ton balığıyla ilgili bir soru???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve krşt tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. krşt

krşt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiçbir ek gıda kullanmıyorum (supplement , protein tozu vs.) bunun yerine ton balığı yiyiorum.Ama aklıma takılan bir husus var , bunun için burda bir konu açtım.Yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam herkesten özür diliyorum.Gelelim soruma...Ben antremanlarımdan sonra iki kutu ton balığı yiyiyorum .Araştırmalarıma göre antremandan en geç bir yarım saat sonraya kadar protein almalıymışız.Fakat yine araştırmalarıma göre ton balığını 6 saatte hazmedebiliyormuşuz.Yani bu yediğim ton balıkları antremanımdan 6 saat sonra mı kas yapmamı sağlıyor?Yoksa ton balığını antremandan 6 saat önce mi yemeliyim bu benim aklıma çok takıldı .umarım kendimi anlatabilmişimdir , yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

2. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    sorunun cevabını bilmiyorum ama hergün tonbalığı yiyorsan zararlıdır haberin ola...

3. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ya kendi tercihim ama ben konserve sardalyayı tavsiye ederim proteinide ton balıgından fazla diye biliyorum en azından sadece ton balıgı yeme

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    6 saatte sindiriliyorsa örnek veriyim mesela 18 gr protein var yağı filan süzünce her saat başı 3 gr vücunda kullanılmış olur protein tozu bu durumda çok önemli sıvı olduğu için daha çok yayılır vücuda ama temel amino asit değerleride var yani protein tozu kullanman sağlık açısından hiç bir zararı yok ton balığı yerine protein tozu al derim hem daha hesaplı olur hem daha iyi verim alırsın katı olduğu için vücutta geç sindirlir onu biliyorum ama 6 saatmi bilemem ve protein tozu 20-25 gr markasına göre değişir su ile kullanırsan genel olarak tadı kötü olur ama kana daha hızlı karışır süte göre sütte yarım saate vücutta tamamen 25 gr lık proteini kullanmış oluyorsun

5. krşt

krşt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hadi ya ton balığının zararlı olacağını hiç düşünmemiştim ama her gün yemiyorum haftada üç gün .yine de zararlı mıdır ?bir de protein tozu almadan bu işi yapamaz mıyım ben protein tozuna biraz karşıyım ya ne bileyim başka şekilde vücudumu geliştiremem mi ?? yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim

6. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bence zamanı varsa protein tozuna yöneltilmemeli daha ne kadar süredir gidiyor onuda bilmiyoruz ayrıca doğal olsa daha iyi eger yiye biliyosan imkanın varsa tavuklu pilav balık proteini bol olan gıdalar tüketirsen bence gayet iyi olur he en hızlı ne olur bence yanidaha iyi bilenler vardır mutlaka ama doğal olarak süt olur die düşünüyorum 2 bardak içersin mesela ama sana daha iyi yardımcı olucak kisiler olucakdır :)

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaşlar yenileri böyle vur-kaç yöntemi ile korkutmanın mantığı nedir..biliyorsanız bir makale- kaynak forumdan bir başlık paylaşın..
    ne demek hergün zararlı...yani haftada 4 gün mü yararlı?

size önerim ton balığı yiyin ama sulu olanlardan yiyin ki içindeki yağ sindirimi geciktirmesin..
    ayrıca proteini çeşitlendirmek lazım..tavuk, balık, süt vb alınabilir..
    bunların yanında mutlaka karb.alın..antremandan sonra en önemlisi karbonhidrattır..

krşt bunu beğendi.
  8. krşt

krşt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim . çeşitlilik konusunda da önerilerinizi dinleyeceğim.herkese orumları içi tekrar tekrar teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş