Unutkanlik !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AkrepHan tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bi süredir diyet yapıyorum beyaz ekmeği kestim akşam yenen tatlı ve böreklerden kaçınıyorum meyve ve kuruyemiş yiyorum sabahları balı kestim zayıflamak için ama unutkanlık başladı bunun nedeni beslenmem olabilir mi ? yada bal glikoz içeriyor ve beyinde kullanılan enerjied glikoz balı kestiğim içinmi unutoyurm mesela her gece yağ yakım günlüğüme yediklerimi yazarım ama son günlerde yazmayı unutuyorum ertesi günde geçen sabah ne yediğimi tam hatırlayamıyorum bunun nedeni az beslenmemi ? yoksa okul nedeniyle sabah erken kalkıyorum zaten uyku sersemi oluyorum yoksa o nedenlemi hatırlamıyorum ?

şöyle bir olay oluyor 2 3 gün öncesi yaptığım kahvaltıyla o gün yaptığım karışıyor hatırlayamıyorum tam

2. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Sen balderesi yiyordun galiba birden bırakınca vücudun kendinden geçmesi normal çünkü 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil tam 5 kavonoz + polen + 2 tane arı bedava kafa_

Ne alakası var kardeş beslenmeyle,bu sporu yapıon diye tüm sorunların beslenmeden,ağır kaldırmaktan veya supplementlerdenmi olacak rahatsız edici bir durumsa git doktora biz nerden bilelim unutkanlığı

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    balderesi yemiyordum :) bıraktıklarımı söyledim bunların yan etkisi bumudur diye soruyorum sonuçta balda glikoz var buda beyin tarafından direk kullanılan enerji demektir

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Durum üzerinde fikriniz varsa ifade edersiniz, yoksa da bunu ifade etmeye gerek yok zaten... Kaldı ki unutkanlık yetersiz kalori alımından ya da vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

yağ yakımı döneminde de olsan karbonhidratı gereğinden fazla azaltmak doğru değil, sabah kalktığında ve spor sonrasında basit , geri kalan zamanlarda da kompleks karbonhidrat kaynaklarıyla günlük kalori ihtiyacını karşılayabilirsin. Günlük kalori alımını bir miktar artırarak durumu gözlemle durum düzelmiyorsa elbette bir doktora danışmak gerekli...

AkrepHan bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    balık ye
    b12 vitaminine baktır kan testi yaptır

AkrepHan bunu beğendi.
  6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tamam teşekkürler arkadaşlar şimdi antremana giderken yanımda meyve götürücem ağırlık antremanım bitince kardiyoya geçmeden kortizol salgısını durdurmak için 1 muz yiyicem 5 dakika sonra kardiyoya geçicem eve gelincede 100 gram ızgara tavuk göğsü ve 2 dilim tam tahıl ekmeği yemeyi düşünüyorum

7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Zaten gerekli herseyi soylemisler ama bu durum psikoljik te olabilir(bunu sen daha iyi bileceksin)

yukarida yazilanlar gibi bol bol b,c vitamini al omega-3 brokoli falan yardimci olacaktir

AkrepHan bunu beğendi.
  8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler benim tek sorum şu antremandan önce ve antreman sırasında ne tür besinler tüketmeliyim basit karbo denilmiş ama her yerde baktım basit karbonhidratlara hep aynı yazı basit şekerler var basit akrbonhidratlara örnek verilmemiş meyveler basit karbonhidrat sayılır mı ? antremandan önce ve sırasında meyve mi yemeliyim sonrasında tam tahıl ekmeği ve tavukl göğsü tamamda sırasında kortizolu durdurmak için ne yemem lazım

9. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman sırasında birşey yenmez..Antrenman öncesini bilemem

10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/beslenme/antrenman-sonrasi-seker-tuketimi.html

antreman öncesinde sürecinde ve sonrasında alınan basit karbonhidratlar stratejik olarak insülin hormonu salgılanmasını tetikleyecektir. İnsülin, kortizol hormonunu etkisiz hale getirir. Kortizol antrenman seanslarınız süresince yükselen katabolik bir hormondur ve kas parçalanmasının temel nedenidir.

illa yemek için konuşmuyorum basit karbonhidrat içecekte olabilir lütfen BİLGİSİ OLANLAR mesaj atsın

ilgilenen herkese teşekkürler diğer arkadaşlar ayardımcı olabilmek umuduyla:
    Basit karbonhidrat kaynakları:
    *meyve
    *çay şekeri
    *süt
    *reçel,bal

antreman dışında tüketilirse yağlanma yapar ama kortizol salgısını kestiği için ağrılık antremanınız bitince kardiyoya geçmeden 5 dakika öncemeyve veya süt tüketmenizi öneririm

Son düzenleme: 10 Mayıs 2012
  11. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Zaten cevabini kendin vermissin yukarda
    antremandan hemen once whey icebilirsin(eger kullaniyorsan) ve kullanabilecegin baska supplementler de var yada 45dk 1 saat once glisemik indeksi dusuk birlesik karbonhidrat alabilirsin

antremandan sonra da basik karbonhidratla whey gene :) 1 saat sonrada dusuk karbolu yuksek proteinli bi yemek olabilir

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    sonradan buldum ve yardımcı olmak umuduyla cevap verdim kendi soruma :)

ben genel olarak protein tozu kullanmıyorum :) zararlı olduğu için değil genel olarka yiyeceklerden karşılamaya çalışıyorum aslında tam dediğiniz gibi besleniyorum spordan yarım saat felan önce 1 bardak süt. sonra 1.5 lt suyla(antreman sırasında toplam içtiğim) antremanıma başlıyorum 10 dakika ısınma 1 saat civarı ağırlık antremanı sonra bir adet elma yarım muz veya havuç yada üçünden iksiin birlikte ondan 5 dakika sonra 20 dakika kardiyo yapıp duşumu alıyorum
    ideal midir?

Son düzenleme: 10 Mayıs 2012
  13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    dönemsel de olabilir...malum, bahar ...))

AkrepHan bunu beğendi.
  14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş