Toplama Zma Yapmak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ahmt9 tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar Bizim gibi genç sporcular ozellikle okula gidenler için uyku buyuk sıkıntıdır biliyorsunuz bu nedenle gece toparlanmayı biraz kaçırıyoruz . bu konuda zma ların cok yardımcı oldugu açık ama fiyatlar normale gore yuksek biliyorsunuz bu nedenle eczaneden gidip tek tek almak daha hesaplıya geliyor fakat ne marka ve ne özellikte alıcagımız hakkında ufak bir bilgimiz bile yok .

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar bir kaç marka çinko,b6,magnezyum önerirse sevinirim ve 3 aşşagı 5 yukarı fiyatlarıyla .

Şimdiden Teşekkurler :)

2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    ZINCO 50mg 40 tablet => 16tl
    Magnesium eczane fiyatları cok pahalıya geliyor , ben gnc onerırım 90 tabletlerden 3 ay gider. 25 tl falan fiyatı.

B kompleks de bemiks C al > 3tl civarı fiyatı 30 tablet. Apikopal falan alma sakın mgları cok gereksiz yuksek kürde değilsn.

3 aylık aşağı yukarı 2x çinko + 1x magnzm + 3x Bkompleks yapar sana 60 70 lira

Azi, Danny Boy ve Ahmt9 bunu beğendi.
  3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Reçete ile alabilirsin magnezyumu b vitaminini ve çinkoyu.

4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    ayıptır gunahtır keyfı reçetemı yazılır

Kara Kalem, HUMOR, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bunları aldık diyelim kombine nasıl olmalı, yani birer adet birliktemi içilmeli.

6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bi ZMA kombinesi normalde 30mg cinko 300 mg mag 10 mg da b6 iceriyor.

Bu dedıklerımle 50m cınko 250 mg mag , birde bkompleks ıcınde 10mg b6 var.

Birde ileri yaşlarda cok etki gösteriyor , bende pek faydası olmadı yanı uzun periyotlar halınde kullandım bide.Tabı yasdan cok kısının bıde testts. oranı da belırler bunu

Aynı sekil 30+ bi abim 1 2 ayda etkisini hissetti , neticede doğal testo arttırıcı.Ilaclar kadar olmasada cüzzi bir etkisi var muhakkak cinkodan dolayı.

Yazmışken bi ufak bir bılgı daha verıyım . Gece kasein falan peynır sut urunlerı alıyosanız cınko emilimi ile etkileşimi var kalsiyumun. Yanı aç karnına yatmadan once almak gerekiyor diyor uzmanlar :)

Azi bunu beğendi.
  7. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    rkadaş doğru söylüyor ben de Universal ZMA nın içeriğine baktım verdiklerinizden sanki biraz farklı.
    ZMA çok güzel birşey gh ı da tetikler.
    Ben de açıkçası yüksek fiyatı yüzünden yaklaşamıyorum ZMA nın gerçek açılımı nedir?
    Universal ZMA da bulunnan içerik ise:
    1)VİTAMİN B6 (as Pyroxidyne)
    2)Çinko (as Monomethionine)
    3)Magnezyum (as Aspartate)
    Galiba her Çinko ve Her B6 ve Her magnezyum aynı değil parantez içinde pirodiksin aspartat falan yazıyor.
    Çinko monometionin ve magnezyum aspartat almamız lazım

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Devlet benim sağlık ihtiyaçlarımı karşılamayacaksa ben niye tonla sağlık primi ödüyorum!
    Ayrıca siz ZMA'yı keyfi için mi alıyorsunuz bilmiyorum sporcuların özellikle hipotriodu olan sporcuların kesinlikle alması lazım. Yoksa gece girin kramplardan dolayı uyuyamıyorsunuz.

Dexter_Morgan ve aphelion bunu beğendi.
  9. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    O zaman muayene ol gidip gerekirse zaten yazar doktorun :)

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yazdı zaten merak etme

11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Zinc : Latince de çinko demek.
    Magnesium :Magnezyum
    Aspartate : bilmiyorum :(

12. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Zinc monomethionine aspartate and Magnesium Aspartate

Solgar zınc pıcolınate deneyebılırsınız. Cınkonun en ıyı formudur.

100 tblt 22 mg... 27 tl olması lazım..

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Türkçesi çinko magnezyum aspartate demek. magnezyum formu aspartat halde bulunur.

bu arada, zma en iyi etki için yatmadan hemen önce ve boş mideye alınmalıdır.
    ama burda gördüğüm kadarıyla kesinlikle tok karına alınması gereken bemiks c gibi isimler havada uçuşuyor.
    dikkatli olmak lazım.

14. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Biraz abartmaya gerek yok yani , 250 mg lık apikopal bkompleks alan adamlar var.
    Bılmem bemiks-c dozuna baktımızda pek hafıf kalır ona narzaran , ayrıca ıcındeki ek C vit den dolayı tok karna alınması gerekiyor diyorsanız pekte gerek yok .

Kaldıkı ıcerık bılgılern oldugu kagıdada baktım kutudan cıkan ,hiç tok karnına alınacak tarzı söylem yok , reçete ağızı bıraz bunlar :) B,C suda eriyen vit ler hanı neden tok karna almak gerekiyor detay verırsenız ogrenms olrz .

bu arada sızn onerebılecegnz bkomplks varmı? Hanı 30 tablet 3tl fiyat orantısına bakaraktan.

15. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Bevitab aldım piridoksin yani b6 250mg. Bunu nasıl ayarlayabilirm? Birde magnorm var 365mg bölmeden içsem çok mu abartı olur ? Ağustosda 18e gircem bu işte yeni değilim.

Son düzenleme: 11 Mayıs 2012
  16. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
  17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Pikolinat'ın diğer çinko türlerinden daha üstün olduğunu belirten yeterli araştırma bulunmamakla birlikte; pikolinat çinkonun asit formudur. Satıcılar pikolinat'ı emilim özelliklerinden dolayı diğerlerinden üstün bir türü gibi pazarlasa da; tüm çinko türleri vücutta aynı biyolojik amaca hizmet eder.

Pikolinatın üstün emilime sahip olduğunu iddiaları 1987 deki "Agents and Actions" adlı tek çalışmayı merkez alır. Bu çalışmada 15 insan denek üzerinde gerçekleşmiştir (detaylar var linkte). 4 hafta boyunca 50 mg. placebo, pikolinat, glukonat ve sitrat verilen deneklere bakan araştırmacılar; çinko seviyesine bakarak pikolinatın diğer türlerden daha yüksek emilime sahip olduğunu görmüşlerdir.

Kaynak: "Agents and Actions"; Comparative Absorption of Zinc Picolinate, Zinc Citrate and Zinc Gluconate in Humans; S. A. Barrie et al.; June 1987

Makale yazan biyolog yok mu ya bak ne güzel konu otur yaz... yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz

http://www.livestrong.com/article/491872-zinc-picolinate-vs-zinc/#ixzz2B9QoDPzh

Sayfayı Paylaş