Ton Balığı Sindrim Süresi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Fit tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar sürede sindirildiğini bilen var mı?Bazı yerlede çabuk sindirildiini bazı yerlerde sindiriminin yaklaşık 6 saat sürdüğünü yazıyor.Çok düzgün bir kaynak bulamadım.Kaynak bilen yada tam nekadar sürede sindirildiğini bilen var mı?Spordan hemen sonra yenilip yenilemeyeciğini bilmek istiyorum.Bir tavuk kadar sindirimi kolay olur mu acaba.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aslında et ürünlerinin sindirimi bayağı uzun olur...

genel sıralama yaparsak ,en zordan kolaya doğru:

-balık ( nehir balıkları , taş balıkları kapsamın biraz dışında) ..ton, uskumru, somon ,morina yağlı balıklar burda...
    -sığır
    -koyun
    -tavuk
    -hindi

tabi ki "genetik "de burda çok önemli ...örneğin "o-kan grubu " yani avcı grup "et ürünlerini" çok daha iyi sindirirler...)

doğru olan da zaten antrenmandan sonra ,gece geç saatlere kalmadan tüketmek...sporda genel temayül ,hele performans sporu yapılıyprsa "sindirimi güç olan et ürünlerinin pek tüketilmemesi...antrenmanda verim düşebilir ...)

3. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman ton balığı spordan sonra yenilebilecek iyi bir protein kaynağı değil sanırım?Geç sindirilmesi kanada geç karışması anlamına geliyor spor sonrası iyi bir yiyecek değil.Halbuki spor sonrası iki tane ton balığı yesem bile hiç şişlik olmuyor bir saat sonra acıkıyorum.Et ve tavuk yiyince öyle değil iki-üç saat sonra anca acıkmaya başlıyorum.O yüzden kolay sindirilebildiğini düşünüyodum aslında ton balığının.

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    ton balığını her zaman kolay sindiriliyor diye antreman öncesi öğünlerimde tüketiyordum. Belkide bende bu böyle olabilir. Çünkü tavuğu sindirmem benim bayaa sürüyor:)

5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Pazar günkü ant.dan 2,5 saat önce 3 haşlanmış patates bir büyük boy tonbalığı yedim(160 gr)

Bacak ant.güzel başladı , güzel devam etti , yanlız leg press te son setlere yaklaştıkça , çıkartacağımı anladım ve soyunma odasına bile inemeden çöpe zor yetiştim...

Ant.öncesi ton balığı ve patates i uzun bir süre tüketmeyi düşünmüyorum...

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenman öncesi öğünlerde hafif ,sindirimi kolay ,gaz yapıcı yiyecekler yenmesi doğru olmaz...

-portakal, mandalina
    -kuru fasulya
    -et ürünleri
    -balık

bunlar yenmesi halinde bayağı problem yaratabilirler..

bunların yerine 3 saat öncei "kompleks karbonhidrat , peynir, vb " tüketmek daha doğru olur...antrenmanda ,sıkıntı olmaz... sonrasında yiyebilirsiniz ne isterseniz,...ancak , gece geç saatlere kalmadan...

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : ton balığı

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-kayna-olarak-bal-k-t19924.html?t=19924

draft bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş