Ufak bi soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve batuhanzafer tarafından 26 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar VG'ye başlayalı 2 hafta 1 gün oldu 2. programıma geçtim. Fakat sorum boy kısalığı evet arkadaşlar boyum kısa kalırmı demicem size fakat hocam beni bacaklarımı aşırı çalıştırıyo size sadece bacak programımı yazacağım siz görün.. Bide ek bi soru: Ağır girersem boy kısalığı oluşurmu ?

Boy:177

Bacak programım:
    5Dakika bisiklet
    Leg press 10x15(15 tekrar 10 set)
    Leg extension 7x15(15tekrar 10 set)
    Leg curl 6x10
    Standing calf raise 3x20

Hocama göre bacakları çalıştırınca bi hormon salgılanıyomuş o hormonda boyu uzatıyomuş bunu araştırmak istedim sorularıma cevap verebilirseniz memnun kalırım. Bide mesela 20 kilo bench presste 10 tanemi tekrar yapmak iyi yoksa 40 kilo bench presste 6 tekrar yapmakmı ? boy uzamasına engel olurmu 40 kiloda ?!bench_O

2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    yaşınıda yaz

yatarak çalışılan , omur iliğe baskı yapmayan hiç bir şey boy uzamasını engellemez, bodye başladığımda 175 tim şimdi 182 küsür , ki ayakta omuz giriyordum hatta zorluyordum , sen ayakta çalışma zorlamada çünkü lif attı , omuzları geliştirmeye bak , gelişme çağındaysan , iyi olur senin için

3. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşındayım.. Omuzlarıma yükleniyorum biraz dediğiniz gibi bacak için bi yorumunuz varsa özel çok işime yarayabilir.. :) yorum için teşekkürler :)

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bacak programın ağır bile değil ideal. Sen bu şekilde devam et. O salgılanan şeyde büyüme hormonu. Büyüme hormonu salgısı arttarsa boyunda uzar.

demircan256 ve batuhanzafer bunu beğendi.
  5. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler yorum için peki siz bana ek bişiler tavsiyebilirmisiniz mesela ağırlığı arttır yada şunun setini tekrarını arttır yada şu hareketi ekle gibi gibi ?? Yorum için tekrar teşekkürler :)

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    2 haftada yeni programa geçilmiş...ne kadar doğru tartışılır...bence sen ağırlıkları v.s sen kendin belirleyeceksin..şöyleki ;

bir süre sonra baktınki idmanın bittiğinde halen çalışmak isttiyorsun ..o zaman ağırlıkları arttırmanın zamanı gelmiş demektir..ve ufaktan ağırlıkları arttırmaya başla...bunu sana hocan demez..kaldıki burdaki kişielrde demez..onu sen belirleyeceksin..kimse senin ne kadar kiloyu hareketi düzgün yapacağın şekilde kaldıraibldiğini bilmez..son olarak mesele ağır kaldırmak değil mesele hareketi nizami yapabilmektir...

saygılar...

batuhanzafer bunu beğendi.
  7. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Saygılar :))) teşekkürler yorum için ama ek bi hareket sölenebilir :)

demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    o şöyle olabilir ; bir süre sana verilen programa devam et..bu süre 2-3 ay kadar olmalı...sonrasında ise ; programı değiştirme zamanın gelince buraya konu açarsın ve yeni program istersin ..amaçalrınıda belirterek ..burdaki deneyimli kişiler snaa uygun olan program hakkında yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum...bu örnekler çoktur çünkü...

9. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)

demircan256 bunu beğendi.
  10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    batuhanzafer, bence ideal bir bacak idmanı dediğin antreman bitiminde soyunma odasına normal adımlarla değilde titreyen, anca hareket edebilecek kadar ağrıyan bir çalışmanın sonucudur. Aralardaki dinlenme süreni azalt, ağırlıkları arttır ve güzel sonuçlar elde et. Ayrıca ağırlık çalışmak 1-2 ayda sonuç veren bir spor değildir. Çok uzun zaman ve özveri ister, hemen kas yığını olabileceğini de düşünmeni istemem yoksa insan yapamayınca morali bozuluyor.

batuhanzafer ve demircan256 bunu beğendi.
  11. batuhanzafer

batuhanzafer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam dediğiniz gibi moralimi bozmadan sürekli çalışıyorum.. Bundan sonra daha sıkı çalışcam :) teşekkürler :)

12. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    aynen katılıyorum ,şunu bunu çalış demeye gerek yok, idmanını güzel çıkar
    bi bacak çalışıyorum( çalıştırmayı sevdiğim tek bölge) tüm salon dönüp bana bakıyor, üstbacak giriyorum 4x25 setten çıkınca 5-10 saniye, ayaklarım tutmuyor düşçekmiş gibi oluyoruk , öbür günde otururken adım atarken bile zorlanıyorum , bacağı iyi çalıştırdığım için

Sayfayı Paylaş