Uyku Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TürkYurdu tarafından 31 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeniyim. Ancak siteyi uzun zamandır takip ediyorum.
    Vücut geliştirme sporunu yaklaşık olarak 5-6 aydır yapıyorum. Bundan önceki 4 aylık bir süreçte son 2 aydır yaptığım kadar bilinçli yapmamakla beraber düzenli olarak yapmaya gayret ediyorum. (Haftada en az 4-5) Sorunum da zaten bu noktada başlıyor yani son 2 aylık süreçte. Spor yaptığım günler de dahil olmasına rağmen 6 bilemediniz 7 saatten fazla uyuyamıyorum.
    Sebebine gelince ise ( sizlere belki de komik gelecek ama... :) ) 6-7 saatin sonunda oldukça acıkarak kahvaltı etme isteği...:eek:
    Gece yatmadan önce 3 haşlanmış yumurta beyazı 1 bardak yarım yağlı süt ve bir kase light yoğurt yanında kalınca bir dilim lor peyniri yiyorum. Yani demem o ki aç karnına ya da yatmadan önce uzun süre bir şey yemeden uyumuyorum zaten o zaman da uyku tutmuyor(yani aç karnına yatınca. :D) Kalktığım zaman dinç oluyorum ama özellikle spordan sonra üstüme bir ağırlık çöküyor ve okula gitmek zorunda olduğum için uyuma gibi bir şansım da olmuyor. ( Derste uyumazsam. :))
    Sizce bu sorunumun nedeni ve çözümü nedir? Bu durumun antreman performansımı da etkilediğinin ve etkileyeceğinin farkındayım ( örnek vermek gerekirse 1.5-2 aydır bench presste hiç kilo arttıramadımduh) Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Kasım 2011
  2. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme ile ilgili bir şey diyemiyeceğim ama bench pres için ara omuz çalışırsınsan faydasını görürsün ben omuz çalışarak 5 kilo artırmıştım tavsiye ederim.

3. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Öneriniz için teşekkür ederim ama zaten omuz çalışıyorum ama bu benim sorunumu çözmüyor.

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şunları deneyebilirsin:

yatmadan evvel lor peyniri + bcaa (mümkünse toz) + glutamine (mümkünse toz).

ya da sadece glutamine + zma

ikincisini yapıyorum hani nerdeyse deliksiz uyuyorum. senin karnın acıktığı için lor peynirini ekleyebilirsin, o da 1 nolu formül :D

5. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeniz için teşekkürler bu formülü deneyeceğim ancak sorunumu doğal besinler yoluyla halletmemin bir yolu yok mudur acaba? :)

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağsız yoğurt ve yanına da rezene/papatya çayı diicem o zaman
    uyku garantili :)

7. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Çay içince gece zırt pırt tuvalete kalkıyorum bu seferde uykunun kalitesi düşüyor. :confused:

8. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Bunun sebebi büyük ölçüde beslenmeyle alakalı(antremanın çok yoğun olmadığını biliyorum).Bazı arkadaşlar forumdan takip ettiğim kadarıyla sadece protein,karbonhidrat ve yağ üçgeniyle besleniyorlar.Bana kalırsa vücut geliştirme sporunda minerallerin ve vitaminlerin de katkısı çok büyük.Yani burada devreye sebze ve meyve ürünleri giriyor.Beslenme programına bu ürünleri de ekleyebilirsin diye düşünüyorum.

Acıkarak uyanma ise ilk kez karşılaştığım bir durum.Benim önerim en kısa zamanda vücut analizi yaptırman(metabolizma hızını öğrenmen için).Galiba uyku halindeyken bile metabolizma hızın inanılmaz.

TürkYurdu bunu beğendi.
  9. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeniz için teşekkürler. Sorunuma hiç bu açıdan bakmamıştım. Haklısınız antreman programım çok yoğun değil ve söyledğiniz gibi karbonhidrat ve proteinden başka neredeyse hiçbir şey tüketmedin uzun zamandır. Meyve ve sebze türü besinleri de beslenme programına katacağım. Ancak dediğiniz gibi vücut analizi en kısa zamanda şart. Tekrar teşekkür ederim. thums:

Benden başka böyle bir sorun yaşayan da yok sanırım. Biyolojik bir dengesizlik olduğu konusunda endişelerim artmaya başlıyor... :(

Sayfayı Paylaş