Uçak içine (kabin bagajına) dambıla izin veriliyor mu?

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Yespliz tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yespliz

Yespliz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Spora yeni başladım ve maalesef sürekli seyahat halindeyim. Kabin bagaj ağırlık sınırlamasını geçmediğim takdirde, yani misal çanta içerisindeki 5 kiloluk bir dambıl ile kabine girmeme izin verilir mi? Daha önce bu şekilde uçmuş olan ya da konu hakkında bir fikri olan varsa yazabilir mi lütfen? Dambıllarım benim bebeklerim gibi, 1 tanesinin bile o aptal çöp tenekesine atılmasına gönlüm el vermez :)

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    pegasusda el bagajı maksimum 8 kg. Fazladan her kg için 5 tl alıyorlar. Dambılı yanına almana izin verirler mi bilemiyorum. Ayrıntılı bilgi için uçuş yapacağın seyahat firmasının sitesinden uçuş kurallarını incelemen daha iyi olur.

3. Yespliz

Yespliz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    bu konu firmayla ilgili değil. ikinci güvenlik aşamasında x-ray kontrolü yapan güvenliğin inisiyatifi. bir keresinde ütüye problem çıkarmışlardı. sanırım ağır metal ve de surata vurunca öldürücü olmasıyla ilgili, ki dambıl plakaları da öyle. haftaya mecburen deneyeceğim. ama yine de çöpe atılması daha az riskli olduğu için plastik, kum dolu dambıl koyacağım. merak edenler konuyu takip edebilir, sonucu yazarım.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    1 Ay öncesinde Anadolujet ile seyahat etmiştim. Kabine alacağım çantayıda özellikle isteyerek tartmışlardı. Dumbell konusunda ise emin olamadım çünkü ağır bir cisim olduğundan tehlikeli görülebilir. Siz en iyisi şirket ile görüşüp detaylı bilgi almaya çalışın.

Sayfayı Paylaş