Traps Ağrıları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ALPEREN tarafından 25 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Traps'larımda ağrı var, özellikle sol kısımda. Programımda sadece 1 hareket oda haftanın bir gününde. Barbell Upright Row yapıyorum. Bu bölgemin çok zayıf olduğunu düşünüyorum ve ağrılar bu yüzden. Acaba haftanın 2-3 günü, az ağırlıkla

Barbell Shrug Behind The Back, uprigt row veya dubellarla yapayım diyorum. Bu konuda düşüncesi olan varsa yorum bekliyorum,

Kolay gelsin...

2. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    upright rowing hareketi ergonomik bi hareket değil ve sakatlanma riski enyüksek hareketlerden biri
    özellikle omuzların dar ise çok zor olabiliyor şimdilik o hareketi es geçmeni öneririm.

saygılar

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    Re: Traps ağrıları...

ağrılarını biraz daha açık tanımlayabilirmisin..genelde nezaman oluyor,traps idmanından sonramı,gün içindemi,sadece traps çalıştığın günlerdemi,ağrı daha çok kas üzerindemi vs. ...daha önceden trapezini zedelemiş olabilirmisin veya upright rowing sırasında ters bir şekilde etkilemiş olabilirmisin..ama eğerki dediğin gibi ağrıların trapslerinin zayıflığından kaynaklanıyorsa,yapman gereken şey traps idmanına aynen fakat kontrollü bir şekilde devam etmek..kaldıki trapez kası sırt ve omuz çalışmalarındanda etkilenir,ama istersen kendi trapez idmanına ek olarak haftanın bir günüde kısa bir shrug çalışması yapabilirsin..tekrarlarını mümkün olduğunca düzgün ve tam yapmaya çalış,çoğu kişinin yapmış olduğu gibi shrug ve benzeri trapez egsersizlerinde ağır kaldıracam diye kendini zorlayıp tekrarları yarım yapma..kullandığın ağırlıklar makul oranlarda olsun..

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar,

Barbell Rowıng hareketınde cok buyuk ıhtımalle kapasıtene gore agır bır kılo gırdıgın ıcın boynunu basarken one veya gerıye dogru ıstemsız olarak zorluyorsun , agrı da bundan oluyor. Calıstıgın salonda gogsunu yaslayabılecegın bır rowıng sehpası yoksa bar yerıne tek dumbell ıle bu hareketı yapabılırsın, o zaman tek elın ıle sehpadan tutnacagın ıcın boynunu normal tutmak ıcın kendını daha ıyı kontrol edebılırsın.

Trapezın guclenmesı ıle ılgılı bır mesele degıl bu ınan, en formda zamanında bıle boynunu ve omurılıgını uygunsuz sekıle sokarak yapacagın bazı hareketlerde sakatlanma yasayabılırsın. Ornegın mekık cekerken ellerınle enseden basıp guc alarak yanlıs bır sekılde guc alanlarda bu tur sakatlanma yasarlar veya ters mekık bel calısırken en dıbe kadar esneyıp sonrada en tepede sıkıstıranlarda sırtlarında sınır sıkısması dıye tabır edılen sorunu yasarlar.

Hareketı yaparken dıkkat etmedıgımız bazı seyler olmaz olmaz da bı gun boyle sakatlar adamı bende cok yasadım butur seyler genellıklede en formda zamanlarımda cunku o zamanlar daha tedbırsız , adam gıbı ısınmadan ve kendıme fazla guvenıp daha agır kılolara dogrudan gırdıgım ıcın yardımcı kaslar ve eklemler bazen sukoyuverıyor.

Saygılar

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çok sağolun,

Ağrılar antrenmanda değil, uzun süre sandalye üzerinde oturduğumda falan oluyor, mesela bilgisayar başında.

6. ahgonline

ahgonline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    trap ağrısından bende çok çektim. bb ye bu yüzden başladım bile diyebilirim. aynı şekilde ders çalışırken uzun süre oturduğumda oluyodu ağrılar. aşırı ağırlık kullanmadan ve hareket esnasında boyunu sırtı bükerek hareketten kaçmadan yapınca belli bir süre sonra ağrılardan kurtuldum. Bide rüzgara dikkat etmek lazım. Bizim salonun civarı baya esiyor. Şaka maka ii kurulanmadan çıkınca işkence gibi bi ağrı oluyo.Küçük ama önemli bi ayrıntı bence...

7. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Evet faydalı bir bilgi vermişsin,
    sağol.

Sayfayı Paylaş