Uykusuz idman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve letsev tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    omuz sakatlığımdan dolayı 3 günlük bir ara verdim ve bu gün başlamayı planladığım halde gece uyku sorunum oldu. günü ağırlık idmanından öte sert bir kahve ve barfiks ile idare ederkmi geçireyim sizce. uykusuzluğun güç ve odaklanma dışında ters bir etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    büyüme hormonlarına direk etkisi var...
    aslında vücudun büyümek için tepki verebilmesi için parametrelerin düzgün olması gerekir...
    vücut bir sorunla uğraşırken,kaslarını geliştirmesi daha zordur.mesela stres,uykusuzluk ve benzeri durumlarda büyüme hormonu salgılanması düşer...
    bence mümkünse ağırlık antrenmanından sonra,beslenmeyi yaptıktan sonra 1-2 saat uyumak süper olur.ama bende dahil bunu pek yapabilenimiz yoktur sanırım.çünkü vücut uykudayken büyüme hormonu salınımı fazla,yeterli besini varsa tamir ve gelişimi daha etkin yapabiliyor...

3. mehmetask

mehmetask Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pazara gitmek
    Yer:
    Aydın
    Dostum sana tavsiye dün benimde uykum vardı okul nedeni ile bazenleri uykusuz kalıyorum o gün off yap çünkü çok isteksiz oluyorsun :D performans 0 oluyor

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    istek full her zmanki gibi çünkü mecburi 3 gün ara verdim. ama yazı bile yazaken burada saçmalıyorum uykumdan dolayı farkediyorum. buna evhamda denebilir ama gidip bir barfiks seyansını çıkartırım tek sorun bana faydasımı zararımı dokunacağı.

Sayfayı Paylaş