Uygun diyet , uygun antrenman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve VGMert tarafından 14 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. VGMert

VGMert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar adım Mert , Kocaeli'de yaşıyorum.Uzun zamandır sitenizi inceliyorum , yapılan çalışmalar verilen emekler çok hoşuma gitti zaten 2-3 yıldır BB'ye istekliyim.Bilgilerimi vereyim size :

- yaşım 15
    - Kilom 67
    - boyum 1.73
    - Yağ oranım hafif / orta yağlı
    - Göbek ve basenlerim şiş

ben genel olarak bütün sporlara ilgiliyim , okul masatenisi kaptanıydım , basket voleybol vb. imkan buldukça oynuyorum . Yemek tarzım çok kötü , son 1-2 ay hariç önüme gelen her türlü ıvır zıvırı yerdim , yemek konusunda sınır tanımazdım . Baktım yavaş yavaş kaybediyorum kendimi göbek falan arttı iyice , karar verdim , son 1-2 ayda da 5 kilo verdim. Evimde bir tane dumbell var 4 kilodan , salona gitme imkanım yok . Eğer şartlar gerektirirse başka dumbell vb. aletlere ayırabileceğim 120tl bütçem(metal tak/çıkar dumbeller önerdi sitedeki bazı arkadaşlar) var. zamanım oldukça müsait , çalışmıyorum(tatil boyunca) 1 ay boyunca sınırsız deniz ve havuzde yüzme imkanım var , 1 ay sonra yaşadığım şehire geri döneceğimden havuz ve deniz imkanı gidicek. onun dışında basket ve voleybol imkanlarım da var. Bisiklet , yürüyüş vb. sporlarla aram çok iyidir , hepsine imkanım ve zamanım var.

siteyi oldukça incelememe rağmen terimlerle aram çok iyi değil , biraz açık yazarsanız sevinirim

asıl istediğim göbeğimi eritmek , basenleri eritmek ve güçlü kaslara sahip kollar. Bu üçü ilk hedefim , bunlar dışında hızlı koşmayı ve tabi ki sağlıklı bir vücut istiyorum.Bana yardımcı olabilecek bir program ( gün gün , set ve tekrarlarıyla ) , uygun beslenme biçimi ( gün gün , öğün öğün ) ve dumbell dışındaki sporların etkileri , neyi ne zaman hangi sırayla yapmam gerektiği ( 30dk bisiklet + 1 saat yürüyüş vs. vs. ) , programı günün ne zamanlarında kaç defa ve kaç saatten nasıl yapacağımın ayrıntılı anlatışı , nelerden uzak durmam gerektiği :)

Benim kafamdaki program şekli şöyle :

Pzrt : Kardiyo
    Salı : Antrenman
    Çarşamba : Kardiyo
    Perşemde Antrenman
    Cuma : Kardiyo
    Cumartesi : Antrenman
    Pazar : Dinlenme

Kardiyoyu biraz araştırdım sitede onu netleştirdim , kardiyo programım şöyle :
    35dk bisiklet , 35 dk basket , 100m hızlı + 100m yavaş = 1 tekrar 2x8 setiyle koşu , münkün mertebe yüzmeye çalışıyorum , 100 mekik , 50 şınav , 20 barfiks.

Bunların hepsinden ayrı bir sorum daha var :

-1- Yediğim büyük boy bir çikolata vb. çikolata , cips ve enerji içecekleri ( burn , redbul ) ve efes gelişimimi nasıl etkiler?

(sitedeki yazıları gerçekten elimden geldiğince aradım taradım , aramayı da kullandım ama farklı farklı tepkiler gördüğümden en sonunda başlık açmaya karar verdim , üye olmadan da okumuşluğum var siteyi.

Antrenman hakkında , ve bu anlattıklarıma uygun beslenme hakkında hiç bir fikrim yok , yardımlarınızı bekliyorum şimdiden BÜTÜN HOCALARIMIZA TEŞEKKÜRLER , en kısa zaman da yardımcı olursanız bir an önce başlarım , yaz bitmeden seksi formuma dönmek istiyorum SAYGILAR

(yazdıklarımın aynısı beslenme bölümünü de ilgilendirdiğinden oraya da açtım konuyu , beslenme tavsiyelerini isteyenler ordan yapabilir)bench_Obench_Obench_O

Sayfayı Paylaş