Ufak seyleri cok kafaya takiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umut3504 tarafından 14 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar sporumu duzenli yapiyorm ama bazi ufak seyleri cok takinti yapiyorm mesela meyveyi sadece bos mideyle yemek daha iyi diyolar ben yulafa kattigim icin bi duraksayip katmasam mi diyorm light yogurt aliyorm 1 hafta yedigimin birinde 100 gr da 0,1 yag yazio yiyorm diger hafta baska bi tane aliyorm 100 gr da 2 gr yag yazio o 2 gr i kafaya takiyorm makarna pirinc 10 gramda fazla katsam pisman okuyorm ince hesap yapmaya calisiyorum mesela omlet yapinca haslanmisa gore daha sagliksiz diyolar ben omlet yapmak istedigim halde yapmiyorm ne yapicam ben ya

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yapıyorsan tersini yap. Yarın sabah güzel bir omlet yap kendine mesela. Vücudunun yağa ihtiyacı var.185 boyunda 80 kiloda bile iyi görünürsün merak etme.
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ağustos 2014 ---
    Hatta kıymalı yumurta yap mis gibi. Kilo almak için birebirdir.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yanında da bol ekmek, ohh. Babalar gibi...Senin taktıkların miyadı geçmiş bilgiler. Yağsız yemek 80'lerde sağlıklı zannediliyordu. Meyveyi ne zaman yesem diye düşünmeyi de şeker hastalarına bırak.

antinkuntin bunu beğendi.
  4. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Bisey sorcam senin yas kacti ya :)

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    33

Bekci bunu beğendi.
  6. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Neden hep bana yardimci olmaya calisiyosun abi

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu iiydi:)Yardim eden kimse yokmu diye yazani bu forumda cok görmüstüm ama bu bir ilk:)@doxux un söylediklerini yabana atma derim,bos konusmaz!

Balboa7, requ., Jander ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    yok çok haklıda her söylediğinde bilgi kokuyor zaten :) ama benim şaşırdığım neden benimle bu kadar çok ilgileniyor hani aklıma rocky le mike geldi hoca-çekirge misali :D

9. ORJİNALKarizma_

ORJİNALKarizma_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    doxux benimde konularimi hiç boş geçmedi, saygiyla eğiliyoruz :)

10. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Sana 4 5 gün öncede söyledim kaloryi arttırmanı sende tamam dedin hala aynı tas aynı hamam. Fotoğraflarını gördüm düşündüğümden çok daha beter halin var eğer saçma sapan şeyleri kafana takacaksan milletten yardım isteyip zamanlarını çalma. Son tavsiyem bir doktora görünmen Anoreksi olabilir ki zaten o kiloda o boyda erkek olmaz iç organların muhtemelen mahvolmuş durumda

merwe90 bunu beğendi.
  11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    http://www.reactiongifs.com/r/cwkss.gif

Arada bir insanlardan nefret etmediğim oluyor, o dönemlerden birinde olduğum için yarımcı olmaya çalışıyorum. Senin üzerine gitmemin sebebi zayıflığının normal bir zayıflık olmaması. Yüksek kilolardan düşen insanlarda tekrar kilo alma korkusu çok yoğun olabiliyor, sen de buna kapılmışsın. En ufak bir yağ tabakası görmeye tahammülün kalmamış halde kilo almaya çalışıyorsun ve muhtemelen azıcık kilo alırsan da biraz göbeğin dolarsa (çıkarsa demiyorum bak, sadece dolarsa) kendini aynaya bakınca şişman zannetmeye başlayıp tekrar başa döneceksin. Bu algı sapması, zamanında pompalanmış ama şu anda yanlış olduğu anlaşıldığı halde hala ortada dolaşan bilgilerle de beslenince çaban eksik kalıyor, sonuçsuz olmaya doğru gidiyor. Bunun yanında uzun zamandır çok zayıf beslenmiş olmanın getirdiği sıkıntıları yaşadığını tahmin ediyorum. Düşük yağ alımı muhtemelen hem hormon üretimini etkiliyor, hem de vitamin emilimini azaltıyor. Bunlar ciltte sağlıksızlık ve depresyon olarak kendini gösterebilir ve cildin cansız ve yüz ifaden depresif duruyor. Özetle sağlığını etkileyecek kadar kötü beslenmiş durumdasın, sorunun farkındasın ama yanlış sorular sorduğun için sana faydası olmayan tartışmalar yapıyorsun. Yani meyveden, yağdan çekinmek, akşam karbonhidrat almaktan kaçınmak, süt sağlıksız mı, bulgur antrenmandan önce mi sonra mı, omlet zararlı mı, kardiyo aç karna mı tok karna mı vs... Benim sana anlatmaya çalıştığım ise bunların senin ilgi alanın olmaması gerektiği. Şimdi mesela senn boyunda 85 kilo ve %12 yağ oranına sahip birisi %8'e düşmeye çalışıyorsa böyle ince ayrıntılar önemli olabilir. Veya müsabakaya hazırlana bir sporcu için bunlar önem arz edebilir. Süper sağlıklı yaşamaya çalışan birisi kutu süt yerine doğal süt peşinde koşabilir. Şeker hastası veya insülin direnci yüksek birisi için meyveyi ne zaman yiyeceği önemlidir.

Senin ise bunlara kafa yorduğun her saniye kayıp ama mesela kardiyo konusunda sana şunu söyleyeyim, senin aç karnına kardiyo yapma lüksün yok. Çünkü senin günün herhangi bir saatinde aç kalma lüksün yok. Hatta ne kardiyosu, bırak kardiyoyu. Sadece antrenmandan önce ısınma amaçlı birkaç dakika hafif kardiyo yap, boşuna kalori harcama. Senin şu anda öncelikle sağlığını geri alman gerekiyor ve bunu yaparken çok ama çok kaloriye ihtiyacın var. O yüzden en azından 70 kiloya gelene kadar hiçbir şey düşünmeden sadece ye ve nasıl daha çok yiyebileceğinin planlarını yap. Sana bir tavsiye mesela, karbonhidratı çok bol ye. Karbonhidrat kolay sindirilir, çabuk geri acıktırır. Şimdi bu göbekli ve kilo vermeye çalışan birisi için, mesela benim için kötüdür. Senin içinse silahtır bu. Bu silahı kullan. O açtığın konuda bulguru görünce dehşete kapılmıştım, sen o tabakları ağzına kadar tıka basa bulgur dolduracaksın.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2014
    merwe90 ve Bekci bunu beğendi.
  12. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Peki boyle beslenerek 70 kiloya geldigimde nasil bi gorunume sahip olurum tahmini

13. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Bu arada tespitin dpgru abi testesteron seviyem dusuk hippfiz bezlerim zarar gormus yprgunluk halaizlik oluo arada yaralar gec iyilesio

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    70 kiloda tahmini olarak normal kiloda genç bir adam olursun. Yağ oranın hala düşük olur, bir yandan spor yaparsan atletik bir görünüm de olabilir ama önceden tahmin etmek zor. Fakat kesin olan şey şu ki şu andakinden çok çok daha, kıyaslanamayacak kadar iyi olursun, hem görünüm hem de sağlık ve güç olarak. 70 kilo dediğim başlangıç zaten, oraya gelince de durmanı gerektirecek bir şey yok ama ona o zaman bakarsın.
    Hormon seviyelerinin normal olmasına ihtimal vermezdim zaten. Muhtemelen tıbbi yardıma da ihtiyacın vardır, iyi bir doktor bulup irtibatını kesmemeni öneririm. O zamana kadar bir multivitamin ve balık yağı takviyesi iyi olur.

15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Her şeyi kafaya taktıgın çok belli, bu gidişle forumda başlık açma rekoru kıracaksın :D

16. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bende 102 kilodan 59 a dustum boyumda 1.86 idi.Anoreksiya olmusum 3 hafta hastanede yattim bana kilolu diyenler simdi de afrikali diyordu bi gun aynaya baktim sen ne istiyorsun dedim kendime aynadaki kemikten ibaret varliktan hic hoslanmamistim ve dumbell alip evde 2 ay calistim 72 kiloya ciktim sabit basliklardaki gibi bedlendim ve bel cevrem hala ayniydi omuz ve kollardan iyi olcu almistim bu dedigim 8 ay once oldu 8 aydir hic bir sey yapmadim su an 75 kiloyum ve hala kemiklrrim hafiften belli oluyor hala aklimda kilo alacakiyim diye geliyor bazen ama kilo almanin xor bir sey oldugunu anlafim eskiden zayif oldugum icin 2000 kaloriyle kilo aliyordum bayramda sirf gece canim cekti 6 7 baklava yedim 4 5 gun boyle beslendim kilo almisim zannedetken kilo vermisim yani demek istedigim simdi kolay kilo alsan bile ilerde kiloyu cok zor aliyorsin korkmana gerek yok vucut kendi halini korumak istiyor umarim bu yazdiklarim sana motivasyon kaynagi olur :)

doxux bunu beğendi.
  17. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Peki bel cevreni koruyarak yaglanmadan nasil kilo aldin nasil beslendin

18. atakan320

atakan320 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
  19. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    113 kiloda ama dışarıdan 70 kilo diyen bir sürü bodyci var, yemen lazım.

Sayfayı Paylaş