Triceps için Kaç hareket yapıyorsunuz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Herogaki tarafından 13 Mart 2014 başlatılmıştır.

Triceps için kaç hareket yapıyorsunuz

1. 3

oy sayısı 38
    51,4%
  2. 4

oy sayısı 30
    40,5%
  3. 5

oy sayısı 4
    5,4%
  4. 5+

oy sayısı 2
    2,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar triceps için kaç hareket giriyorsunuz ?
    Bildiğiniz gibi kolumuzun 3/2'si triceps kasından oluşuyor 3/1'i Biceps kasından oluşuyor.Buna göre biceps için 4 hareket yapıyorsak triceps için 5 hareket yapmamızın bi zararı olur mu :) aklım çok karıştı fikirlerinizi alayım :)

2. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    triceps için 5 hareket yapmanın zararı olur. çok ileri bi sporcu değilsen biceps için 4 hareket yapmanın da zararı olur. bunlar küçük kaslar. çok fazla yüklenmek ileri değil geriye götürür. orta seviyede biri için ikisine de üçer hareket yeterli, hatta belki fazla bile gelebilir.

3. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Biceps 2 hareket triceps 2 hareket giriyorum triceps
    1 set push down 7-14-21 (7 alt 7 ust 7 tame)
    1 drop set tukenis
    Lying triceps extencion 3x8

-Parliamo- bunu beğendi.
  4. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Kardeşim yanlış anlama sakın ama, kolları 45 cm yapmışsında 2 hareketten memnun kalmışsın gibi konuşuyorsun. :D

Gelelim genel olarak konumuza

2 hareket yetmez, haftada 2 gün çalıştırılıyorsa bir bölge, en mantıklısı bana göre 5 günde bir, 3 hareket toplamda 11-12 set idealdir. Dinlenme süresi ne kadar uzarsa hareket sayısı arttırılmalı. Örneğin pazartesi den pazartesi'ye kol çalışan bir adama 3 hareket yaptırmak, yada 2 hareket yaptırmak akıl işi olmaz gibi geliyor bana.

oğuzhan1909 bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    haftada 1 giriyorum
    son antreman düzenim:
    1-triceps dips 3*15 ağırlıklı
    2- push down 4 set*12
    3- tek kol tricpes cable ex. + dumbel tek kol ex süper ikili set 3*8

2-3 gün tricepslerimi ağırıtıyor yanlız dropseti 1 ay dan uzun devam ettirmiyorum drop lu antreman ayım bittiği zaman
    komple pramite geçiyorum

6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    göğüs sonrası 3 hareket omuz sonrası 3 hareket eğer sırt sonrası giriyor isem 4 hareket ( sürekli günleri değişior o yuzden örneğin göğüs arka kol yerine göğüs önkol gibi ) overhead rope extension 4set french press 4 Twisting Rope Pulldown 4 pushdown v-bar 6 (sıralama bu değil )

7. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    ben %6 yağ oranında 43 cm kol yaptım.hareket sayısının,veya set sayısının kası doğru orantılı olarak büyüteceğini düşünüyorsan seni biraz elinde sözlük,ingilizce forumlara akmaya davet ediyorum.mesela bodybuilding.com'daki drew baye röportajları güzel bir başlangıç olabilir.

tek hareket giriyorum son 1 yıldır.böyle gerzekçe volume sistemlere kanmayın artık.ego tatmininden,vücudunuzu yormaktan başka işe yaramaz.hiçbiriniz olympia'ya hazırlanmıyorsunuz.o kadar izole ve şekil verici harekete gerek yok.triceps pressdown 8 tekrar giriyorum ve bitiyor 2 set.4 saniye indiriyorum,2 saniye lock out,4 saniye kaldırma.momentum yok,swinging yok.tamamen kas üzerine kurulu bir sistem.ağırlığı 5.tekrardan sonra yardım alacağınız bir ağırlık seçin,acıya katlanın ve sonucu görün.12 sette aldığın etkiyi 2 sette alırsın.müsabık sporcu olsan long head kısa kaldı,medial head az büyüdü dersin ama plaj vücutçususunuz hepiniz.izolasyona şu aşamaada fazla da gerek yok.ben 1 hareket giriyorum,ve muhteşem etki alıyorum.isteyen dener.

turqo34 ve oğuzhan1909 bunu beğendi.
  8. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Merhaba Yale, 8 tekrar yapıyor olman kası oldukça zorlar zaten fakat yeterli gelmez, bizimle bir fotoğraf paylaşırmısınız ?

9. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Valla kardesim bu sporda kas buyumesi hakkinda bircok bilimsel bilgi olsada genetik olarak degisiyor bence ben 28 kolla basladim suan 34.5 5 ayda bukadar gelistirdim . 2 harekette tricepsimi oldurecek kadsr yoruyorum benim icin yeterli.gorusune saygim var dedigim gibi bu sporda herkezin dovrusu farkli arkadasta ondan sormus herkeze :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Mart 2014 ---
    Sana. Katiliyorum olimpiyada okadar derecesi var dennis wolfun adam super yavas 3 set push downla tricepsi 2 yil calistirmis :) bu tekrar 5-6 sn surecek sekilde :) bencede kas buyumesinin hic bi sekilde set sayisi ve hareket sayisi yoktur onemli olan o kasi bi sekilde yormaktir . Quad ve kalflsr mesela yuksek tempolu egimli kosularla muthis gelisiyor hareket olmasi gerekmez

turqo34 bunu beğendi.
  10. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Triceps isminden de anlaşıldığı gibi 3 bölgeye ayrılır, biceps gibi tek kas grubu olsaydı tek hareket olur mu olmaz mı tartışılabilirdi. Hiç bir harekette 3 bölgeye eşit ağırlıkta yük bindiremezsiniz. Anket sonuçlarında 4+ yapan arkadaşlarımız var bunlar şaka yapmıyor size herhalde:D
    Beslenmesi iyi olan birisi kilosu müsaitse 4 hareketi kaldırır, gelişimi de hızlanır 1 harekette varsa bu işi yapan, O arkadaşa madalya verilmesi lazım 1 harekette triceps yaptım diye,
    Kaslar şaşırtılınca gelişim sağlanır triceps antremanında 8 set push down yapıp bitirmekle olmaz.

medceza, Erkan90 ve redpack bunu beğendi.
  11. turqo34

turqo34 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    18
    5 ayda 6,5 cm kol geliştirmiş arkadaş 2 hareket girdiğini söylüyor;
    %6 yağ oranında 43 cm kol yapmış arkadaş tek hareket girdiğini söylüyor;
    moderatör boksbody ise haftada 1 triceps çalışıp 3 hareket girdiğini söylüyor.

şimdi bunları okuduktan sonra tutup da "bilmem kaç tane hareket yetmez, OLMAZ." demek abes kaçar. bizzat tecrübe ederek başarıya ulaşmış arkadaşların yazdıkları ortada. hala "yapılmaz, olmaz, mümkün değil" diye ahkam kesmek her şeyden önce bu arkadaşlara saygısızlıktır. ha senin bünyen farklıdır, daha fazla hareketle cevap alırsın onu ben bilemem. ama ortada yapılmışı varken hala olmaz demek yanlış.

fbirfn, oğuzhan1909, yale ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. yale

yale Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    compound movement diye bir şeyi duymadığını tahmin ediyorum.neyse olur bunlar,öğretmek bizim görevimiz sonuçta buraya üye olduysak.

quadriceps 4 parçadır değil mi?vastus medialis,vastus lateralis vs. diye gider.peki bana söyler misin,bu kasların hangisini tek tek izole ediyorsun?sissy squat yapıyor musun mesela?hayır yapmıyorsun.adını duyduguğundan da şüpheliyim açıkçası.bu 4 kasın temel işlevi dizi yukarı çekmektir.bitti.leg extension yaptığında bu dördünü de çalıştırırsın.ikisi çalışmadı aman bir de parmak uçlarım dışa bakacak şekilde yapayım demezsin.squat mesela.glutes'ten tut,quadriceps,hamstring,calf her yeri çalıştırır.pressdown triceps için genel kütle hareketidir.bana burda öyle olmaz falan demen,senin bana yalan söylüyorsun demen ile eş değer.1 set pressdown max kilo,7-8 tekrar bitti.4 saniye indir.2 saniye kilitle.4 saniye kaldır.denemesi bedava delikanlı.

hiçbir şekilde ''kas gelişmez'' diyemeyiz.kas her türlü gelişir.kimi yöntemler daha hızlı geliştirmek içindir.8 set push down yapıp bitirmekle de o kas büyür,1 set pressdown ile de o kas büyür.öğrenin artık anasını satayım öyle olmaz,böyle olmaz dememeyi.o afilli hareketler tamamen izolasyona ihtiyacı olan,yarışmalara katılan adamlar için.senin için değil.skullcrusher hareketini göz önüne al.pushdown'un yatmış hali gibidir.olayı biraz daha öne basmaktır bu kadar.fazla extend yaparsın bu da kası yorar.sen sanarsın ki aa farklı bölge çalıştı.yok öyle dava.triceps'in görevi de dirseği düzlemektir anatomik olarak.bu bağlam da yaptığın her hareket triceps'i çalıştıracaktır.1 hareket veya 10 hareket önemli değil.kası ne kadar sürede yorup,verim aldığın önemlidir.

Efe ÇEPEL, oğuzhan1909, as55 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  13. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yale ve Turqo34 yorumlarınız takdire şayan. Ben de 1940lara 50 lere giderek o dönemdeki antrenmanlarda Triceps ve biceps için doğrudan tek bir hareket bile yapılmadığını , biceps için rowing ve pull up-chin up(barfiks) hareketlerinin , triceps için bench press - dips ve military- neck press hareketlerinin son derece yeterli olduğunu belirteyim . Tabi bunu günümüzde söyleyince hiçbir şey bilmediğinizi ima ederek kendi bildiklerinin hep en doğru olduğunu söylerler bu da kaderin bir cilvesi sanırım

sthammer ve turqo34 bunu beğendi.
  14. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Şu yazından sonrasını okumaya tenezzül dahi etmedim. Tanımadığın insanlarla düzgün konuşmalısın.

15. medceza

medceza Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Katiliyorum.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. Herogaki

Herogaki Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bende haftada sadece cuma günleri triceps çalışıyorum yani haftada 1 gün 4 hareket giriyorum 3 set ve her sette 15-12 tekrar yapıyorum.Arka kollarım çok fazla yanmıyor eskisi gibi onun için bu anketi açtım ve görüşleriniz benim için gerçekten önemli.Burda yazılanlara bakarak triceps çalışmamı 3 harekete indirdim ama şuan da hangi 3 hareketi yapacağımı tam bilemedim :)

17. Mehmetr91

Mehmetr91 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Eger tek gun kol yapiyorsam 4+4 olarak genelde superset yapiyorum
    Gogus -triceps zamani 3 sirt biceps zamani 3 hareket olarak yapiyorum.

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Yale arkadasin dedigin deneyin zaten baska harakete mecaliniz kalmaz,kasi yormak vurup gecmek lazim,cok hareket cok kas demek degil

19. sthammer

sthammer Guest

Tek hareket..

20. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Hay bin biceps. Vay arkadaş..

Sayfayı Paylaş