Uyku ilaçları ve body

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Jhabbar tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Jhabbar

Jhabbar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir haftadır ciddi bir uykusuzluk sorunu yaşıyorum. İlaçlardan nefret eden biri olsamda ilaçsız bu durumdan kurtulamayacağımı düşünerek Atarax isimli bir antihistamin aldım. Fakat antihistaminik ilaçların büyüme hormonunu engellediğini duymuştum biyerden bu yüzden kullanmaya korkuyorum. Antihistaminik veya herhangi bir uyku ilacı gerçekten büyüme hormonunu engellermi? Bu ilaçlar sayesinde uyuduğum zaman normal uykudaymış gibi kaslarım yenilenip gelişirmi? Yoksa bu süreçte body yaparsam boşamı kürek çekmiş olurum? Delirmeküzereyim, cevaplarınızı bekliyorum.

2. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Ben şahsen Unisom'u öneriyorum kardeşim sana bu sıcak yaz aylarında rahat uyumak için en masum ilaç bence , tam bir uyku ilacı değil bünyeyi rahatlatıyor aklındaki düşünceleri siliyor ve sen rahat bi uykuya geçiyorsun fiyatıda uygun sadece 2.5 YTL.

Tavsiye ederim. bi denemelisin :)

Jhabbar bunu beğendi.
  3. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Unisom, etken maddesi doksilamin de bir antihistaminiktir. gece uykusuna yardımcı olarak kullanılmaktadır. Lakin arkadaşın çekindiği kullandığı ilacın antihistaminik olması.

Jhabbar bunu beğendi.
  4. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Antihisaminik bildiğim kadarıyla basit bir alerji kaşıntı giderici.

Düzgün bir kaynak bulursam buraya koyarım.

5. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Antihistaminik ,

histaminin etkisini önleyen maddelerdir. Histamin, kişinin alerjik olduğu madde ile karşılaştığında veya iltihap durumlarında ortaya çıkan önemli bir kimyasal ajandır. En iyi sonuç için bu ilaçlar alerji şikayetleri ortaya çıkmadan alınmalıdırlar.
    Antihistaminiklerin ortaya çıkardığı en sıkıcı yan etki "uyku hâli" vermeleridir. Bu durum gece yatmadan önce alındığında iyi olabilse de gündüz sıkıntı yaratabilir. Hatta bazen zararlı olabilir. Araba veya tehlikeli olabilecek makina kullananlara bu ilaçlar önerilmez. İlk dozlar en fazla uyku verirler, sonraki dozlarda biraz bağışıklık gelişir.
    Günümüzde yeni çıkan antihistaminik türleri ile kısmen de olsa bu şikayetlerin önüne geçilebilmektedir.

Kaynak Antihistaminik - Vikipedi.

Dilersen kendin linke tiklayip en ince detaylarini okuyabilirsin :). Iyi calismalar

Jhabbar bunu beğendi.
  6. Jhabbar

Jhabbar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    evet hiçbiyerde büyüme hormonuna dair bi yan etkisinden bahsetmiyor bunu söyleyen eleman sallamış galiba

Sayfayı Paylaş