trapez ve sırt kası ile ilgili

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zoparrat tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zoparrat

zoparrat Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Edirne & İzmir
    forumda arama yaptım, bu ve benzeri bir konuya rastlamadım. umarım daha önce böyle bir konu açılmamıştır.

sorum şu; trapez kaslarını etkin bir şekilde çalıştırmadan sırt kası çalışabileceğim hareketler var mıdır?

barfiks, lat pulldown ve single arm row'dan başka sırt geliştiren hareket bilmiyorum ve bu hareketler hep trapezi etkin olarak çalıştırıyor.

biliyorum sırt çalışırken ister istemez trapez ve bir çok kas grubu çalışacaktır, bunu engellemek mümkün değil. ama trapez etkin olarak çalışmasın. gelişmesin şu kas.

çünkü trapezi hiç sevmiyorum. hem omuzlarımı düşük gösteriyor hem de çok fazla gelişirse boynum yokmuş gibi görünecek diye korkuyorum.

2. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dediğin hareketler etkin değil dolaylı yoldan çalıştırırlar. Açıkçası trapezleri çaıştırmadan yapabileceğin bir sırt izole hareketi bilmiyorum olduğunu da zannetmiyorum ama trapez için asıl shrug ( izole ) ve upright row hareketleri vardır, diğer hareketlerle çok da hacim kazanamazsın

zoparrat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş