Tony Horton 51 Yaşında (fitness)

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve sohbetseli tarafından 21 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Geçenlerde 1 arkadaş fitness sporcularının resimleri niye yok demişti. Var ama biraz daha olsun :)

1958 doğumlu, 51 yaşında. Küçükken abur cuburla beslenirdi. Spora başlayınca vücuduyla birlikte hayatı da olumlu yönde değişti. Arnold Schwarzenegger ve Lou Ferrigno'nun çalıştığı salona gidip onları izler ve sorular sorardı. VG konusunda bulduğu her şeyi okurdu. Çok önemli sporculardan ilk eğitimlerini almaya başladı. Vücut geliştirmedeki bulk görünüm ve irilikten hoşlanmadı. Sürekli definasyonu seçti. Fitnesstaki çeşitliliği ve hareketi sevdi ve bu dala yöneldi. Uzun yıllar kişisel antrenörlük yaptı. Espirileriyle, gülen yüzüyle antrenmanları eğlenceli hale getirmesinin de yardımıyla kendisi de tanınıp sevilince çok ünlü isimleri, oyuncuları özel olarak çalıştırmaya başladı. Fitness kampları, konferanslar vs... Power90, P90X gibi fitness, kardiyo, ileri derecede esneklik, kick-box, yoga gibi çeşitli çalışmalarla oluşturduğu ev antrenmanı dvdleriyle sadece 2 dambıl kullanarak 90 günde yaşlı-genç binlerce kişinin hayatını değiştirerek kariyerinde en üst noktaya ulaştı. Her ay ileri seviyede yeni 1 antrenman çıkarmaya ve antrenörlüğe devam ediyor. Sitede çoğunu paylaştım :) Boyu 180 kilosu da en son 83'tü. 51 yaşında ama yüzüne yakından bakmadığınız sürece 25 yaşında gösteriyor :badgrin:
    (Genelde sağda solda çekilen resimleri var. Daha iyilerini buldukça başlığa ekleriz.)

Bu ilk resim en son hali.

kont314, magicbaris, Body06 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    P90X'de bu adamı görmekten bıkmıştım her sabah ab ripper yapa yapa :D

Son düzenleme: 21 Ağustos 2009
    sohbetseli bunu beğendi.
  3. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    51 yaşında olduğunu belirtmeseydin bu adamı en fazla 35 yaşında sanırdım gerçekten spor yapmak insanın vücuduna olduğu kadar yüzünede yansıyor :)

sohbetseli bunu beğendi.
  4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    böyle insanları gördükçe iyikide bu sporun içindeyim diyorum bizim salonda da bir abimiz var abi diyebiliyorum kendisine çünkü benden bir kaç yaş büyük gösteriyor:=)

20 yıldır bu işin içindeymiş ve amatör olarak bu sporu yapan bir mimar 48 yaşında ve bir çok gence taş çıkartacak bir fiziğe sahip gerçekten spor insanlara çok ama çok şey kazandırıyor..

ve söylede bir şey var o yaşlar da hala spor yapan insanlarda gözlemlediğim şey hepsi daha bir pozitif bir o kadar da güler yüzlü oluyorlar resimdeki abimizde olduğu gibi,gerçekten saygı duyuyorum bu insanlara...

Allah nasip ederse sağlığım elverdiği sürece bende sporu bırakmayacağım ve o yaşa geldiğimde bende aynı şekilde anılmak istiyorum...

magicbaris ve sohbetseli bunu beğendi.
  5. U.ERBAŞ HAKLARI

U.ERBAŞ HAKLARI Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Spor değil özellikle bu sporun vücut geliştirme olmasının gençleştirici özelliği var!

6. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Dediğinizi ben de farkettim hep pozitif huzurlu şakacı melek gibi oluyorlar :) Diğerlerinde tam tersini görüyoruz. Bende izlerken 30 yaşında falan sanıp izliyordum. Sadece görüntü de değil adam yerinde duramıyor, performans da hala 30lu yaşlarda. Herkes bitiyor, Tony makine gibi barfiks çekmeye devam ediyor. Uçarak şınav çekiyor hem kolları hem bacakları zıplatarak. Sonuncularda 50 yaşındaki omuzlarla tanış deyip duruyodu. Nasıl 50??????? dedim bende :):) Facebook hayran sayfasında okudum 1958'de doğduğunu. Babama da izlettim 50 yaşında bak nerdeyse yaşıtın diye yok canım bu mu 50 demişti :))))))

(Son resimde uzakta görünen amca çok daha yaşlı yakından görmüştüm saç sakal bembeyaz)

zigbog ve slymnasye bunu beğendi.
  7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    kesinlikle katılıyorum adam bomba gibi yerinde duramıyor:D ve çok konuşkan.

sohbetseli bunu beğendi.
  8. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor hücreleri yeniliyor diye duymustum dogru oldugunu bu resimdede anlamıs oldum... umarım 50 li yaslarda benimde böyle bi vücudum olur.

sohbetseli bunu beğendi.
  9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gercekten ımrenılecek bır sporcu..Bu sporun tamamen ısmı gıbı vucut odaklı oldugunun gostergesı ama komple vucut..Beynı fılanda etkılıyor demek ıstedıgım..Endorfın salgılanıyor spor yaparken, sonuc herkes mutlu..Ve herseyden onemlısı kendını sevme, ozguven..Bu sporu sevıyorum..:)

10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Bence de, spor yapan insan daha sosyal daha kendine güvenen birey oluyor bunun bir çok kes gördüm. En basitinden ben spora başladıktan sonra hayata bakışım bile değişti. Bu spor benim hayattaki motivasyonum herkesin bi motivasyonu vardır kimi para görürü motive olur, kimi güçü görür motive olur bende spor yapınca motive oluyorum :D Mutlu insan sağlıklı insandır ;) Ama bir noktayada dikkat çekmek isterim bu adamın steroid falan kullanacak biri olmadığını düşünüyorum ve cardio beslenme konusunda da oldukça biliçli biri. Bununla bir sonuç çıkarırsak spor sağlık için yapıldığında gerçektende insana inanılmaz şeyler kazandırıyor.thums:

magicbaris, sohbetseli ve slymnasye bunu beğendi.
  11. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    beyler insanı genç tutan fitness vücutgeliştirme değil
    günde onlarca yumurta yiyerek, kalori alarak nasıl genç kalmayı bekleyebilirsiniz
    frank zane nin 40lı yaşlardaki fotolarına bakarsanız ne dediğimi anlarsınız

12. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    dostum frank bu fotolarda 40ın çok üzerinde 50-60 yaş arası
    doğum tarihine baksan iyi olur

13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sanırım orda exo steroide baglamaya çalışmış ben öyle anladım ama hiç katılmıyorum..İnsanı sağlıklı yapan spor, vücudun dengesini bozup sağlığını bozan steroid'dir...

Zaten ilaçlarla vs böyle genç kalmak mümkün olsaydı şuan en azından dünyadaki elit tabaka herzaman 25-30lu yaşlarında gözükürdü emin olabilirsin..Servetlerini buna harcarlardı..

magicbaris, Akay, zigbog ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    tam da 50 yaşında gösteriyor ama vücudu güzel.

15. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ''

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  16. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0

17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Bende bizler gibi beslendiğini,tıpkı bizim gibi whey,yumurta,tavuk tükettiğini yazdım zaten prasa,brokoli tüketerek p90x çalışmalarının yapılmasını önerdiğini idda etmedim .

Yazımıda exo'nun;''günde onlarca yumurta yiyerek, kalori alarak nasıl genç kalmayı bekleyebilirsiniz
    frank zane nin 40lı yaşlardaki fotolarına bakarsanız ne dediğimi anlarsınız''

Cümlesine karşı yazdım.

HeavyDuty bunu beğendi.
  18. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103

magicbaris, zigbog ve smltncr bunu beğendi.
  19. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    ben hala lafımın arkasındayım olayı streoidede bağlamadım
    40 yaşında hala 20nizdeymiş gibi günde 20yumurta yerseniz
    kg başına 2-2.5 gr protein alırsanız prof gibi antraman yaparsanız buna
    vücut dayanmaz

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tamamda Coleman'ın yarıstıgı son senelerinde nasıl besleniyordu ve kaç yasındaydı sanıyorsun onu anlamadım.. 20sınde 30unda degıldı.. 1964lü Coleman.. Dolayısıyla Mr Olimpia olurken 40larındaymıs demektir..

Ayrıca lafının arkasındasında neye bagladın yanı nasıl genc kalıyorlar o zaman?..

HeavyDuty bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş