total testosteron ve varikosel

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve serkan_18 tarafından 9 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. serkan_18

serkan_18 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    25 yaşındayım bacakda ağır çalıştığım zaman kasıklarımın aşağısında ağrı oluyodu ürolojiye gittim testosteron seviyeme ve ultrosonla testislerime baktırdım
    hormon değerlerim
    total testesteron 486 normal değer 229-786 ng/dl
    serbest t3 3,36 normal değer 2,3-4,2 pg/ml
    serbest t4 1,2 normal değer 0,88-1,172 ng/dl
    tsh 2,7 normal değer 0,57-5,6 mU/L
    ultrason sonucumda da solda varikosel varmış ama doktor hiç iplemedi ben sonuçları sormaya gittiğimde o zaten çoktan reçeteyi yazmıştı bile, ultrason kağıdına bile bakmayı unutuyordu da ben hatırlattım sonra ha sende varikosel var dedi. Zaten pi. haber vermeden bana antidepresan yazmış birde b12 ile antihistamik yani alerji ilacı bana bütün yazdığı ilaçlar neyse sizce hormon değerlerim nasıl birde nox kullanıyorum varikoseli arttırır mı ?

ogamestats bunu beğendi.
  2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bende 23 yaşındayım ve bendede çıktı erkeklerin yüzde 20 sinde olan bir durummus aynı şeyi bugün bende araştırdım NO nun etkisi tam olarak bilinmiyor ama ben kullanılmaması gerektiği kanısına vardım.

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    baska bir doktora gorunmeni tavsiye ederim. varikosel testislerdeki isiyi yukselttigi icin sperm kalitesini bozar. cok ileri derecelerde kisirlik problemine bile yol acabilir. ameliyat gerektiren bir durum olabilir. ihmal etme derim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Varikosel tedavinizin başlangıcına kadar mümkün mertebe sıcaktan ve sıcak ortamlardan uzak durmalısınız.
    Sıcaktan uzak durmak varsa ağrınızı azaltacak, ağrınız yoksa ağrı oluşmadan varikosel sürecinin rölanti'de devam etmesini sağlayacaktır.

Evet VG ile uğraştıkça vücut ısısı artacaktır. Yani tam bir kısır döngü! (VG varikosel yapmaz, varsa azdırır!)
    İleride çocuk yapmayı düşünmüyorsanız ve ağrı da yoksa varikosel hayatı tehdit edici bir rahatsızlık değildir.

Performans arttırıcı ürünlerin varikosel'e direkt bir etkisi yoktur.
    .
    .

5. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bende ilk defa bu sitede gördüm insan hayatı hakkında bu kadar net bilgiler verildiğini allah aşkına fikir verin ama direk etkisi yoktur felan demeyin n.o damar genisleticidir varikosel de bir damar genişlemesidir siz direk bir etkisi yok diyip burdaki varikoselli insanların bunu kullanıp kötü sonuçlar almasına sebep olabilirsiniz. Ayrıca okuduğum bir makaleden alıntı yapıyorum 1972 yılında bir okulda 15 19 yaşındaki öğrenciler de yapılan deneylerde öğrencilerin yüzde 20 si varikosel çıkmıştır erkeklerin yüzde 10 ile 20 si arasi varikoseldir. Hacettepe Tıp Fakültesi Profesörüne tedavi amaçlı gittiğimde spor yapmamda sakınca var mı dediğimde bana ne alakası var diye baktı. Sonuç olarak insan hayatı hakkında ahkam kesmeyin sonuçları sizi üzer.

Nicomedia41 ve Bodysoft bunu beğendi.
  6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bu hastalığın tedavi edildiği bir bölümde 7 yıl çalıştıktan sonra bana verdiğiniz cevap ilginç oldu ama nereden bilecektiniz.
    Sağlıcakla kalın!

7. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bu 7 yıl tecrübe ILERDE ÇOCUK YAPMAYI DUSUNMUYORSANIZ yazmayı gerektirmiyor oraya bunlar basit şeyler değil tecrübenize saygım olur ancak söyleyiş tarzınıza değil BAŞI AGRIYANA BEYIN TUMORU VAR yada KALBI SIKISANA KALP HASTASISIN denmez.
    Ne kadar da kolay çıkıyor ağzınızdan KISIR DEMEK. Sitemim bunaydi yanlış anlaşılmak istemem.

Bodysoft bunu beğendi.
  8. BlackPepper

BlackPepper Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mak.Muh
    Yer:
    Sakarya
    Peki benim bir sorum olacak bu konu ile ilgili benimki biraz daha farkli sanirim sizden.
    Benim duzenli bir cinsel hayatim var haftada iki ya da uc kez iliskiye giriyorum. Fakat son iki kaftadir ereksyon konusunda problemim var diye dusunuyorum. Bunun sebebi agir calismalardanmi kaynaklidir ?

Ya da bunun sebebi nedir ? Acik konusmak gerekirse ( konu saglik oldugu icin). Yaklasik 2 ay oncesine kadar haftada neredeyse 4 kez iliskiye giriyordum ve problem yasamiyordum.

9. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Soruyu bana sordunuz sanırım?

Testosteron hormonu ısıdan, uykudan, stresten ve hatta mevsimlerden bile etkilenen bir hormondur! Ekim ay'ı ve sonrasında Testosteron'un arttığı, Nisan'dan itibaren ise azaldığı bilinmektedir. Yani nazlı bir hormondur! Östrojen hormonuna benzemez! Korku ve endişe bile Testosteron'u düşürür. Hele ki gün içinde stres yüklü işler yapan erkekler (borsa veya satış gibi...) hormonal aktiviteyi düşürebilir.

Testosteron üretimi sabahları pik yapar ve 9'dan sonra normale dönmeye, akşama doğru ise düşmeye başlar. Onun için bir erkek açısından "sabah ereksiyonu" çok önemlidir ve bir çok evli erkek seks vakitlerini daha sorunsuz geçirdiği için sabaha saklar! :)

Sabah ereksiyonlarınız da bir sorun var mı? Bu önemli.

Testosteron eksikliğini tespit etmek ve yerine koyma tedavisini yapmak uzman bir ürolog hekimin görevidir. Takviye Testosteron yanlış kullanıldığında çok ciddi yan etkileri vardır. (Karaciğer, kalp ve diğer organlarda telafisi güç sağlık sorunları yaratır.)

Ağır antremanlar Testosteron'a ters etki yapar ve düşürür, kararında yapılan antremanlar ise yükseltir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca Testosteron'un kan'da protein'e bağlanmış olanı fazla önemli değildir, önemli olan "serbest Testosteron"dur.

Onun için "Serbest Testosteron" seviyesi ereksiyon problemleri açısından oldukça önemlidir.
    .
    .

Son düzenleme: 23 Mayıs 2014
    ajn16 ve zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  10. BlackPepper

BlackPepper Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mak.Muh
    Yer:
    Sakarya
    Sabahlari problem yasamiyorum acikcasi ama tabi bundan iki hafta onceki gibi %100 verim aldigim soylenemez. O zaman ben sorunu sunlara baglayabilirim ;

1. Cok fazla sert calisiyorum : 5 gun/hafta. ve antreman sonrasi gercekten agrilarim oluyor. hatta yorgun hissediyorum da denebilir...
    2. Stress konusunda : bir yer ile is konusunda gorusuyorum surekli ingilizce konusmalar mudurlerle gorusmeler vb...
    Cozum olarak antremani hafifletmem gerekiyor sanirim. Ama stress konusunda birsey yapamam taki isi alana kadar.

Bunlarin haricinde kullanmis oldugum BCAA, Protein tozu, L-Carnitin.. Bunlarin cok etkisi olur mu bilmiyorum..

Vakit ayirip sorumu cevapladiginiz icin ayrica tesekkur ederim. @Bodysoft

Bodysoft bunu beğendi.
  11. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73

Sabah ereksiyonunuz da bir problem yoksa (illa çok sert olması gerekmez) ciddi bir problem olmadığını gösteriyor. Hatta her sabah ciddi sertleşme de olmayabilir. Stres'li dönemlerde bu tip sorunlar olur. Ama asıl önemli olan "ağır antreman" olayıdır. Buna hiç gerek yok. Üstelik haftanın 5 günü çok fazla, bu vücudu strese sokar! Bir önce ki mesajımda da belirttiğim gibi Ağır antremanlar Testosteron'u düşürür çünkü bu tip antremanlarda vücut kortizol salgılar ve kortizol'da Testosteron'u düşürür! Kararında yapılan antremanlar ise yükseltir.

Profesyonel VG yapanlar da çok ağır çalışıyor onların Testosteron'u düşmüyor mu? Hayır çünkü onların çalışma sistemleri ve kürleri vardır, bu tamamıyla ayrı bir konudur.

Yazdığınız supplement'lerin Testosteron'u yükseltmeye veya düşürmeye bir etkisi yoktur.

Yetişkin bir erkeğin testislerinde ortalama 20 mg kadar Testosteron vardır ve her gün 5-6 mg'ı kana karışır. Böbrek üstü bezleri'de Testosteron üretir. Hipofiz bezi de orkestra şefidir yani sağlıklı bir erkeğin Testosteron'u kolay kolay düşmez korkmayın.

Pratik de neler yapabilirsiniz;
    - Stres'i yok etmek mümkün değil ama onunla yaşamayı öğrenebilirsiniz.
    - Uyku çok önemli, en az 6-7 saat uyumalısınız.
    - Yağ ve kolestrol oranı çok düşük diyetlerden kaçının. Kolesterol yoksa Testosteron'da yoktur! (Bunu asla unutmayın!)
    - Cinsel aktivite Testosteron'u yükseltir aktivite olmadığı zaman Testosteron düşer. Partnerli mümkün değilse mastürbasyon'da önemlidir.
    - Günde 20 mg Çinko tableti kullanabilirsiniz ancak Vitamin veya Multivitamin kullanıyorsanız ayrı bir Çinko tableti KESİNLİKLE KULLANMAYINIZ. Çinko Testosteron'u Östrojen'e dönüştüren enzimi bloke eder. Ama uzun süre kullanılmaz, bağışıklık sistemini zayıflatır. Yüksek doz'u halsizlik, bulantı, ishal yapar/yapabilir.
    - Kaldırabileceğinizden daha yüksek ağırlıkların altına girmeyin.
    - Günlük antremanınızı tamamladığınız da enerjiniz var diye ekstra hareketler yapmayın, salonu terk edin!
    - Haftanın 5 günü VG yapmayın.
    - Alkol ve sigara kullanıyorsanız; özellikle sigarayı unutun, alkolün ise miktarını düşürün. Sigara penis'e giden kan damarlarını büzer ve ereksiyonu bozar.

Sağlıcakla kalın...
    .
    .

johndoe, exsisman, BlackPepper ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. ogamestats

ogamestats Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim benımde aynı hormon değerlerı senınle hemen hemen sende sakal sorunu varmı acaba bende sakal cıkmıyorda bugun hormonlara baktırdım senınle aynı ama yok sakal acaba sendede varmı sakal sorunu dıye merak ettım

13. serkan_18

serkan_18 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sakalım var zaten bu hormon seviyesi normal tabi daha yüksek olsak daha iyi ama stres seviyem biraz yüksek bir de çok ağır antreman yapıyorum ama sabah ereksiyonum vesayre hiç birinde sıkıntı yok sakal zaten kalıtsal bu arada sprem sonuçlarıda normal seviyede ama doktor amelyat öneriyo olsam mı olmasam mı emin olamadım arada ağrı yapıyo

Sayfayı Paylaş