Tiroid hastalığı olanlar yağ yakıcı kullanıyormusunuz?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve thekinger tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar hipotroidi rahatsızlığım var, yani TSH yüksek olduğu için hergün ilaç kullanıyorum.
    Bu termojenik yağ yakıcılar vücudun hormonel yapısını sanırım etkiliyorlar.
    2 gün önce Hydroxycut Hardcore Pro 120 Likit Kapsül aldım.
    Alırken Lip 6 ile arasında kararsızlık yaşadım. Lipo 6 nın üzerindeki açıklamalarda kalp, tansiyon, troid v.s rahatsızlıkları olanlar kullanmadan önce dr la görüşün ifadesi vardı.
    Hydroxycutta böyle bir ifade yok ama içerik olarak aynı ürünler olduğunu düşünüyorum.
    Troid hastası olupta kullanıp yan etki gören yada sıkıntı çeken varmı acaba?
    Kutuyu hiç açmadım ama huzursuz oldum acaba kullanmalımıyım yoksa L-carnitine gibi bişeymi kullansam?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Bildigim kadari ile Mehmetanil tiroid hastasi ve hydoxycut ve onlarca supplemetn kullaniyor :)

3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman ondan bir yanıt bekliyorum:)

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili thekinger ;

Eğer sormak istediğin tiroid ilacı alanlar kullandı mı ve neler oldu ise ben cevap verebilirim sana ,

T3-T4 kullandığım dönemde ki T3 ü 100mcg kadar , T4 ise 800mg a kadar çıkarak kullandım ,

Termojenikler de aldım bu dönemde bir sorun olmadı ki olması da zaten garip olurdu :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

dishiwelet ve mehmetanil bunu beğendi.
  5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    muscletech hydroxycut elıte kullandım lipo 6 black kullandım bırde grade denedım 4 gun lugune aynı zamanda l carnıtıne ıle kullandım. bır zararını görmedım doktor kontrolund uyguladım son 2 ılacı hatta l carnıtıneyı bana doktor önermıstı spor yaparken yardımcıolur dıye :D bır sıkıntı olacagını dusunmuyorum su anda ıse troıd ılacı ıle bırlıkte 10 kadar supplement kullanıyorum testlerım mukemmele yakın derecede ıyı :D hatta toıd ılacını bıle degıstırıyorum elıme ne gecerse bazen levotiron bazen euthyrox kullanıyorum :D sıkıntı yaratmadı bu gune kadar.

twins bunu beğendi.
  6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili mehmetanil ;

Sanırım ya ben yanlış anlıyorum yada sen yanlış yazdın :)

Tiroid ilacını değiştirmiyorsun sadece markasını değiştiriyorsun , Levotiron ve Euthyrox aynı etken maddeli ilaçlar ,

Ama sen sen ol sakın tiromel falan alma aynı şey diye bozuk olan tiroid dengen alt üst olur ,

Yani t4 istediğin marka al sorun yok ama sakın sakın t3 alma ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

mehmetanil bunu beğendi.
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Yok dannycim haklısın ilacın etkını aynı markası farklı ama onu bıle degıstırsen bır sey olmaz anlamında anlatmak ıstedım hanı arkadasın ıçi rahatladın dıye yoksa senın dedıgıne sonuna kadar yakılıyorum :) yanı bu ılaclarla termojenık almasında bır sorun yok rahatlar dıye izah etmek ıstemıstım hatta bır kac kısı lipo 6 black on troıdlerı daha hızlı calıstırdıgını sölemıstı anca bılımsel bır kanıt yok bu yuzden ınanmam ben sahsen. Ama musletech elite den cok verım aldım .

Danny Boy bunu beğendi.
  8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bende hipotroidi var, yani TSH yüksek, T3-T4 düşük olduğu için.
    Biliyosundur ki bu nedenle sentetik hormon alıyoruz. ben euyhyrox 25 kullanıyorum ancak son yaptırdığım tahlillerde tsh yeniden yükselmişti. hemen ilacın dozunu değştirmek yerine bir süre sonra yeniden tahlil yapmayı uygun gördüler:)

Şu ifadenden ; "T3-T4 kullandığım dönemde ki T3 ü 100mcg kadar , T4 ise 800mg a kadar çıkarak kullandım"ne demek istediğini anlamadım açıkcası?

Sen t3 ve t4 için ayrı ilaçlarmı alıyosun?
    Son olarak termojenik kullanımının bizim gibi hastalarda bir sakıncası yok diyosunuz anladığım kadarıyla:) gönül rahatlığıyla 2 ay kullanabilirim ozaman:)

Sayfayı Paylaş