Trapezler niye kendiliğinden gelişir..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve modexl16 tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar özellikle yeni başlayanlarda bu sorun var ve omuzları düşük gösteriyor.Bu sorunun sebebi nedir ve neler yapılabilir..

2. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yana açış ve upright row hareketini yanlış yapıyorsan trapezlere fazla yük binebiliyor..Gerçi trapezi iptal de edemezsin bunları yaparken..yine de özellikle yana açışta dikkat et

3. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    özellikle yana açış hereketi esnasında trapez çok etkileniyo,bu kaçınılmaz ama flexor hocamızın bi yazısında yana açış hareketi yaptığınızda çenenizi üst göğsünüze dayayarak yaprsak tarpeze minumum yük bindiğini okumuştum.denedim gerçektende öle ..bi de bunu dene umarım yararlanırsın...

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sırt ve özellikle omuzlar yeterince geliştirilmezse bir çok harekette zorlanan trapezler doğal oalrak gelişecektir bu da kendiliğinden gelişme değildir zira erişkinliğe gelen bir insanda hiç bir kas durduk yerde gelişmemiştir, gelişememiştir.

Yuvarlak ve dik omuzlara sahip olmaya çalışınız ondan sonra trapezleriniz istediği kadar kendi kendine(!) gelişsin korkmayın, goldberg olmazsınız zaten olamazsınız istesenizde.... :)

Son düzenleme: 5 Ağustos 2008
  5. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    istesek neden olamayiz? merak ettim konuyla alakam yok :)

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :) Hayır ben kimse Goldberg olamaz demedim dikkat edersen arkadaşların iddia etti "kendi kendine" çalışma sonucu gelişen trapezlerle goldberg gibi bir trapez edinilmesi sıradışı bir genetiğe sahip olunmadıkça imkansız.

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Omuz çalışırken istesek de istemesek de trapezler çalışıyor.Bu konuda yapabileceğimiz pek de birşey yok malesef fakat yana açış ve lateral gibi bazı hareketleri murinyonun da dediği gibi çenemizi üst göğsümüze doğru getirererek neredeyse sıfır etkiye getirebiliriz.

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bende aynı durumdan şikayetçiydim. dumbell ile lateral raise yaparken latissimus dorsi dediğimiz kanat kaslarını sıkmayı denedim. bu şekilde trapezler kendiliğinden gevşer. dolayısıyla trapezlere minimum yük binmiş olur.

9. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bu durum öyle çokta korkulacak bir durum değil. Bu trapezlerin "doğal" gelişimidir. Özel bir trapez çalışmasına girmediğiniz sürece omuzları dar gösterme gibi bir etkisini çok fazla görmezsiniz. Merak etmeyiniz. Bu durum trapez için çalışan kişilerde etkilidir gözle görülür miktarda.

10. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    mahmut doğanla aynı salonda çalışıyorum trapezler omuzda çalıştığı için fazladan trapez çalışmayı önermiyo

Sayfayı Paylaş