Tuluğ Topa örneği (mutlaka göz atın)

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve moothy tarafından 27 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
  2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Tesekkurler siteyide cok begendim;)

3. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    80 90 lardan kalma sacmaliklar kasi buyutmek icin illahi 10 tekrar yapmak gerekmez gerekli uyariyi aldiginda buyur kaslar her paragrafda tulug kolpayi ovmus yok efendim kollari soyle sukadar kilo kaldiriyo tulug tolpayla benim bi problemim yok ama bu tur eski tezlere inanmayin.Hele hic bir arastirmaya tabi tutulmamis öylesine yazilmis makalelere hic inanmayin.

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hiç bir toz ve amino kullanmadı vs vs. e adam zaten kürlü belli yani göz var nizam var amino protein kullansa ne olur kullanmasa ne olur :)

letsgoheat96 bunu beğendi.
  5. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
  6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    keşke yanlış makaleyi okusaymış,bence hiç okumamış arkadaş :)

adam yaşayarak görerek kazandıgı tecrübeleri yazmış yahu ne araştırması :)

80 lerden 90 dan kalan saçmalık kısmını hele hiç anlamadım,heavy duty de çağ dışı kalmış bir sistem o zaman senin mantığınla,malum baya eskilerden gelen bir sistem

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:38 ----------

bütün yazıları okursan zaten steroid den bahsediyor adam :)
    ayrıca dikkatini çekerim protein amino kullanmamasını övgü olarak değil işe yaramazlık olarak söylüyor

StormBlast ve DEXONİA bunu beğendi.
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    kür konusuna bir şey diyemem ama amino asit ve protein tozu konusunda haklı gereksizdir. kullananda ucuz olduğu için kulanıyordur çünkü protein pahalıdır( tavuk kırmızı et). ama türkiyed e 2-3 katı fiyatlara satıldığı halde millet nimet sanıyor bu protein tozlarını amino asit tabletlerini komik. ne zaman akıllanacak şu türk milleti bilemiyorum.

letsgoheat96, Dexter_Morgan, DEXONİA ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    bugunlerin suyuyla o günlerin abdesti alınmaz.

tulug topa turk vucut geliştirme sahnesinde iyi bir kutleye sahıp insandı.pro olabılecek ender turk sporcularından bırıydı.kutlesi sert ve vucut balansı =vucudunun simetrisi cok ıyıydı.kendisini internetten arastırın girdigi yarıslardakı derecelerıne ve vucut kas yogunluguna .defınısyonuna bakın.yarısma yaptıgı zamanlarda diger rakıplerıyle olan halıne bır bakın.
    IFFB Dünya 11. si ve Balkan Sampiyonu 4 kez de Tr sampiyonu akdeniz olımpıyatlarında bıldıgım kadarı ıle bırıncı olup dopıngten madalyası alındı.

forumda arastırın gereklı bılgıyı bulabılırsınız.

DEXONİA bunu beğendi.
  9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    keşke tuluğ topa yazan yerleri tipexleseydim :)

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Metinlerden birini okurken direkt olarak Heavy Duty gondermeli oldugunu henuz sistemin adi dahi gecmeden anlamak mumkun. Mesela su cumle;

"...ama fazla miktarda antrenman yaptığımızda kaslarımızdaki glikojeni bitirdikten sonra giderek kasların aminoasitlerni de bitirdiğimiz için büyüme daha uzun bir süreye yayılıyor ve yavaşlıyor."

Heavy duty'de 4'er gun araliklarla calisilir mesela. Soyle dusunun, program 4'e bolunur ve Mike Mentzer'in calisma rutini uzerinden gidilirse, chest/back antrenmani ancak 16 gun sonra tekrar edilir. Bu aslinda senin dusuncene fazlasiyla ters moothy. Bunu pek cok baslik altinda konusmustuk hatirlarsan. Tum kas gruplarini haftada iki defa girmekten soz ediyorduk, ki ben de sana hak veriyorum. Ozellikle biceps/triceps ve pec kesinlikle iki defa girilmeli. Diger bolgeler icin tek calisma yeterli olabilir.

Bir de, bu cumlenin hemen ardindan gelen bir cumle bildiklerimize ters aslinda. En azindan kendi bildiklerimize ters oldugunu soyleyebilirim.

"Yani antrenmanda biz yeterli uyarıyı yaptığımız zaman bunu en az tahribatla başarırsak büyüme daha fazla olacaktır."

Fazla tahribat, max yikim, dolayisiyla max gerilim (ben buradan gerilim'e geciyorum fakat yazinin soylemek istedigi sanirim bu degil, yikim ile gerilim ayni degil mi?) max buyumeye neden olmaz mi? Tum antrenman boyunca amacimiz vucudu fazlasiyla hirpalayip sonrasinda beslenme ile, hirpalanan vucudu tamir etmek ve kas gelisimi elde etmek degil mi?

Aklima takilan bunlar oldu. Yazilar icin cok tesekkurler.

moothy bunu beğendi.
  11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sanırım orada demek istediği haddinden fazla uzun idman

yani aslında atıyorum 30 dakikada yapabileceğin stresi gerilimi 1 saatte verirsek haddinden fazla tahribata yol açarız ve onarımı zor olur

ayrıca evet bende konuştugumuz gibi bazı kas gruplarının hatta çogunun haftada 2 kez çalıştırılmasından yanayım ama GVT yaptıgımda oldu,uzun vadede her türlü sistem denenmeli :)

khephnes bunu beğendi.
  12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    Bence supplement reklamlarında gözüken sporcuların büyük çoğunluğu supplement falan kullanmıyodur
    Mesela Phil Heath konferansta mecburen her lafı supplementlere bağladı öğle yemeğinden sonra şunu içerim antremandan sonra şunu alırım bunları kullanmazsanız saatlerini kaçırırsanız işiniz zor vs vs. ; şahsen ben anlattığı kadar kullandığını düşünmüyorum. Markalar ve reklamlar insanlarda mucize izlenimi bırakıyor hele ki tr de durumlar bundan da öte halde.

Son düzenleme: 27 Ekim 2012
    StormBlast ve letsev bunu beğendi.
  13. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    evet bu işin tek acıklaması steroid supplement falan boş. ha etkisini gördüklerimde var ben kullanıyorum.ama bizim ülkemizde düzenl beslenmeyen ne yiyecegini bilmeyen insanlar şu kesin toz kullanıyor diyip gözlerinde büyütüyorlar supp. leri ama off topic yapmadan makale üzerine konusalım bence

14. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Makaleyi tam anlamıyla okumadan ahkam kesmişsin
    Prof. Dr. Şener Üşümezsoy vucüt geliştirme alanında yılların birikimi ve tecrübeye sahiptir
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çok güzel bir örneksin ,
    ilk başta makaleyi bir oku güzelce a32

StormBlast bunu beğendi.
  15. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ben 4 makeleyide okudum guzel kardesim bu benim fikrim nasil olduda herkes benim makaleyi okumadigima kanaat getirdi anlamadim :) bence eski bilgiler neden cunku 80 90 lardaki bir musabikta uyguladigi sistemlerden bahsediyor...

16. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Cok bos konusuyosun eski bilgiler diyosunda koy bakalim tulug topa ile simdiki turk vucutculari yan yana eskiyi yeniyi hangisi daha ise yariyomus gorelim yaptigin emege saygisizlik.

Rinkushichi ve khephnes bunu beğendi.
  17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşlar link e bakarsanız bu videonun bize yardımcı olacagı kanaatindeyim.şahsen ben taktir ediyorum çok iyi bir vücutcu kendileri

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    hangi video ?

19. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Şener Üşümezsoy hoca tamamıyla iyi niyetli olarak
    gayet mantıklı bilimsel rasyonel makaleler yazmış daha hala iddalaşıyorsun ya pes doğrusu ,
    makaleyi okuyupta bu şekilde konuşmaya devam ediyorsan
    o daha da kötü zaten
    okudugundan zerre kadar bi şey anlamamışsın :mad:

20. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    StormBlast ve moothy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş