Toplumda Alay Konusu Olmak.. ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sevincgozyaslar tarafından 30 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. sevincgozyaslar

sevincgozyaslar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle konunun yeri yanlışsa çok özür dilerim,moderatörler ilgilenirse sevinirim...

Bir sitemim var.Yazımı sıkılmadan okuyup,görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Bütün sporcular beslenmesine dikkat etmekte.Ama VG sporunda beslenmenin yerinin ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok.Günde 5-6 öğün yiyoruz,bol proteinli,karbonhidratlı şeyler yiyoruz.Herkez gibi cips,kola,çikolota,tatlı gibi şeyleri minimuma indiriyoruz.Bu da bizim farklı olmamızı sağlıyor.Herkez kahvaltıda sucuklu tost,kızarmış ekmek üstüne tereyağ yerken biz 5-10 tane yumurta,yulaf ezmesi,lor peyniri yiyoruz.Akşam yemeğinde kendimize tavuk,et,balık vb. şeyler yaptırıyoruz veya yapıyoruz.Ara öğünlerde pirinç lapası,yoğurtlu besinler,salatalar vb. saymakla bitmeyecek şeyler.

Ve en önemli sıkıntıda bu durum bizimle alay edilmesini sağlıyor.
    Kendimden örnek verecek olursam,kalabalık bir aileyiz.Şu an teyzeler-amcalar hep bizim evde.Bir arada kalıyoruz.Herkez normal yerken,ben böyle beslenince alay konusu oluyorum..
    "Sucuk ye onda çok protein var,kuyruk yağı çok faydalı ondan da ye." gibi saçma şeylerle aşşağılanıyorum..
    Ben body'e başlıyalı 2 ay oldu.Vücudumun hemen her bölgesi 2-5 cm arasında gelişti.Ama bodyci deyince insanların aklına devasa büyüklükte 60 cm kollu insanlar geldiği için,belki beni bu yüzden ciddiye almıyolardır.Yani Ronnie coleman bizim geçtiğimiz yollardan geçmedi mi ? 16 yaşında onun da 30 cm kolları olmadımı ? Elbette oldu.Ama insanlar bunu anlamıyor.

Bu durum fazlasıyla canımı sıkıyor.Herkeze cevabını verip lafı oturtmalımıyım , yoksa başka bir çözüm öneriniz var mı ?

Herşeyi iyilikle anlatmaya çalıştım,body de beslenmenin önemini anlattım.Ama hala anlamıyolar.Lapa pirinç yediğim için bebekmisin diyorlar.Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    öncelikle merhaba dostum seni cok iyi anlıyorum ki bu toplumun bakıs acıları beni oldurecek bende icimi dokmek istiyorum yasım 16 benimde ilk arkadas cevresi sacma sapan sık an bi kolunu olum ne kadar agırlık kaldırıyon ben gitsem şimdiye ne biçim kol yapmıştım falan gibi laflar bi övme bi yüksek görme tripleri om hiç geişme olmamış lafları falan boş muhabbetler evdekiler zaten bi tuhaf 4.ayım bu benim ilk 3 ayda yaklasık 6 cm lik artmalar oldu oğlum yeter bu kadar daha ne yapcan falan diyolar adam gibi yagsız yemek yapmamalar ye bişey olmaz tarzında beni öldürcek napmalıyım ya.. ciddiye alan yok bizi düzenli bi sporcu hayatı süremiyoruz

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum yaptığın antrenmanları onların yapması çok zor olduğundan onların yanında yap , ondan sonra yemeğini ye etkisi olacaktır biraz kıskançlık biraz korkudan gelen saygı ve birde senin belkide bu işten vazgeçmen için uğraşıyorlar belkide çok şakacı insanlar zira akrabalarının seni aşağılamak isteyeceğini sanmıyorum ama sen kararlı durursan , yaptığın işe saygıyı önce sen duymalısın buda zmanla olacaktır sen inatla çalışmaya devam et, kimseye bişey ispat etmek zorunda değilsin unutma , başarılar

sevincgozyaslar bunu beğendi.
  4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    gelişmek zamanla oluyor maalesef. ben de 15-16 iken sabredemiyordum, bir türlü kendimi yeterli bulamıyordum, etraftakilere yaranamıyordum vs vs. 16 yaşındayken kollarının 30 cm olması gayet normal bir şeydir ayrıca, bunda bir yanlışlık yok. olumsuz eleştirileri kafana takmaman lazım, bunu öğrenirsen gerisi gelir. negatif düşüncelere kapılırsan aşırı çalışırsın, aşırı çalışırsan liflerini yakarsın, hacmin ufalır ve yine başa dönersin. ben sana aynı yollardan çokta uzun bir süre önce geçmemiş biri olarak söyleyeyim, 2. yılın sonunda (eğer ki hacmini kafaya takmazsan) ciddi boyutlara ulaşıyorsun. başladığımla vardığım arasında dünyalar kadar fark var benim de. yolun başındayken boyun kısalır diyorlardı, başlangıç boyum 1.67, şu an 1.75. gelişimin duracak, pes edeceksin dediler vs vs. başlarken benim de durum kötüydü, 52 kiloydum yanlış hatırlamıyorsam. şu an 78 im mesela. kollarım rahat 14-15 cm kalınlaştı vs vs. gelişimini en iyi takip etme yolu ölçülerini uzun aralıklarla almaktır zaten. 2 ayda bir ölçü aldırırsan gelişimini zaten göreceksin ;)

sultanmehmed ve sevincgozyaslar bunu beğendi.
  5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Antrenman:Bodybuilding & Fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:51 ----------

@sevincgozyaslar

Siz ne derseniz deyin sizi çoğunluk anlamamaya devam edecektir. Kimseyi kırıp gereksiz yere tartışmayın. 10 yaşındaki çocuktan 70 yaşındaki insana kadar herkeste kalıplaşmış birkaç vg önyargısı var. Ne yaparsanız yapın bunu kıramayacaksınız. Açıklamaya mecbur kalmadığınız sürece he deyin geçin.

AngryHun bunu beğendi.
  6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Takma kafana, 2-3 sene sonra sendeki değişimi görünce amcaların dayıların sana kıskanarak "bana da dumbell filan ayarlasana evde çalışayım" diyeceklerdir.

Ayrıca sana çok net birşey söyleyeyim, eğer he der geçersen zamanla üstüne gelmemeye başlarlar.
    Haa yok kızdığını alındığını üzüldüğünü belli edersen sürekli üstüne gelirler.
    Bu hayatta her olumsuz durumda aklında bulunsun. ;)

Biraz zaman ver, şimdi onlara değişik geliyordur ilgilerini çekiyordur.
    Zaman geçtikçe bununda normal bir şey olduğunu anlarlar, altı üstü sağlıklı beslenme.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2011
    sultanmehmed ve AngryHun bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben bu sporu yaksalık 5 -6 yıldır yapıyorum ve son 5 yıldır dıyetıme hep dıkkat ettım

benımlede dalga gectıler benımlede kafa bulmaya calsıtılar ama ben ne cevap verdım nede muhatap oldum

su an spor yapamıyorum ( omzum cok kotu sakat ) ama ınan hala aynı sekılde beslenıyorum yıne yagsız saglıklı syelr yıyorum yıne dısarı cıktıgımde yemgımı kendım evden goturuyorum

ne kola ıcerım nede fastfood yerım nede sker yerım

ben buyum ben bır vucut gelıtrmecıyım bunu herkes bole bılcek der yoluma devam ederım

spora balsıdıgımda lısedeydım . tenefsulerde pırınc ve ızgara tavuk yerdım .unıvdeyım su an ve hala aynı seyı yapıyorum

ben dısarda yemk yemem asla . yada ne bılım ben ole ıckıde ıcmem . ben eger bu sporu yapıcaksam bu haytta alısmam gerekıyordu ve laıstım bukadr basıt

cevremdekıler umrumda bıle degıl

send benım gbı yap

kzı arkadasımla cok kez tartstım aılemlede ama bn asla vazgecmedım yıen aynı beslendım . belkı tekduze ama kural bu ıyı vucut = ıyı beslnme

benım tavsıyem kımseye bır sye dme brak konussun herkes senı herkes anlamaz zaten . o yzudne kımsenın klabını kırma elındne geldıgınce sakın ol ve dedıklerıne gul gec :)

8. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bir insanın biriyle alay etmesinin bir çok sebebi vardır

1) sana takılmak için sevdiklerinden dolayı karışırlar

2) seni sevmedikleri için küçük düşürmeye rencide etme amaçlı yaparlar

3) seni kıskanırlar...azmini iradeni vücudunu çekemezler....eğer onlardan iyi olursan kendilerinin bunun altında kalacağını düşünürler

4) gizli hayranlık denen bi olayda var.....kendi içinde hoşlanor ama dile getirmesi biraz dolaylı olur

insanlar bırak alay etsin alaylı şeylere alaylı cevap ver.....zamanla onlarda vazgeçer bu durumdan

ciddi olaylarda kararlığını cesaretini göster baskın olan taraf ol ciddi cevaplar ver.....

zamanla bu sporun meyvesini tattıkça seninde kararlılığın artacak alay edenler çok azalıp saygı duymaya başlıyacaklar....

haaa bu alay eden kişiler içinde arkadaş çevren içinde seni cidden kıskanan karakteri oturmamışlar her fırsatta alay etmek rencide etmek için fırsat kollayacaklar....

sen başarına işine odaklan konsantre ol...İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR hesabı

bizler BİR ERKEKTEN DAHA FAZLASIYIZ :)

sevincgozyaslar bunu beğendi.
  9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    şu sözü aklından çıkarma;zayıflar bizi gücümüzden korkmaya zorladıkları için kazandılar --nietzsche

Vorenus bunu beğendi.
  10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bir de şu var, insanlara kendini beğendirmeye çalışmayacaksın. zayıf olsan kürdan gibi denir, howard gibi omuzların olsa aman iğrenç denir, kolların 45 olsun : aman ne olacak toz, steroid kullanıp şişmiştir! denir. o yüzden kendini hiç sıkma güzel kardeşim. sen hedefini belirle, o hedefi sürekli geliştirmeye çalış ve bu sporu sadece kendi mutluluğun için yap..

sevincgozyaslar ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Çok doğru yazmışsın R10..

Ben liseye gidiyorum ana-baba dan tut , okulun kantincisine kadar herkes '' içme o hapları, çok yaptın , bırak artık , sen ne oldun böyle , yeter daha şişme , Hanım oğlanın kolunda solucanlar var '' ve bunlar gibi bir sürü şeyler söylüyor. Arkadaş çevresinin yaptığı saçmalıklar ayrı olay '' Göğüslerine südyen olur vb. '' şeyler . Onlara zaten bişey demiyorum kendılerı dışarda gezip otururken , biz salonda ter atıyorduk :)

Aile içinse şöyle bir şey yaptım , anneme arka kol , biceps , ön kol u öğrettim. Evden cıkarken '' bugun arka kol antremanım var proteinli menü bekliyorum senden ! '' gibisinden bişey söylüyorum,Antreman sonrası yemeğimi yerkende anne arka kolum nasıl , Ne biceps yaptım gördün mü gibisinden muhabbet açıyorum :D o da ne desin süper , aferim felan diyor :D göründüğü gibi gayet eğlenceli. Aile ile sorun yaşayanlara önerebilirim thums:

12. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Etrafındamızdaki tüm bu insanların yanlış bilgilerini bize birşey öğretiyor gibi anlatması beni çileden çıkartıyor..
    İnsan vücudunun "v" sini bilmeyenler saçma sapan tavsiyelerde bulunur olurlar bir anda ...

Burada önemli olan R10 un dediği gibi , kimseye kendini beğendirmeye çalışmamaktır ..
    Kimi insan fit mutludur , kimisi hacimli , hiç body yapmayan birisi bile göbeği ile mutlu olabilir...
    Burada önemli olan bu spordan olan beklentin ve bu beklentilerine ulaşırken çıktığın yolda önüne çıkan engellere aldırmamaktır...

Loveofbody de çok güzel bir söz söylemiş "Bizler bir erkekten daha fazlasıyız"

Bizi eleştiren , kötülemeye çalışanlar ya bizi kıskanıp bizi çekinenlerdir ..
    Ya da hayatında spor yapmış ve sonu hüsran olmuş insanlardır...

torifonta bunu beğendi.
  13. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    olay aslında girdi çıktı meselesi, eğer hımbıl bir insansan, oturduğun yerden kalkmıyorsan tabiki az yersin, ancak vg aşırı efor isteyen bir spordur ve bu eforu sağlayabilmek içinde diğer insanlardan fazla yemek yiyeceğiz tabiki. nasıl 1.4 motor az benzin yakıyor ise sen 1.6 ya biniyorsan fazla benzini gözden çıkaracaksın:) Şöyle düşün eğer herkez iki ayda ronie gibi olsaydı dünyada vücut geliştirmemiş erkek olmazdı:) Sen boşver insanları, kendi yolunda azimle ilerlemeye devam et.

torifonta bunu beğendi.
  14. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Aynı sorun bendede var.Okulda t-shirtümü çıkarttım ve ne kadar zayıfsın iğrenç :( diye bi cümle duydum.Sonra hayatımın çok boş olduğunu fark ettim ve spora başlamaya karar verdim.Mahallede benden daha kötü durumda olan arkadaşımın 1 yıllık süreçte nasıl bi vücut yaptığını görmek ve benide bu spora başlamam için ikna etmesiyle başladı serüven.Çevremdekiler o kadar ön yargılıki iyi vücüdu olan kimi görseler şişme lan onlar basıyolar iğneyi şişiyolar diyolar.Annem,babam,dayım hemen hemen herkez sakın o haplardan ilaçlardan kullanma diyolar.Bu spora başladığımı arkadaşıma laf arasında söylediğimde arkadaşın tepkisi aynı şu oldu 'lan sen 10 yıl gitsen nolur' ama bunlar beni yıldırmaz daha çok hırslandırır.Herşeyle dalga geçiyolar bu yüzden bu spora başladığımı çoğu kişiden saklardım ama sonraları anladımki saklancak bişe yok istedikleri kadar dalga geçsinler ben sporcuyum arkadaş ben bodyciyim bundanda vazgeçmem.

jeytan1905 bunu beğendi.
  15. TeFo

TeFo Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Kısa ve net cevap======= GEREKSİZ VE YERSİZ ELEŞTİRİ GİZLİ HAYRANLIKTIR ;)

torifonta bunu beğendi.
  16. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Herkes gerekenleri söylemiş.. Ben sana daha ileride yaşayacaklarını söyliyeyim..

-Kardeşim sen hap kullanıyormuşsun şu vücudu şişirenlerden aman kardeşim dikkat et ÖLÜRSÜN!

-Oğlum sağlığın nereye gidiyor aklın fikrin protein iç organlarını hiç mi düşünmüyorsun?

-Hani kardeşim ilaçlarla şişiyosun ya, gel bi bilek güreşi yapalım bakalım..

-Oğlum kömür çuvalları ellerinden öper bu günkü antremanın benden ve beleş..

-Bodyciler yetersiz oluyomuş kanka anlarsın ya..

-Kaç günde senin gibi olurum?

Sana tavsiyem vücudunu etrafındaki insanların düşünceleri için geliştireceksen yanlış toplumdasın ya ilk uçakla amerika'ya git yada çalışmalarına son ver..

Diyorsanki ben kendim için yapıyorum tam gaz devam..

İnsanlar bu konuda bilgisizse söylediklerini asla takma ki salondakilerin dışında 50 kişiden sadece biri bana peynir altı suyunu ve işlenmiş hali olan wheyi övdü..

Biliyorum lafı çok uzattım ama dışarıda herhangi bir güç denemesinde barfix, bilek güreşi vs insanlar vücut çalışanları güçsüz görmek istiyor.. Ses var görüntü yok hesabı bu çok acımasız bence.. Ben saatlerimi bu kaslara vericem alkol sigara vs kullanmıycam ama daha güçlü çıkacaksın yok ya..

17. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Spor iyidir, iyidir spor. :)

18. sevincgozyaslar

sevincgozyaslar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Çok komik birşey söyliyim.. :) Geçenlerde annemle aramada geçen konuşmayı aynen aktarıyorum.

"Oğlum ben dışarı çıkıyorum.Acıkırsan dolapta cips gofret kola herşey var ye bak."
    "Anne ben fitness yapıyorum diyorum,sen bana cips ye diyosun.Dalgamı geçiyon? "
    "Olurmu öyle şey.Gelişme çağında herşeyden yemen lazım.hiç bişeyi eksik tutma."

E arkadaşlar artık ben bu lafın üstüne ne diyim ? Kafamı taşlara vurup ağlasam haksızmıyım :D Annem cips ve gofretin gelişmeye faydalı şeyler olduğunu düşünüyor.Anlayın ne kadar zor şartlarda body yapıyorum :)

Danny Boy bunu beğendi.
  19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu konular çok konuşuldu sitede kısaca vg sporuna insanların bakışı belli bilgisizlik kıskançlık almış başını gidiyor artık söylenenlere kulak tıkamalı ve işimize bakmalıyız

20. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    düşündüm de ne kadar şanslıyım..Ailem başta annem tüm evde ne asitli bir içecek,ne aburcubur :)) hatta yemek yaparken ayrı olarak bana da yapıyor maksat seni biraz kıskandırmak :p 1 seneye yakın zamandır bu moddayız :))

Sayfayı Paylaş