bunun haricinde kollar erimeye başladı çok canım sıkkın çok...

ilaçları denedim(desryel, tolvon)
    bitkiselleri denedim (melisa, kedi otu vs)
    şu cdyi denedim (huzurla uyuyorum)
    b vitamini alımını artırdım
    süt içtim
    sıcak duş aldım
    nefes teknikleri denedim...

ama sonuç yok... hala uyusam bile ertesai güne aşırı yorgun kalkıyorum ve en fazla uykum 6 saat. genelde de 4 saat sonunda muhakkak kalkıyorum. eskiden 8 9 saat çok rahat uyku çeken ben (üstelik 4 5 te yatıp) şimdi bueziyeti yaşıyorum... :(

çok canım sıkkın çok...

(insomnia sorununun bende başlamasına ön ayak olan eski kız arkadaşımın da hergün kulaklarını çınlatıyorum söverek...)

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    1:hemen bir kız arkadaş bul ve acilen aşık ol.
    2:sessiz bir yerde 1 haftalık kısa bir tatil yap.
    3:yanında kız arkadaşın olmadan kendine özel alışveriş yap.
    4:yatmadan 45 dakika önce 1 tane atarax al.
    bu 4 maddede işe yaramazsa artık eski kız arkadaşın yerine bana söversin.

16. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bende kafayı yemek üzereyim..Normalde işim olmadığı günler gece 2-3 yatardım,öğlen 3-4 ten önce yataktan kalkmazdım.Son 2 gündür sabah 6 yı görmeden uyuyamıodum bugün dahada abartıılı olarak hiç uyuyamadım..Kafama taktıım bişi özellikle yok her zmnki şeler,ew sıcak deil hayatımda şu sıralarda pek deişen bişi yok ama hal böle..
    Daha önceki sayfalarda okudum atarax kullanmayı düşünüorm ama sürekli uyumaktanda korkuorm..
    Napsam,bu durumu atlatmış,bilen arkdaşlar yardım edebilir mi?

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben atlattım gibi bu aralar yalnız tek birşey kaldı kusur olarak o da gündüz saatlerinde acayip uyku batırıyor.bunun nedenide sanırım işyerinde çoğu vaktimi bilgisayar karşısında geçiriyor olmam.uykusuzluktan kurtulmamın en buyuk sebebide bu aralar sorunsuz olarak günlerimin geçmesi.mutluluk herşeyin ilacı.polyannacılık oynamaya alıştırın kendinizi.

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    polyanaciligin modasi gecti gecti guardbody,simdi yeni moda "the secret" kitabi.:cool: :)

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o ne yaa.ilk defa duyuyorum.Kitabı yeyince uykumuzmu geliyor yoksa.

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yok guradbody,hayata pozitif bakmanin sonunda herseyi elde edebilecegini anlatiyor,ben kitabi okumadim,filmini seyrettim.

Sayfayı Paylaş