Tuttuğumu koparmak , Agırlıkları takır takır kaldırmak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ge-Force tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    değerli hocalarım abilerim ne kadar çalışsamda istediğim kuvveti bitürlü yakalayamıyorum. Benle beraber başlayanlar benchte 80 lerin üstüne çıktı ben hala 50 lerde geziyorum. hocanın verdiği beslenme programın hepsini yiyorum antrenmanıda eksiksiz yapıyorum ama bitürlü zehir kuvvetini yakalayamadım.

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Ge-Force yüksek ihtimalle günlük karbonhidrat ihtiyacının altında seyrediyorsun.
    Spordan önce kompleks karbonhidrat alırsan daha çok ağırlığın altına girebilirsin.
    Kısaca spordan 1-2 saat önce sağlam beslen.

wrestler ve Ge-Force bunu beğendi.
  3. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38

hocam liste verdi ona göre yiyorum bunun dışına çıkma diyede tembihledi. bende bilemedim şimdi dediğin gibi karbonhidratı arttıraym inşallah güçümü yerine getirir.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir çok sebebi olabilir ilk aklıma gelenler aşırı cinsel yaşam
    uyku düzensizliği
    antibiyotik kullanımı
    stress, beslenme bozukluğu gün içi yorgunluk, çeşitli sağlık problemler vs vs vs

Ge-Force ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kendini arkadaşlarınla kıyaslamayı bırakarak işe başlayabilirsin. Arkadaşların senden iri yarı olabilir, kolun uzun olduğu için bench presste zorlanıyor olabilirsin, hareketi yanlış yapıyor olabilirler vs...Hocanın verdiği yeme programının doğru olup olmadığı belli değil, yazarsan buraya daha iyi olur. Antrenman programın nasıl? Sadece benchte mi zorlanıyorsun? Squat nasıl,deadlift ne durumda, omuz press ne alemde? Ne kadar süredir devam ediyorsun? Kaç kiloyla başladın şu anda kaç kilosun?

Ge-Force bunu beğendi.
  6. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    geçenlerde forumda video izledim 65 kilo arkadaş 95 kilo benchte harika set atıyordu. ben 80 kiloyum başlamadan önce 73 kiloydum. kollarım ince değil kalın ve kaslı ama güç güç bakımından zayıf. hocam piramit set yazmıştı şimdi onu yapıyorum günde iki bölde 2 çalış birgün yat şeklinde. deadlif programımda yok sadece squat bide bikaç tane bacak makine var. Omuz preste düşük gibi son sette 30 kilo filan atıyorum. beselenme günde en az 140 gram protein almaya özen gösteriyorum karbonhidratta tam tartmıyorum tahminen toplamda 200 gramın üstünde alıyorum.

7. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    iyi dinlen iyi beslen antremanlardan once kaliteli karbonhidrat ve kahve gercekten fazla agirlik konusunda cok etkili oluyor

Ge-Force bunu beğendi.
  8. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    bunları yapıyorum ama kahve denemedim iyi fikir gibi bakalım zamanla gelişirim umarım.

9. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bol bol makarna, pilav ve yumurta beyazı ye. Yatmadan önce ve sabah kalkar kalkmaz protein ağırlıklı beslen. Süt, lor peyniri vs.

En az 8 saat uyu.

Hacim almak istiyorsan antremanlarda kendini zorla. Yani setleri rahat rahat çıkarma. 8 tekrar yapıyorsan 9.yu çıkaramayacak vaziyette ol. Kimseyle kıyasa girme. Eğer bunları yapıyorsan hacim ve güç kazanmaman için hiçbir neden kalmaz.

Ben 7 aylık sporcuyum. İlk başta benchte 40 basıyordum, şimdi 100 basıyorum. Ama sana söylediklerimi harfiyen uyguluyorum. Tabi biraz da genetik meselesi. Bir arkadaşım 1 yıllık sporcu ve gayet güzel çalışıp beslenmesine rağmen benchte 60 yapıyor.

Sayfayı Paylaş