Trapez simetri problemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wartoex tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. wartoex

wartoex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar benim sol trapez sag trapezden daha buyuk ve agirlik calismaya basladigim beri hic trapez calismama ragmen bu olay meydana geldi. simdi cok rahatsizim simetri saglamak icin yapabilecegim herhangi birsey var mi ? amacim trapez buyutmek deil zaten omuzlarim dar trapezler buyudukce iyice dar gozukuyor...

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    dar bir çatıda zaten trapeze özel antrenman pek önerilmez.fakat sen bu hareketleri çalışmasanda bazı hareketlerde yapacağın yanlışlar ikincil kas gruplarını daha fazla etki altında bırakır.mesela dumbell sıde lateral hareketinde uygulayacağın ağır kilolar ve cheatıng kesinlikle yan omuzdan çok trapezlere yük bindirecektir.zaten hareketleri çalışırken bunu hissetmemene imkan yok.nizami çalışmaya konsantre ol sorun düzelir.

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    aslında trapez diğer kaslardan farklı bir kas olduğu için direk eşitsizlik göze çarpıyor bu çok normal. şimdi bir biceps ile bir bacak dan örnek verirsek 2 kasda kemiğe bağlı kaslar yani arkasıda var ve bütün bir kas olduklarından ne kadar ölçü farkı olsada anlaşılmıyor ama trapez öyle bir kaski dire sırtın enseye doğru olan bitiş yerinden kendini belli ettiği için direkt olarak kemik aşağıda kalıyor ve dikine bir kas görüyoruz dağ şeklinde bu tip bir kas grubunda simetrik eşitsizliği farketmekde çok kolay oluyor.

4. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Şahsen hiç bir şekilde özellikle trapez çalışmıyorum [omuzlarımın yapı itibariyle dar olduğu için] zaten yaptığım bazı omuz egzersizlerinde çalıştırdığımı düşünüyorum buda yetiyor çünkü trapez sevmiyorum...

5. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sıkıntı bende de var köprücük kemiği kısa,sırtı dar olanların tipik problemi..1 yıl trapez antrenmanı yaptım sonuç çok komik olmaya başladı..önce bariz simetri problemi daha sonra dar olan omuzu daha dar gösterme problemi ortaya çıktı..sağlam ama asimetrik trapezlerim oldu ama omuzlarım iyice düşük gözükmeye başladı..sonra omuz egzersizlerinden trapezi çıkardım,omuz prese daha çok yüklendim onun yerine ve trapezim 1 yıl içinde daha imdi ve söndü...ama omuzlarım noldu diye sorarsanız omuzlar hep sorun..

6. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    tekli olarak çalışmanı tavsiye ederim.ister dambul la ister sabit makinada ama tek olarak.aynı yanma hissini küçük olan trapezinde hissederek.daha fazla zorlayabilirsin.örneğin insanların bir kolu bir kolundan güçsüz olur genelde.o yüzden güçsüz kol çabuk yorulur dolayısıyla güçlü kol daha dirençli olur.bu yüzden asimetriklik doğar.genelde tekli çalıştırarak güçlendirmeni tavsiye ederim...ben güçsüz kolumdaki asimetriği böyle kapattım..

7. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    trapezde nasıl tel çalışılır?????

8. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    bende hayatımda trapez calısmadım 2 ayda 2 3 set anca yapmışımdır oda denemek için.. gün içinde bi kaç makina tarzı alet kullanıyorum o yüzden bu hale geldigini düşünüyorum

artık elbiselerden filan belli oluyor omuz bölümü eskiden dümdüzdü artık kollarım bile omuz başlarından aşagıda .. ama cok az simetri farkı var 2 3 yıl içinde düzelir diye umud ediyorum :D

9. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    dambulla sabit makinalarda.tekli çalıştırmak çiftliden daha etkilidir...

10. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle bişey yok. dönem dönem değişir çalışmalar.

Simetri problemini de tek eline dumbell alarak shrug hareketi ile çalışabilirsin..

11. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Aynı sorun bendede var malesef :S 1 yıl kadardır programımdan trapezi eksik etmedim fakat bundan sonra trapez calısmıycam bazı omuz hareketlerininin trapeze vurdugunu hissediyorum.trapez calısmadıkca bu sorununun dengeleneceğini temenni ediyorum :)

12. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Sağlık & Sakatlanma

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş