Transformation Super Challenge (TSC)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve achilleus tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cümleten iyi akşamlar. 30 dk.'dır youtube'de rastladığım bir antreman zincirini takip ediyorum. Yazdıklarına göre bu programı uygulayanlar ne bir supplement ne de steroid kullanıyorlar. Düzenli, sağlıklı beslenip, dinleniyorlar. İzlediğim videolara göre barfiks, şınav ve kardiyo kombinasyonunu gördüm.. Fakat daha fazla olması gerekli.. Herbirinde kol veya göğüs kası yanında belirgin abdominal vs. (ideal vücut diyelim) mevcut. Yaptıkları spor aşağı yukarı fitness a benziyor. Farksa antremanı çoğu kişinin yerleşim alanları dışında (ya da öyle görünüyor) geniş park gibi çiftlik gibi alanlarda yapmaları... Yaptıklarını söyledikleri sporun adı başlıkta bulunuyor.. Kısaca TSC... Setlere bölmeye falan pek takılmıyorlar, fakat TSC'nin gereği olarak sanırsam puanlamalar üzerinden çalışmaları tamamlıyorlar. Mesela barfikse 100 puan üzerinden her çekiş için kişi erkekse 5, kadınsa 10 puan veriyorlar (erkekte 20 kadında 10 barfiks ediyor.). Bunu da tamamlıyorlar. 3 mil koşu mesafesi, birçokta şınav.. Periyodik olarak yaptıkları yazıyor ama günlere veya gün içine bölmeleri pek belli değil. Ortalama olarak 6,5-7 ayda ideal sayılabilecek görüntüyü elde ediyorlar. Konu hakkında bilgisi ya da fikri olanların açıklamasına memnun olurum.

2. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu olayın bnzerini biliorum vücud yapısı ile ilgili aslında ve çalşma prensibi dogru agırlıkla vücudun temel kas gruplarına etki yaparak etki alan bölgede maximum fayda saglanıo.
    agırlıklarla bu şeklde çalşan insan lar gördm set arası vermeden 6 tekrara kadar gidiolardı omuz çalısırken omuzla baglı olan tüm kas gruplarına kanın pompalanmasını saglıolardı
    bildiğim kadarıyla dewamlılık gerektren bi çalşma prensibi .

3. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş inanma fazla.bende görmüştüm bu video yu.aynı kişinin videosu var hangi supplementleri kullandım diye.yinede cardio programları baya sıkı.

4. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    benm dedğim kardio şeklinde deil adam 1 hafta salona ugramıo daha hiç dambıl eline almamş gibi görünüo gttim dedm abi noldu sönmüşün die adam dur bi dakka yardm et dedi omuz prese geçtik boş barla başladı 6 set yaptı her sette 5 kg ekledm kendi ellerimle son sette dona kaldım adam demri omzuna her indirdiğinde tarapezden tut üst gögüsü komple şişirdi benm bir buçuk yılda kazandığım görüntüyü 6 satte geçmiş gibi hissettmki adam 10 yıldır falan sporun içinde
    sonra bir ay kadar haftada 1 gün adamın yaptıgı gögüs programını uyguladm cidden çok faydasını görmüştm ama bida aynı etkiyi göstermedi

5. MONST3RK1LL

MONST3RK1LL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben konuyla alakasız bişi sorucam hergün kardio zararlı mı yoksa bi faydasını gorur myuz?

6. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    haftada 3 gün agırlık 3 gün kardio
    sabah kardio akşam agırlık çalışması yapablrsin
    yada agırlık çalşmasından sonra abartmadan kardio yapablrsin

7. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın geç cevap veriyorum ama malûm iş, güç.. Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Ayrıca TSC bana da pek öyle inandırıcı gelmemişti ama bir kaç videoda görünce sormak istedim. Ayrıca Ceyhunn'un söylediği mantıklı her ısınmada 3 mil (ortalama 4,5 km) koşuyorlar. İyi beslenmeyle birlikte etkenlerden biri bu olabilir. angel9 söylediğine açıklık getirirsen memnun olurum. Aynı kas grubunu çalıştırmaktan kastın merkezi omuz gibi düşünüp barfiks çekme gibi mi?

8. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    duyduğuma göre antrenmandan önce cardio daha verimli diyolar.tabi kesin doğru diyemem.sadece bi kitapta okumuştum.

9. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bbir birine yakın kas grupların çalştırılmasıyla ilgili

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:03 ----------

Ceyhunn antramndan önce yapılan kardiodan sonra verimli bi antraman atablceğine inanabiliomsun çünkü ben atamam hele bacak çalştıgım gün ewe zor yürürken bide kardio :)

10. achilleus

achilleus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman öncesi de sonrası da olabilir, ancak kardiyoyu antreman öncesi yaparsan kalbin için daha sağlıklı olur. Zaten 1,5-2 saat ağırlık çalışmış oluyorsun, o yorgunlukla bir de kardiyo yaparsan kendi fikrime göre tehlikeli bile olabilir.

Sayfayı Paylaş