Ton balıklarındaki fiyat farkı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yalnızefe tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. yalnızefe

yalnızefe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dardanel iri kıyım tek 160 gr. kutu: 5.45 TL
    Tunamare Ton Balığı 2x160 gr.: 5.60 TL
    Vira Ton balığı 2x160 gr. kutu: 4.90 TL

bu markaların protein değerleri birbirine yakın..
    arkadaşlar dardanelin bir kutusuna harcadığınız parayla diğer markalardan 2 kutu alma olanağı var. bu aradaki fiyat farkı nedendir? son zamanlarda bu fiyat farkı içime sinmedi. eğer protein oranları gerçekten üzerinde yazıldığı gibiyse sorun yok ama ucuz ton balığında başka riskler var mı? bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim..

2. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    daha önceden reklamını iyi yapmış olan markalar direk koyuyo fiyatı . Bi fark olucagını zannetmiyorum benim aldııgm 160gr 2.40 Tl

denizgnr97 ve bbacemi bunu beğendi.
  3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Kıyılanlar artan balık parçalarının makinede çekilmiş hali. Bir ara bimden annem almıştı içinde pul ve bağırsak vardı.
    Light ürünlerden başkasını tüketmeyin.

Zerk, GencGrafiker, jankad ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. yalnızefe

yalnızefe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir fark olduğunu tahmin etmiştim zaten. protein değerleri aynıysa ve toksik atık bulunmuyorsa bi sorun yok sanırım..

5. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    NacHo bunu beğendi.
  6. yalnızefe

yalnızefe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ben pek lezzet aramam.. benim için besin değerlerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ve de zehir barındırıp barındırmadığı önemli..
    dikkatimi çeken bir diğer husus ise ucuz ton balıklarının kutularının üzerinde %100 katkısız ibaresinin olması.. normal fiyattaki ton balıklarında böyle bi şey yok: )

jankad bunu beğendi.
  7. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Alacan eline bir olta, gidip yakalayacaksın bir ton balığı, o zaman aklında soru işareti kalmaz ama belkide balığı tuttuğun yerde bir zehir var dır kim bilir.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benim tavsiyem ton balıgı asla ana kaynak olarak bakılmamalı eger zorda kalınırsa yenen bır yıcek olmalı . taze balık ıse hergun bıle olabılır tabıkıde mevsıme uygun olanlar

ılla balık falansa yencek olan mevsıme gore balık yenmesı daha mantıklı olur

ve ton balığı kesınlıkle suda olanlar yanı yağsızlar tercıh edılmelıdır

ercan gürgöze ve GencGrafiker bunu beğendi.
  9. yalnızefe

yalnızefe Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynen katılıyorum. bazı zamanlar çok zorda kalıyoruz ve o yüzden tüketiyoruz.. örnek: öğrencilik yaşamı..

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ucuz ton balığı arayanlar BİM Derya Ton balığı alabilir parça balık etidir. 2X 160 4.90 TL olması lazım . Kerevitaş tesislerinde üretiliyor. Tadı da fena değil ..

qokhaninci, jankad, AngryHun ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Migrosa gidin 1 tane migros kartı çıkartın. Süper fres ton balıklarını alın 160 gr % 50 indirim vardı galiba kart sayiplerine :)

NoPainNoGain! bunu beğendi.
  12. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bende Bim den Derya Ton balığı tüketiyorum... Memnunum .. Sadece yağını süzmeniz iyi olur...

jankad, AngryHun ve NacHo bunu beğendi.
  13. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Diasa'dan alıyorum,diasa'nın kendı light ton balıgı.3'lu paket halınde 4.5 tl dıasa kartıyla 4tl ye dusuyordu. gayet memnunum.

14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Fiyatları arttı onun :) 5.5 lira mı neydi dün baktım. Sanırım mağaza farkı yoktur.

Light olanlardan en ucuzunu nereden bulabiliriz? Ara öğün olarak arada tüketilebilir :)

15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ben her idman günü idmandan 2-3 saat önce 80gr tüketiyorum kepekli ekmeğin arasına koyup
    çoğunu denedim süperfresh güzel gelmedi bana,dardanel ve vira yiyorum genelde

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ton balığı kullanma modası yanılmıyorsam 75 lerde abd de çıkmıştı...gerçi "taze olanı kullanın" denirdi...konserve değil...)

ama,, akıllı olanlar tabi ki hiçbir zaman "konserve kullanmadılar" ...

ton balığını yavusu bizde "tombik" adı verilir ve piyasalarda dönemine göre " torik" (palamutun irisi) olarak vatana millete çakılır !...)))
    ( görünen o ki balık nesilleri tükendikce yeni nesillere bi sürü çeşit eski ananevi adlarla kandırılarak satılacak ...kolyoz un uskumru olması, deniz alasının yerli somon diye çakılması vb gibi...)))

vaktiyle , kız kulesi açıklarında 70 li senelerde "ton-orkinos " avladığımızı hatırlarım ve üzülürüm...((

hasanateş bunu beğendi.
  17. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    İster tecrübe ister bir öneri olarak kabul edin; bir kutu light/suda ton balığı 8 ile 11 lira arası değişiyor bunu almak yerine gidin bir kasaba 10liralık yağsız dana kıyma alın 350-400gr arası bir ağırlık tutar. Bunu aynı ton balığı iki öğün yersiniz ve şunun üzerinde hep şiddetle durmuşumdur bir vücutçu için kırmızı etten faydalısı yok ben düzenli kırmızı et tüketimimle gördüğüm faydayı balıkta görmediğim için bu balıkları pek tüketmiyorum açıkcası.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:02 ----------

Lightların en ucuzu Migros un kendi ambalajında olanları; 160x2 6.5 tl gibi güzel bir fiyat bulursam genellikle 5-10 tane alır atarım bir kenar akmaz kokmaz nasılsa :)

Danny Boy bunu beğendi.
  18. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Beyler ben 7-8 liraya alıyorum hep kazık yemişiz yani bu zamana kadar

19. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben tercih ediyorum haftada 2 yi geçmiyecek şekilde bimden derya tonbalığı alıyordum 4.90 320 gramı 250 gram civarı et var kalanı yağ süzüyorum sonrada baya fazla peçete ile sıkıyorum yağını tamamen almak için 5.50 ye denk geliyor peçete masrafıyla ortalama olarak :D tadı hoş ve iri parçalı ama yinede kırmızı eti tercih ederim ama malum para derdi olduğundan ucuz ve protein yüklü bir kaynak
    tabii yinede spor çıkışı yemeğimi yiyip dinlendikten gidip tuttuğum balıkları (tatilde) akşam mangalda götürmekten daha iyi bir protein kaynağı tanımıyorum :) (bide azıcık rakı haftada 1 ohh mis :) )

20. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bazen iş tempomuz çok ağır oluyor böyle günlerde ton balığı kurtarıcı rol oynuyor. Yoksa evde oturken gidiyim iki konserve açıyım gibi bir durum yok yani :) .

Herşeyin tazesi en az işeleme uğramış olanı tabikide en güzeli fakat iş nedeniyle yoğun olduğunuz dönemlerde ocak , tava , yağ vs . araç gereçleri bulmak için sırtınızda seyyar mutfak taşımanız gerekiyor. :)

Seyyar mutfak taşıyamıyacağımıza göre pratik ve akılcı yöntemler geliştirmek lazım. Grill tavuk olabilir ton balığı olabilir vs. şartlar dahilinde tüketime hazır bulacağımız en kaliteli protein kaynaklarına yöneliyoruz.

Sayın Ercan Bizde akıllıyız yani

Umarım konuyu açıklıyabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş