Uyku saatleri mi yoksa suresi mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve murat-ciftci tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar konuyu dogru yere mi actim emin degilim eger yanlis bolumdeysem ozur diliyor ve yetkililerden dogru yere tasinmasini rica ediyorum.
    Uykunun cok onemli oldugunu biliyoruz. Fakat ne yazik ki ikinci ogretim ogrencisi oldugum icin uyku saatlerimi bir turlu duzene oturtamadim. Gunde 9-10 saat uyuyorum fakat yatman minimum gece 3-4. Burada onemli olan 12 gibi yatip 8-9 saatlik bir uyku mu yoksa uyudugumuz sure mi onemli ?Eger uyudugumuz sure onemli ise bir sorun yok. Fakat gercekten erken yatmak gerekiyorsa ciddi sorun var demektir. Sizin bu konudaki dusunceleriniz nelerdir?

2. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum doğrusu

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Benim bildigim saat 11 gibi yatarsan hiç öyle 9-10 saat uyumana gerek kalmıyor.Sabah 7:30 -8 de ayağa kalkıyorsun.Hem de öncelerden biryerde okumuştum türkiye saatlerine göre melatonin hormonunun en iyi salgılandığı zaman aralığı gece 02:00-04:00 arasındadır.Bu hormon normal olarak gece 23:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında salgılanır.Görevi uykuyu derinleştirmektir.Bu hormonla beraber hipofiz bezi daha fazla çalışarak büyüme hormonunun daha fazla salgılanmasını teşvik eder.Yani benden tavsiye 11-12 arası yatmış olman.

sessizCiglik bunu beğendi.
  4. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Herkesin sosyal hayatının aynı düzende olması gibi bir şey söz konusu olamayacağına göre, uyku saati ve düzeni de kişiden kişiye değişir.
    Ben bazen gece uyumadan spora gidiyorum bazen sadece gündüz uyuyorum. ortalama 5-6 saatten fazlada uyumam.
    3-4 senedir herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Güzel bilinçli protein alımı ve antrenman ile her şey yolunda gider arkadaşlar.

5. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında en azından uyku saatini 1'e çekmek mantıklı.
    Diğer arkadaşımızın dediği gibi sosyal hayat vs.birgün bir günü tutmuyor.Uyku saatlerimin düzensizliği haricinde beslenme ve antrenman disiplininde hiç bir sorunum yok.Bunlar 4/4 lük diyebilirim.

6. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    uyuduğun süre önemlidir çiçek familyasından deyiliz fotosenteze ihtiyacımız olsun vede gün kavramı olsaydı herkez gece uyurdu kimse ayakta kalmamazdı geç uyuyanlar gelişemezdi büyümez gibi yan etkiler olurdu kaktüsler gibi :)

7. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle uyudugun saat önemli. bende de ayni sorun vardi. gece 3-4te yatik 9-10 saat uyusam bile cok uyusuk ve yorgun oluyordum. Son birkac aydir kendimi en kötü ihtimalle en gec 1de yatmaya ama genelde 11 gibi yatmaya alistirdim. Sabah antremani yapamam diyordum sabah 7 gibi kalkip 8-9 gibi antreman yapmaya basladim. hem yag oranim düstü hem kas oranim artti. Kendimi daha zinde hissediyorum. Ayrica 2. ögretim olmak bahane olmamali. en son dersin kacta bitiyor bilmiyorum ama egerki sabah antreman yaparsan hem gün icinde zinde olacaksin hem de aksama dogru yorgunluk cökecek ve saat 12-1 gibi uyumaman icin hicbir sebep kalmayacak diye düsünüyorum. Bu Sporun en büyük araci disiplindir. Ben de severdim arkadaslarimla takilmayi bira icmeyi ama bu spora baslayali kendime hayir demeyi ögrendim.

Sayfayı Paylaş