Universite Hazirli Sureci Evde VG , Gelin Lutfen :)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve AdonisliUykucu tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Size burda bazi sorunlarimi anlatip bazi sorular sorucam :)

Bu sene sinava hazirlaniyorum 1,78 boy 70de kilom var , normal bi insanim yani ,
    Sinava hazirlik surecimde antreman yaptigimda daha duzenli olup derslere daha motive oluyorum nasil oluyor bilmiyorum ama 3-4 gun antreman yapmasam mayisiyorum ders felan calisamiyorum , onun icin kendime bi program yaptim

Programim (ev icin);

1. Gun ;
    p4p level 3 gogus
    p4p level 3 karin
    2. gun
    flexordan omuz
    flexordan kol,arka kol
    edit: surekli antreman bu bi gun p4pler 1 gun flexorlar hep ayni devam yani

gunluk antrenmanim 30dakikada bitiyor,

ne yazik ki duzgun beslenemiyorum
    kahvalti zeytin peynir recel arada yumurta
    ogle yemegi durum acma yada yemiyorum
    aksam klasik ev yemegi iste :),
    seker ve ekmek yemiyorum aciktikca meyve yerim, bide gubde 1 bardak sut iciyorum
    ogle yemegim disarida oldugum icin mecburen

Simdi size durumumu spora bakis acimi anlattigimi dusunuyorum

Simdi sorularima geleyim ,

9. siniftan sonra il degistirdim ve sosyal hayatim tamamen degisti 9a kadar okudugum yerde gayet sosyal ve coolken su an arayip soranim yok, pekte arkadasim yok, bunun ustune dis teli taktirdim , hayatimda ilk defa bir kiz beni red edince ozguvenim tamamiyle coktu,
    arkadaslarimlada ilk haftalar herkesle tanistim(onlar geldi) felan ama anadolunun bagrindan kopup deniz kenari bi sehire gelince olmadi o frekans tutmadi, ama kendimi cok gelistirdim,yani ben hep samimi gozle bakarken onlar onumde oturan kiz icin gelmis felan zaten insanlarla cok kolay tanisabiliyorum birlikte biseyler yapiyoruz sonra bi bakiyorum hooop arkamdan is cevirmis e halyle arkadasligimizi kesiyorum,
    Bide ilk intiva onemli onu iyi veremedim

universiteyi yeni bir baslingic olarak goruyorum, telim cikacak,
    bunun yanina guzel bir vucut eklemek istiyorum,
    hazirana kadar bulk tarzi beslenip hzirandan eylule kadar spor salonuna yazilacagim,
    bugunden hazirana kadar ev calismasi yapacagim , evim sahilin hemen ustunde 90 gun kosup yuzerek o fazla yaglari atabilirim heralde ama genede size sorayim bide
    tavsiyeleriniz neler nelere dikkat ediyim? , evde cardiyo tarzi yapabilcegim antramanlar var mi?

Not : Beslenme konusunda dikkat etmem lazim ama oyle bi imkan gorunmuyor :(

tam anlatamamisim : lysye kadar evde yatip yukaridaki programi uygulayip lysden sonra spor salonu + sahilde kosup yuzucem

Son düzenleme: 2 Eylül 2014
  2. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bende bu sene üniversite hazırlanırken spor yapıyordum bence sende yap ama fazla kafana takma beslenme olsun spor olsun sporunu yap normal beslen ıyı beslenemıyorsan eger beslenmenı sıkıntı yaparsan ders calısamassın ayrıca spordan sonra yorgunum deyıp ders calısmamazlık yapıcaksın suan yenı calısmaya basladın heralde ama emın ol sınava 2 ay kala bıkıyorsun artık ondan sınav yaklasınca sporu bırak ben mesela sınavdan 1 ay once sporu bırakdım ders calısma düzenım aynı kaldı ama spor olunca yatıyorddum spordan sonra yanı fazla tavsıye etmıyorum sınava 2 ay klana kadar cok sıkı calıs unıversıte harbıdende yenı bır baslangıc kisiligini begenmessen degistirmek icin bir araç kimseyi tanımıyorsun onlarda senı yanı yenı hayat gıbı bırsey oluyor elıne ılk defa belkı yuklu paralar geccek onu ıstedıgın gıbı harcıyorsun hesab verme vs yok programa gelınce begenmedım ben bende evde calısıyorum suan kollar falan 40 on numara oldu sen bu programla ıs yapamassın bak 1 gun gogus arka kol bıceps calıs ertesı gun omuz sırt ıstersen bacak ekle ben yapmıyorum bıraz kalın 2 gun yap boyle sonra 1 gün dinlen yapacagın tek sey bu olsun spordan sonra proteın tuketmeye calıs bırazda yedıgınden fazla yemeye bak ama temız yıyecekler tuket makarna bulgur pılavı ekmek tam bugdaylı olsun kesın yogurt lor peynırı kahvaltıdada yulaf ye ben tadını sevmedımden mısır gevregı yıyorum arkadasında 82 gr karbo yazıyo kılo almak ıcın baya ıdeal 250 300 ml sutle karıstır ye sabah kılo almana cok faydası olur öyle ıste sorun varsa sorarsın spor salonu sart degıl o kadarda tabı bır yerden sonra gıtmek lazım ama yanı evdede kolları 40 yapabılırsın min 1 sene ıcınde tabı suankı durumunu bılmıyorum foto lazım bırazda yonlendırmek ıcın ama boy kılo orantısı cok uygun gouzkuyo yanı bı 5 6 kılo daha alsan cok ıyı olur gıbı

3. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor yaptigim zaman daha dinc hissediyorum , yoruldum felan olmuyor bende ki bu programi 1 yildir ara ara uyguluyorum 1 hafta yapip 3 hafta yatiyorum gibi gibi , elimde pek iyi bi kamera yok ama tost makineside olsa cekip yolluyorum bekle :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Eylül 2014 ---
    ilk once hedef :
    http://i.hizliresim.com/NYmXoL.jpg
    simdiki halim
    http://i.hizliresim.com/vYrGWm.jpg
    http://i.hizliresim.com/nYZdqa.jpg
    http://i.hizliresim.com/1jqbX1.jpg

Olculerim yok , en yakin zamanda metre alip onuda buraya eklerim ,
    Ayrica gelenler program tavsiyesi , evde yapabilcegim protein agirlikli yemek tavsiyesi yada ucuza alabilcegim besleyici seyler varsa yazmaktan cekinmesin :)

Ayrica 1 yil burdayim aylik olarak olculerimi ve fotografimi atarim

Son düzenleme: 3 Eylül 2014
  4. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hedefın bu olursa bu spora hıc baslama derım ben bu adamın vucutu yanı küçüktür ama iyidirde burada acayıp bı sekılde yaglı normalde boyle degıl pompeı ve game of thronsda gayet ıyı bır vucutu var yanı kendıne boyle vucutlar ornek alma sakın cok ucmada ama bu kadarda düşme bu adamı sokakta gorsen spor yapıyor demessın gıysı ıle yanı bırazda buyuk düşün ucuza bimden lor peynırı balık alabılırsın bak soyle yap her 3 gune bır tavuk al 1 kılo gogus malıteyetı 10 lıra olur gunde 300 gr yesen 100 gr lor tuketsen sabahda mısır gevregıne yarım lıtre süt katsan az cok proteın ısını halledersın yanı boyle yaklasık 90 gr falan proteın alıyorsun evde salondakı gıbı fazla metebolızmanı hızlandırmayıp zorlamayacagın ıcın bu rakam 0 kgde yeterlı gıbı belkı 1 ogunde balık takvıyesı yapıp daha ıyı yere getırebılırsın vücudunu sımdı ben senın hedefını anlamadım o adamı koyuyorsun o adam hedefse tavsıye bekleme fazla mılletten zaten sporunu yap yemek ye 1 yıl daha calıs asagı yukar gecersın hacım olarak bölgesel olarak

5. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ev calismasinda hedefim bu , tabii ki tom hardy gibi olmak isterim ama duzgun beslenmeden yagli olcagim kesin , bu resimdeki amacim vucut hatlarinin belirginligi, zaten oyle bir gogus yapim yok, az cok gogus omuz ve karin kasi belli olursa cok iyi olur, yaza kadar boyle bir vucudum olursa ki daha hacimli olurum buna gore 3ayda salonda cok iyi yerlere gelebilcegimi dusunuyorum,
    lor peyniri var kullaniyorum zaten, tavugun tadini sevmiyorum , ama misir gevregini kahvalti ogunume ekliycem
    ayrica oglen yemegimde 100gr kadar tavuk eti vardir , haftada bi kesin balik yeriz evde
    tesekkurler :)

ayrica pompeide karin kaslari mukemmel :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Eylül 2014 ---
    ayrica hedef
    http://i.ensonhaber.com/resimler/galeri/3959/10.jpg

6. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    tavuk yemessen bu spor yurumez vücudun net ete ihtiyacı vardır balık tavuk yada kırmızı et hergun olmasada 2 gune bır yemelısın yanı az yada cok şarttır yumurta ekleyebılırsın sabah 3 tane yumurta ye tam 15 gr yag alırsın ortalama ama cok fazla koymaz 70 kg de bak sabah kalk ılk ısın 75 100 gr cıvarı mısır gevregı yarım lıtre sut bundan 1.30 saat sonra 3 dilim tam bugdaylı ekmek ye dılım bası 25 gr dır ortalama yazar uzerınde yanında 3 tane yumurta 50 gr lor peynırı bırazda salata tarzı bırsey ye sonrasında spor yap sporu ımkanın varsa aksama bırakma sabah yapmak oglene dogru her zaman daha saglıklıdır spordan sonra dırek 100 150 gr tavuk ye yada balık kırmızı et vb ben spordan hemen sonra uzum usyu ıcıyorum vucutta bosalan depoları flan fılan doldurmak ıcın sonrasında tavuk yıyorum ondan sonra bır makarna patlat pılav karbo agırlıklı saat 4 falan olur o zamana kadar onunde yatana kadar 7 8 saat var ortalama 3 ogunde oraya sıkıstır yada 2 ogun 1 ara ogun tarzı yatmadan 1 saat onceye kadar yemeyı ıcmeyı kes cunku yemek yıyıp yatarsan vucut buyumez yanı vucutu buyuten gh hormonu calısması yerıne vucut o yedıklerın sindırmeye calıscakdır yanı o sana bırsey kazandırmıcak yanı boyle boyle beslenmeye calıs olmadı beslenme kısmına gırıp mılletın dıyetıne bak kendıne uyarla

Son düzenleme: 3 Eylül 2014
    AdonisliUykucu bunu beğendi.
  7. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tamamdir , simdi disari cikip misir gevregi tavuk vs aliyim, aksam yemeginden basliyim , antremanlari hep 10 gibi yapar yatardim ben sabah mumkum degil dershane okul vs , gelir gelmez yapicaz artik , saat 2-3 gibiye denk geliyor ,
    bilgiler icin tesekkurler
    bu ayin sonuna kadar duzgun beslenip duzgun antremanlar yaparim ay sonunda resimlerini cekip konuya eklerim

8. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    tamam ama 10 gıbı sakın yapma bı daha yanı sporu yapıyorsun uyuyorsun vucut neyle beslencek pekı yanı antremanı 2 de yapıp gece 10 a kadar vucudu saglam bı skeılde beslemek var 10da yapıp besleyememek var sen 10 da yap 1 yıl 33 34 olur mesela 2 de yarpsan 38 olur yanı arada cok fark var oglene dogru yapmakta fayda var hocam bana aksam 6 dan sonra vucut kendını amortı etmez fazla demıstı yanı uyku moduna sokarmış ondan ne kadar erken o kadar ıyı mumkunde 12 ıle 3 arası en ıyı zamandır

9. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kahvalti 100gr misir gevregi yarim kutu sut , 1 yumurta, 50-100 gr lor
    oglen durum bol etli :) eve gelirsem gene tavuk, bide pilav ustu tavuk alternatifim var 3unu degistire degisire yerim
    2 gibi eve gelip yumurta + meyve sebze + bugday ekmegi
    antreman
    antremandan sonra tavuk olmazsa 100 vr lor peyniri yerim
    saat 6 gibi bitkisel agirlikli aksam yemegi ,

antreman programimda yukarida yazdim
    p4pler ve flexorlar ,

programim bu sekilde

10. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    6 dan sonra bır ogun daha yap yatana kadar kesın 6 da yıyorsan 8 30 9 gıbı bı atıstırmalık bır sey yap yemek yemek ıstemıyorsan bıraz lor peynırı tuket yada kalan yarım kutu sütü iç yatıs saatıne 1 2 saat kalaya gore ayarla

11. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  12. sokak çocuğu

sokak çocuğu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Abi iyi güzel de mısır gevreği yerine yulaf ezmesi tercih et çünkü o gevreklerin şeker oranı yüksek

13. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    sokak cocugu 100 gramında 9 gram seker var yanı sekerli degil sekerli seyı tavsıye etmem zaten :)

14. sokak çocuğu

sokak çocuğu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
  15. AdonisliUykucu

AdonisliUykucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    cokolare ve yulafi sutle karistiriyorum problem olmaz umarim ? ,
    fakat pek bi gelisme olmadi su ana kadar , antremanlarida pek duzgun yapamadim yani kol ve karin aksadi arada 1 gun tatiller 2 gun felan oldu ,haftaya fotografla guncellerim

Sayfayı Paylaş