Trapez

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alpay1907 tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. alpay1907

alpay1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar sadece trapez çalışmak istiyorum bunu hangi hareketlerle şişirebilirim ne kadar sürebilir ??

2. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53

Trapez için en iyi hareketlerden biri shrug.Bazı sırt hareketlerinde yardımcı kas grubu olarak da çalışır.Omuz hareketlerinde de çalışır.Upright rowda mesela.Lateral hareketlerinde de hareketi yaparken omuz hizasını geçtiğinde trapezi de devreye sokarsın.Sana tavsiyem omuz antrenmanlarının sonunda 4 er setten 15-20 tekrar shrug hareketini yap farklılığı hissedersin ve hareketi yaparken en önemlisi dirsekleri kırma tamamen trapezden güç alarak yap hareketi ve çeneni çekebildiğin kadar aşağıya çek.

Alper19891 bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Neden sadece trapez ? Tüm vücudunu (TRAPEZLER DAHİL) çalıştırsan daha güzel olmaz mıydı ?

4. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Lateral raise çok güzel hareket ama neden sadece omuzlarınızı geliştiriyorsunuz birini geliştirip diğerlerini bırakırsanız hiç hoş bi görüntü olmaz :D

5. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede sadece trapzler calistirmak biraz entresan olacaktir omuz calisitigim gunlerde 2 hareket trapez calisiyorm ben vucudu bir butun olarak gorup her yeri calistirmak lazim bence

albatros46 bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    katılıyorum thums:

ama tüm vücudu çalışmalısın orantısız bir gelişim kötü gözükür.

yüksek kilo ile dumbell shrug öneririm hareketi yedirerek yap trapezlerin yanmasını hisset iyice yukarıya kaldır omuzları ve 2 sn bekle.

7. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ya ilk başlarda böyle olur :D tek bölge kaslansın yeter ama sonraları farkına varırsın bende öyleydim karın kası olsun yeter diye ama sonradan kaslarımızın farkına vardıgımızda hepsine eşit davranmanın daha mantıklı oldugunun farkına varıyoruz

Sayfayı Paylaş