Trapez Çalışması Hakkında Sorular...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Violinfeo tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Violinfeo

Violinfeo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle özellikle bu hareketi çok önemli buluyorum çünkü dış görünüşü büyük bir büyüklükte etkiliyor ve hacimli göstermeyi sağladığını düşünüyorum ve Arkadaşlar sorularımı sıralayayım..

1.85 ve 75 kiloyum.. 7 aydır salon sporu yapıyorum..

1=Arkadaşlar benim sol trapezim sağ trapezden daha hacimli yani orantısız fakat sağ kanatımda sol kanatımdan biraz daha büyük bu normal mi ?

2=Trapez çalışması omuz çalışması olduğu zaman mı çalışılınır yoksa sırt çalışması olduğu zaman mı yani hangisinin içine giriyor?

3=Trapez çalışmasını dumbell'lar ile mi çalışmalıyım yoksa düz bar'a ağırlı takarak mı çalışmalıyım.

4=Salonda bir kaç farklı çalışmalar gördüm size sormak istedim.Bu ağırlıkları elimize aldıktan sonra omuzları sırasıyla ''önden yukarıya sonra geri ve aşağı'' şeklinde mi yoksa ''arkadan yukarıya sonra öne itip aşağı şeklinde mi '' yoksa sadece yukarı aşağı şeklinde mi ?

Trapez ile ilgili sorularım bu kadar şimdiden teşekkür ederim cevapladığınız için..

Son düzenleme: 2 Nisan 2012
  2. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    düz bara ağırlık takıp banane hareketi var omuzları aşağı yukarı hareket ettiriyosun etkili oluyo bi dene istersen

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    1. Hiç bir zaman vücudun sağındaki ve solundaki kaslar tamamen aynı görünmez, bu konuda sakın sağı veya solu 1 set daha fazla çalıştırayım orantıyı yakalarım gibi bir hataya düşme, zamanla birbirlerine yetişirler.
    2. Trapez sırtın ortasına kadar uzanan büyük bir kastır, yani sırt günündede omuz günündede çalışılabilir fakat çoğu zaman tercih edilen omuz günüdür, bende daha verimli olduğunu düşünüyorum.
    3. Düz barda daha ağır girme şansın olur ama buda çok fazla büyütebilir trapezlerini, tercih meselesidir. Yinede barla yapılan çalışma beli biraz zorlayabiliyor.
    4. Bu konuda bilgim yok ama salondaki izlenimlerim hep yukarı aşağı sabit bir şekilde çalışıldığı, bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olacaktır.

4. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Orantısızlık normal durunca mı yoksa poz verince mi ? Diğer sorularını şimdi cevaplamayacağım çünkü bu konuda yani sadece trapezler hakkında bir kaç gün içinde bir makale yayınlayacağım tüm detayları orada kavrarsın.

Steve bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş