uygun programı bulmamda ve kilo alabilmemde yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve scarface3 tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. scarface3

scarface3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle iyi günler. Ben yaklaşık 1 aydır body ile ilgileniyorum ve spor salonuna gidiyorum.Hocamın yaptıgı program sırasıyla şu şekilde;

1- Bench press 8x4 (15 kilo(7.5-7.5) ile çalışıyorum)
    2-Chest press 8x4 (sol kolum sag kolumdan zayıf oldugu için tam yapamıyorum)
    3-Butterfly 8x4 ( http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9Uc3KsCVP1K1p1PiyGWpOmOKwj07H_PufKAwmXIsY--M5yfAGBxucIsk1FQ )
    4- Shoulder press 8x4
    5-Şu hareketi bu şekilde degilde enseme çekerek yapıyorum 8x4 (http://www.fitnessexchange.com/images/pdlat.jpg)
    6-Barbell curl 8x4
    7-Şınav 8x4
    8-omzumda 2.5 + 2.5 5 kg bar ile çömelip kalkıyorum 25x2
    9-7,5 er kiloluk dumbbell ile düşer adım hareketi yapıyorum 25x2 (bi sag ayak bi sol ayak atarsın ya bacakları gererek)
    10-Dips 8x4 (Tam yapamıyorum kolumun agrısından)
    11-Barfiks 8x4 (Tam yapamıyorum)
    12- Ters mekik 8x4 (şunun gibi ama makina üstünde http://img2.blogcu.com/images/m/o/t/motorcuu/karin2.jpg)
    Program dışı mekik yapıyorum bir de 50 tane

Salondaki hoca hiç ilgilenmiyor ve gözlemledigime göre herkese aynı programı yazıyor ya da benzeri.
    Bi sıkıntımı söyledigimde ya da bir şey danıştıgımda maddiyatla ilgili cevaplar veriyor, geçiştiriyor ve tersliyor.
    Örn. sol kolum sag kolumdan güçsüz kalınlık farkı da var nasıl bi çalışma yapmam gerek dedigimde o gelişecek sen bi 5 6 ay gel hele cin olmadan adam mı carpıyosun ben özel calısacagım senin icin 5 ay sonra gibi cevaplar veriyor.
    Bacak calıstırmıyor, bacak hic calısmıyoruz dedigimde 2. ay sonunda degiştirecegim programını diyor.
    Ve program dışı hic bir alete dokundurmuyor denemek merak gidermek amaclı bile.
    Ben sizlerin de yardımıyla serbest calısmak istiyorum deyip muhattabı kesecegim hocayla.
    Programımdaki eksikler nelerdir sizce nasıl bir düzenleme yapmalıyım daha ilk ayım yeni doluyor ve calıstıgım yerlerde kaslar belirginlesmeye basladı ama kilomda herhangi bir artış yok kilo almak da istiyorum. 178 boy ve 65 kiloyum.Nasıl bir program ve nasıl bir beslenme uygulamalıyım.Ayrıca supplement önerir misiniz? Lütfen yardımcı olun pilotluk için hazırlanıyorum ben.

2. scarface3

scarface3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    lütfen yardımcı olur musunuz

3. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    pek vaktim yok,programına dokunmayacağım ama başlarda hem yardımcı küçük kas gruplarının gelişmesi,genel güç kazanman ve kollarını eşitlemen adına dumbell kullanmanı tavsiye ederim.
    İki koluna da bu şekilde aynı ağırlıkları girersen ve aynı tekrar sayısını çıkarırsan(zayıf kol kurtarmassa iki kol içinde bir alt ağırlığa geçersin ve ya sol kola parmağınla yardım edersin son tekrarlarda seti çıkarsın diye)2-3 ay içinde kolları eşitlersin.
    Kolay gelsin.

not: bir ipucu- ağırlıkları kaldırırken zayıf kola konsantre ol, onu hisset, ona odaklan.Bu zayıf kolunun tersindeki beyin yarım kürende nöronlar arası sinaps yapımını arttıracak ve gelişimi hızlandıracaktır.
    Zayıf koluna sanki güçlü olan oymuş gibi hissettirthums:

scarface3 bunu beğendi.
  4. scarface3

scarface3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    spartacus öncelikle cevap verdigin icin ve tavsiyelerin icin tesekkür ederim yazdıklarını bir bir deneyecegim ama programımı incelediginde bi eksiklik ya da yanlıs bir programlanma gördün mü onu merak ediyorum bosa kürek cekmek istemiyorum güzel bir görüntüye ulasmam en azından güc kazanmam icin 3 ay vaktim var

5. scarface3

scarface3 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    abilerim önemli bir sorum var bunu yanıtlarsanız sevinirim.
    şimdi ben ilk mesajdaki programı salonda yapsam (pzt carsamba cuma) diger günler de yeni başlayanlar için evde yapılacak programı uygulasam + 6 haftada 100 şınav programı uygulasam zararı olur mu yoksa faydası mı olur

Sayfayı Paylaş