ustalardan yardım istiyorum!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kartaltekin tarafından 7 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    agustos ayından beri salona gidiyorum, haftada 5 gün olarak, protein tozu ve amino asit kullanıyorum. fakat hala güçlenmedim, salondaki hocaya da az güveniyorum, çünkü eğitmekten çok para kopartma yanlısı biri, şimdi ise primopolan kullanmak istiyorum gelişmek için, sorum şu: sadece haftada 200 mg. primopolan kullansam, onların yanında da devamlı protein tozu ve amino asit kullansam netice ne olur.. bana bu konu da fikir verirmisiniz?

2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Hıc bır anabolızan ve steroıd kullanma , bunlar dogal sekılde lımıtlerıne ulasanlara ılerlemeyı surdurmek ıcındır, yoksa daha 3-5 ay bu sporla asına olmuslar ıcın degıl. Su anda alacagın maddeler senın dogal yollarla ulasabılecegın sınırlarını asagıda tutar. Ilerde her turlu maddeyı aldıgın halde bazı adamlardan neden daha ufak ve gucsuz oldugunu dusunmek ıstemıyorsan en az 1-2 sene dogal takılmalısın

3. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    hocam şunu da eklemek istiyorum, askerden önce yaklaşık 1 sene salonda sıkı bir şekilde çalışmıştım, yani anlıcan, bi alt yapı var, ondan sona haftada 3 kez evde çalışıyordum kopmamamk için , yani anlıcan, spordan uzak biri değilim, o yüzden artık büyüme zamanım geldi diye düşündüm, beni bu şekilde yönlendirirsen sevinirim.
    şimdiden sağol.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    büyüme zamanı diye birşey yok..bunun öyle akşama kadar kas yapmam lazım gibi olmadığını keşke hocan öğretseymiş..vücut geliştirme sabır işidir..5 ayda yapılan kas 5 aylık kastır ilerisini bekleme yani 3 yıllık vücutçuların kasına 5 ayda kavuşamazsın..

steroidleri kafandan çıkar..steroid kullandığın zaman kaslar ile bağ ve tendonları gelişmesi orantısız olacaktır..eklemlerin zayıf kalacak yani gireceğin ağır kilolara rağmen..buda birçok eklem sakatlığının habercisidir..eğer bu işi yıllarca yapmak istiyorsan hızlı gitme..çabuk bırakmak zorunda kalırsın..hiç body yapamamayımı tercih edersin yoksa daha yavaş gelişerek 10 yıl yapmayımı...

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gelişmemenin bir nedeni belki şu olabilir bazı insanların vücudu yağ tutmaz metabolizmaları çok hızlıdır ama bu vg sporunu olumsuz etkiler gelişme yavaş olur spora başladığında çok zayıfmıydın yoksa normak mi ve sakin steroid kullanma o gördüğün devasa kaslı adamları çoğu yıllardır bu işi yapan insanlar

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Daha oncekı calısman sana bır altyapı kazandırmıstır, ancak netıcede su an ıtıbarıyla agustostan berı calısıyorsun. Dogal yollardan lımıtlerıne gelmıs oldugunu hıc sanmıyorum. Bu steroıd hevesınden vazgecmelısın. Sadece creatın, glutamın amınoacıd vıtamın gıbı supplementler , hırslı bır calısma ve ıyı dınlenme sana yetecektır.
    Ne zaman kı dogal sekılde 140 kg bench yaparsın, belıne 20 kg agırlık baglayarak barfıks cekersın 8-10 tane o zaman dogal sınırlarıma ulastım artık bu platoyu asmam lazım dıyebılırsın, o zamana kadar calısmalı ve sabretmelısın.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    gelişememenin en buyuk nedenlerinden biri beslenmedir..
    "kasıgına ne koyarsan onu alırsın" diye bi söz vardır..
    beslenme forumunda hiçbir kitapta, ansiklopedide bulamayacagın kadar bilgi mevcut.. iyi bir araştırma sonucu meabolizmanın da hızlı oldugunu hesaba katarak kendine saglam bir beslenme programı yapıp buna sadık kalırsan supplementlere bile ihtiyaç duymadan cok büyük gelişmeler yaşayabilirsin..

8. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    ozaman ben agustos ayındaki ilk ölçülerimle şu anki ölçülerim yazayım bide öle yorum yapın,

boy: 1.76
    kilo: 74 - 72
    omuz: 116 - 120
    göğüs: 98 - 102
    kol: 33 - 36
    bel: 90 - 84
    bunlar benim ölçülerim. gelişimimin yüzde kaçındayım yada daha ne kadar gelişebilirim.

9. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    bu arada ben öle yarışmalara katılacak kadar bi vücut yapmak istemiyorum, hani plaj vücudu diye tabir edilen şekilde yapınca bu sporu hafifleticem. onun için Primobolan benim gelişimimi hızladırıcaksa kullanmak istiyorum. ama yok bi faydası olmaz diyorsanız böle devam edicem..
    bilgileriniz için şimdiden tüm ustalara teşekkürlerimi sunarım.

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Su anda yolun basındasın dıyebılırım, dogal yollardan dısıplınlı calısma ve duzgun beslenme ıle ornegın kollarını yagsız 43-44 cm e cıkarabılırsın. Plaj vucudu ıcın hıc bır zararlı steroıde gerek yoktur, duzgun calıs , az yaglı ye , aldıgından fazla kalorı yak ve proteını supplementlerle ıhmal etme yeter.

Prımobolan senın amacın ıcın cok gereksız, bozuna karacıgerını rıske atmıs olursun

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kesinlikle katılıyorum..
    yalnız bir sorum var..

43-44 cm yagsız kol harika bir rakam. burada doğal yollardan bahsederken supplementler buna dahil mi değil mi? yani supplement kullanmadan fakat günlük protein ve karbo alımına harfiyen uyarak ve kaliteli protein kaynakları kullanarak bu seviyeye ulaşılabilir mi?

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

Primobolan ve karaciğer arasında bir ilişki yok diye biliyorum..

13. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    bende öle biliyorum, salon hocanın bana dediği şey,
    8 hafta kullanıcaksın ve o arada yoğun bi kür uygulucaz sana dedi..

14. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    seni yönlendirmek istiyorum.evet bencede kullan hatta sadece primo yetmez yanina bianobol deca anapolon ve winstrol de al.bu kürüde en az 18 hafta yap.simdi oldumu bekledigin cevap bumu:(:(:( ya arkadasim daha isin basindasin master sana kulalma diyor sen diyorsunki ben alt yapim oldugun ainaniyorum kullanacam elestiriler bu yönlü olsun duiyorsun.sana kimse kalkipta evet kullan yoksa gelisemezsin demez.sende bu sporun bir sabir sporu oldugunu ve herseyin yavas yavas ilerledigini düsünsen böyle seyler yazmazsin aslinda

15. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Vücuda alınan yabancı maddelerin her birinin karaciğere yükü vardır buna en zararsız günlük kullandığımız asprin gibi etkisi düşük ilaçlarda dahil ki kaldiki anabolik bir streoid kesinlikle karaciğeri ve fonksiyonlarını etkiler.

16. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Doğal yollardan 140 bench, bele takılı 20 kg ile 10 tekrar barfiks yapabilenin zaten amacı Mr.Olympia olmak değilse steroide hiçmi hiç bulaşmaması gerekir. O saatten sonra ortada ne Plato kalmıştır nede başka birşey...

17. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Ağustos ayından beri vücut geliştirme ile ilgilendiğini söylüyorsun bu yaklaşık 5 aylık bir süreç.5 aylık bir sporcuya steroid öneren bir hocanın hocalıgından süphe ederim.Kesinlikle kullanma çok erken, sağlığını düşün bu aşamada sana bu tür steroid tavsiyeleri veren kişileride kulak asma.

18. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    peki tüm ustalara teşekkür ederim. bu sporun sabırlı bi spor olduğunu biliyorum. steroid kullanmaktan vazgeztim, düzenli beslenme ve protein tozu, amino asit kullanmaya devam. düzenli ve yoğun bi çalışmayla 5-6 ay içinde ne kadar gelişirsem iyi...

yorum yapan herkese saygılar..

Sayfayı Paylaş