Universal Amino Tech Hakkında.

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve yavz_01 tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yavz_01

yavz_01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım 1 hafta içerisinde Amerikadan gelecek ve beraberinde UNiversal in Amino Tech adındaki ürünü kullanmam için getirecek. Ürün hakkında bilgi edinmek için değerlerine baktığımda biraz yüksek gibi geldi. 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Bu ürün benim seviyemdeki bir insan için uygunmudur. Değerlerin yüksek olması ne gibi sakıncalar doğurur vede servis adetini düşürmemiz çözüm olurmu? Ürün bilgileri aşağıda yer alıyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    amino tech universalin en eski amınolarından.hem kullanılan teknoloji hemde hammadde oldukça geriden geliyor.içerik olarak en düşük amino profillerinden biri.bence gereksız.amerikada okadar çok marka ve suplament çeşidi varken neden amino tech????

3. yavz_01

yavz_01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım cevabın için teşekkürler. Ama bu amino asitin bir servisi (12 ad.) içeriğinde 12000 mg amino asit içerdiği yazıyor Bir ultimate amino 2000 in bir servisinde (3ad.) 2000 mg amino asit içerdiği yazıyor. Ben buda göre kıyasladım kıyaslama ma göre universalin amino asit değerleri çok yüksek çıkıyor. Yürüttüğüm mantık yanlışmı?

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yürüttüğün mantık yanlış.adet başına doz hesaplaması yapmalıydın.yani ultımate firmasında tek bir tabletin değeri 2000mg fakat senin alacağın aminoda 1000mg.yarı yarıya fark var.ayrıca dediğim gibi oldukça eski teknoloji ürünü bir amino tercih edilmiş.ultımate 2000 veya 2002 en kaliteli amino profillerine sahiptir.veya amerikadan daha ucuz olduğu için ben olsam twınlab likit amino veya weider mega forte getirtirdim.en azından kullandığında bir faydasını görürsün.

5. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    guardbody,şu yönden bakabilirsin;
    supplement firmaları her sene yeni yeni ürünler çıkartıyor,eski ürünlerini piyasadan kaldırıyor.bir sürkilasyon söz konusu.
    böyle bir ortamda bir ürünün senelerdir dayanabilmiş olması,onun halen talep gördüğünü gösterir.talep gördüğüne göre de,kullananlar memnun demektir...
    amino tech,yumurta ve soya bazlı amino asit profiline sahip.kullanmadım fakat whey protein tozu kullanılırken bu ürün destekleyici olabilir.
    saygılar.

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    soya bazlı proteının ben suplament olarak kullanılmasına karşıyım.zaten bitkisel proteını gün içerisinde sanırım tüketmeyen yoktur.soyanın fazlası ostrojen artışı haricinde başka ne işe yarar önce onu araştırmak lazım.biyolojik değerindeki düşüklük nedeni ile zaten benim gözümde degersiz.benimde yurtdışında yaşayan okadar tanıdığım var ve bırakın amino tech falan adamlar amino kullanmıyor artık.ama siz birinden istekte bulunun ilk girdiği dükkandaki ürünü getirmeye kalkıyor.geçenlerde bende bir arkadaşımdan istekte bulundum ve hazır gezerken ıso cool alayım bari demiş.haliyle istemedim.amino tech,uni lever,amino 1900 ve benzeri birçok amino çeşidini firma halen piyasada tutmakta.aynısını multıpowerda yaptı.peptamin 100 dedi baktı alan yok adını değiştirdi,ieçrik aynı.top amino dedi alan yok yeni adı bcaa oldu.bunlar satış rakamlarının güzelliğini yansıtmıyor.bilmeden alabilecek birilerinin hala var olduğunu biliyor adamlar.ayrıca universalin orjinal kataloğunu inceleyenler ürün portföyüne bir baksın.bu türden bir amino içeriğini dışarıdan karşılamak oldukça basit.o yuzden gereksız gordum.

7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    açıkçası protein tozu kullanan birisinin + olarak amino asit tabletleri kullanmasını ben de gereksiz buluyorum.yurtdışında aminoların talep görmediği bilgisine katılıyorum.amino devri kapandı sanırım.bilim ve teknoloji sürekli değişim içerisinde.kim bilir,belki 3 sene sonra da protein tozları "gereksiz" damgası yiyecek.bunu kimse bilemez...

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aynen öyle.birzamanlar süt içmeyen gelişemezdi,daha sonra sütler çöpe dökülmeli dediler.şimdi yine içilmeli.proteın tozununda ilerleyen yıllarda pabucunun dama atılmayacağı garanti değil.üstün içerikli kombine ürünler bence yavaş yavaş kendini belli ediyor.

9. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    örneğin,men's health dergisinde protein tozlarının söylendiği gibi şart olmadığını,5-10 gr. proteinin bile kasların toparlanması için yeterli olduğunu okumuştum.oysa senelerdir antremandan sonra 30-40 gr. protein tozu tüketiyoruz.hatta son zamanlarda bir 55 gr. furyası var.multipower,eas gibi markalar 55 gr.lık tek içimlik protein tozları çıkarttılar.sanki 55 gr. idealmiş gibi.gene 20 gr.dan fazla proteinin vücut tarafından kullanılmadığını söyleyen araştırmalar var.hatta men's health resmen 5-10 gr. bile yeterli,protein tozu şart değil diyor.genel kanı ise antremandan sonra 30-40 gram protein tozu almanın gelişebilmek için şart olduğu..insanın kafası karışıyor...

10. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Ben yurtdışından bu ürünü aldım.Son kullanma tarihi 2013 te ama tadı berbat ötesi,hardline lar gibi ya.Hafif acımsı bayat bir tat.Kahverengi renkte.Bu üründen kullanmış olan var mı? Aldık artık bir şekilde kullanacağız bir daha ki sefere daha iyi birşey sipariş edeceğim sanırım biraz acele anıma denk geldi ilk yurtdışı sipariş deneyimim olunca.

11. yavz_01

yavz_01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tadı gerçekten kötü ama almış olduğun için kullanmak zorunda kaldım. Faydasınıda gördüğüm söylenemez. Son kullanma tarihi 2013 olarak yazıyorsa güvenle kullanabilirsin, tadının kötülüğü içeriğinden kaynaklanıyor. Saygılar.

12. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bahsettiğiniz Amino http://www.bodybuilding.com/store/univ/aminotech.html
    bu linkteki Amino mu? Çünkü birinci olarak bu linkteki Amino'ya Bodybuilding.com'da 9.1 Puan verilmiş artı yabancı forumlardada övgüye doymayan bir ürün sizin yorumlarınız neye dayanıyor? Bende bu ürünü almayı düşünüyorum beni bu konuda aydınlatabilirmisiniz ?

13. doubtful_tr

doubtful_tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arama butonundan arattım ve bu başlığı buldum....bende dün bu üründen aldım,uzun senelerden sonra ilk defa amino kullanmaya başlıyacağım,içerisinde aynı zamanda bcaa ve glutamin zenginliğinden dolayı bunu seçtim ( şuan yurtdışında bulunuyorum,gittiğim dükkanda çok fazla ürün seçeneği vardı optimum bcca ve glutamini ayrı ayrı almaktansa universal amino tech in içinde ikisininde iyi seviyelerde olması nedeniyle bu ürünü seçtim.)
    araştırmalarda yorumlar iyi yönde , kullananlar kas elde etmenin en iyi yolu şeklinde yazıyorlar...bakalım bugün kullanıcam...6 idman öncesi 6 sonrası şeklinde öneriliyor üzerinde,fakat ben ilk kez aminoya başlayacağımdan dolayı 3 önce 3 sonra şeklinde uygulamak zorundayım...ayrıca bunun yanında kombine ettiğim ürünler optimum whey,ve bsn no-xplode dur... no-xplode da dün beraberinde aldım...bakalım neler olucak görücez...

Sayfayı Paylaş