Uykusuzluk İçin Bana Ve Benim Gibilere Tavsiye Lütfen

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CENTAUR tarafından 21 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bundan önceki mesajımdada dediğim gibi sağlık sorununuz yoksa uykusuzluğununuzun neden kafanınızın içinde sizi kemiren birşeylerin olmasıdır.Bir düşünün bakalım biriyle kavga ettinizmi?salonda biri size kıllıkmı yaptı?anne veya babnızlamı tartıştınız?yoksa aşıkmısınız? :oops:
    Sorun kafanızda.hemen gidip sorunu halledin.Ailenle aran bozukmu o zaman hemen düzelt.Birisine kılmı oluyorsun.Git döv rahatla.Aşıkmısın o zaman git hemen kıza açıl rahatla.Ha bide kız sizi reddeder bi de onun için uykun kaçar.bu iş de böyle uzayıp gider.En iyisi vurdumduymaz ol kafayı yastığa koy küt diye uyu. :)
    Birde şimdi aklıma geldi.Benimde uykusuzluk sorunum olduğu zamanlar yatağa girmeden kısık seste müzik açardım.Zamanla gözlerim kapanır uykum gelirdi.
    Arada bir yatamaya yakın 1 tane bira için.Ama sadece 1 tane.Ogece deliksiz uyursunuz.Ama sadece arada bir.Yoksa alkolik olursunuz :shock: .
    Zten 2-3 gün adam gibi uyursanız uyku düzeniniz yerine oturur uykusuzluk diye bir sorununuz kalmaz ;)

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dün gece kedi otunu denedim iyi fakat uyku ilaçları gibi değil yani uyku ilaçlarında bir ağırlık çöker insana göz kapakları ağırlaşır uyumaktan başka çaren kalmaz bu öyle değil ister uyuyorsun istersen uyumayadabilirsin ama şunu söyliym kaliteli derin bir uyku sağlıyor hiç yan etki hissetmedim ki ben kendini çok dinleyen birisiyim

3. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kedi otundan falan medet ummayın.Bunlar kocakarı ilaçlarıdır.Aralarından çok az faydalı olanı vardır.Çoğu palavradır.Yukarıdaki mesajıma bir göz at.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Oh be kardeşim kısık ses müzikle bir birayla falan olsaydı bu iş anlaşılan sen uykusuzluk problemi hiç yaşamamışsın bu sinirsel bir sıkıntı bağzılarında hastalık derecesinde oluyor diğer görüşlerine kısmen katılıyorum

5. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ya tabi canım bu sorun kişiden kişiye değişir.Bizzat Arkadaşıma bir uyku ilacı almıştım.Adama beni sabah 05:00 te aradı ilaç bir işe yaramadı para çöpe gitti diye.Tıp buna çare bulamamış daha

6. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bunun çaresi hiçbir şey düşünmeden uykuya dalmak. tabii bunu yapabilen için..

7. Soldiers

Soldiers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kısık sesde müziğin büyük yararı var uyku konusunda. hoş ben muzo yu dinleyerek uyuyorum ama böle bir problemim yok yanlış anlaşılmasın.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

bu kadar kesin tabirlerle konusma sana fayda saglamayan baskasina fayda saglayabilir ayrica bundan cok iyi sonuc alanlarda var :!:

9. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    Saydama katılmamak elde değil. '' Kedi otundan'' deseydin bir kademe ama ''Kedi otundan FALAN''...
    Olmaz!
    Sen bu söyleminle bütün aktari ürünleri hiçe sayıyorsun. O ürünlerin kimileri o kadar zor bulunuyor ki...
    Ayrıca bahsettiğimiz ürünlerden kullanıpta yararını görmeyen de tanımıyorum ben. Kendi adıma konuşacak olursam; bugüne kadar zatürree - cilt alerjisi - saç dökülmesi gibi sorunlarımdan dolayı aktarlara başvurdum (Bursa'da) ve verdikleri ürünler hepsinde de yarar sağladı.
    Sonuç olarak şunları söylemek isterim! (belki topic'e göre ağır bir uyarı olacak ama yerinde olduğunu düşünüyorum)

* Arkadaşlar forumda görüş belirtirken nuanslarımıza ve belirttiğimiz görüşlerin gerçek olmasına özen gösterelim. Aksi taktirde topicler yalan yanlış - anlamsızca uzuyor da uzuyor.
    Artık topic'i açtığımızda sorunun cevabından başka yorum görmek istemiyoruz. Forumu kirletmeyelim...
    Saygılar.

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çay-Kahve yi sadece kahvaltıdan sonra olursa,
    Akşamları sakinleştirici bitki çayları içilirse(çok etkisi var),
    İçiyorsak sigarayı bırakabilirsek veya azaltabilirsek (çok etkisi var),
    Kaç ta yatarsak yatalım aynı saatte kalkarsak,
    Uyuduğumuz yer yeterince karanlık olursa ,
    Gürültüsüz olursa,
    Temiz ve havalandırılmış olursa,
    C ve B6 gibi bağzı vitaminleri yeterli-düzenli alırsak,
    Uyku saatini çok geciktirip uykuyu kaçırmassak,
    Günün stressini dışarda bırakabilmişsek,
    Bunların hepsini uygulayabilmişsek,
    Bu sorunu kolaylıkla çözebiliriz.
    Masaj, gevşeme teknikleri, süt sayma, koyun okuma, kitap içme gibi yöntemler uyglanbilir
    Yinede ben uykuya dalamıyorum, uyuyamıyorum diyorsanız
    Nöroloğa veya psikiyatriste başvurunuz.

11. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Etkili gevşeme teknikleri var, ciddi bir konsantrasyonla uygulandığında uyumamak mümkün değil.. Düzenli nefes güzel konsantrasyon ve egzersizler... Uykusuzluk çekenlerin araştırmasını öneririm...

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bendede bu sorun var ama benimki bi acaip ya sati 3-4 görmeden hayatta yatmam,yarın pasiflora yı denicem bakalım nolcak..

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben pasiflorayi denedim bende cok etkili olmadi ama ablam cok faydasini gordu...

14. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pasiflora daha kısa sürede daha kaliteli uyku uyumama sebep oldu... Geçtiğimiz 3 gün denedim gayet başarılı...

15. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Eczacı Unisom die bir ilaç verdi bu akşam denicem bakalım sonucu yarın yazarım..

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

melisa çayı iyi geldi(oğul otu)

Ben o ilacı denedim var bende ama kullanmıyorum ertesi gün iyi hissetmiyorum kendimi ama sen yinede dene ama önce doğal yolları dene bence ben kedi otu ve melisa çayına başladım kedi otunu kullanmıyorum şimdilik ama üç gündür akşamları melisa çayı içiyorum çay yerine heralde çay biraz gerginlik yapıyormuş gevşetici çay alınca yerine ters etki yaptı herhalde (yani artık uyuyabiliyorum)

17. CENTAUR

CENTAUR Guest

guardbody ve despo ya teşekkür ederim

arkadaşlar verdiğiniz fikir beni harekete geçirdi ve netice aldım kedi otunu kullanmıyorum ama oğulotu(melisa) sanırım bayağı işe yaradı öyle ya ben akşam yatmaz sabah kalkmaz birisiydim en geç 1:00 da yatıp kısa sürede uykuya dalmam inanılmaz benim için belki başka etkenler de vardır ama bunu paylaşmadan edemedim

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

pasiflora yı biliyorum kullandım ben de de etkili olmamıştı (aynı anda birkaç tane alıntı yapıp tek seferde cevap nasıl veriliyor bilmiyorum tekrar ikaz edecekseniz önce izah ediniz)

19. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Dün akşam 11 de o ilacı içtim 12.30 da anca uyudum yaa oda pek işe yaradı sayılmaz,ertesi gün ii hissetmiyorum demişsin centaur bendede olsu böle bişi yani yemek yerken midem bulanıo ama ilaçtan mı tam bilemicem..

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende bulantı yapmadı jöntürk ama ertesi gün gözlerimde ağırlık hafif göz tansiyonu ve hafiften huysuzluk-huzursuzluk oluyor ve hakiki dinlenmiş hissetmedim hiç sevmedim onu senin 1.30 saatte uyumana şaşırdım ilaç bende 45 dakka sonra etkisin gösteriyordu yan etkiler kişiden kişiye değişir prospektüste yazıyordur belki bulantı yapıyordur çay kahve veya sigara tiryakiliğin var mı?

Sayfayı Paylaş