The Extremist 2011 Definasyon Programı

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve TheExtremist tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Valla Teddie aynen devam,haklısın supplemente acaip para gidiyor ya.Okul açıldı ya uyku düzene isterse girmesin düzene.Bunca dersi geçip birdaha almışım yaz okuluna yükseltmek için,ders kaçırma lüksüm yok :) Arada whey çakıyoruz artık okulda ne yapalım.İstemeden kütle yaptım bende sanırım,antremanda omuzlarım patlayacak gibi çıkıyor resmen,yüzmenin de etkisi var sanırım ama bunda.

Misal yarın saat 9 da havuzdayım.Onun öncesinde kalkıp sabah 4-5 yumurta beyazı,bir bardak yulaf,bir bardak greyfurt suyu.Hatta diyeti bir genel yazayım da ;

--4 yumurta beyazı ,1bardak yulaf,50 gr peynir,1bardak greyfutr suyu (7:50 8:00 gibi)

-- 1,5 ölçü whey (Saat 10:00 gibi,havuzdan çıkar çıkmaz)

--12:00 öğle yemeği.Bilimum et ızgara,salata ve olursa mercimek çorba.

-- 14:00 1 ölçü whey

-- Derste olmazsam evde et ızgara dersteysem 1 ölçü whey daha 16:00

-- 17:30 -19:00 antreman akabinde whey

--19:15 ızgara et artı yeşillik

Biliyorum karbonhidrat aşırı az.Ama güç düşüklüğü vs. hissetmiyorum sabah havuzda 750m 1km arası yüzmeme rağmen.Şuan için 86 87 arası dalgalanıyor kilom sürekli.

4-5 porsiyon whey'e çıkabiliyor günde bazen ama ne ishaline de yağlanma gibi bir zararını göremedim.Kaçırdığım öğünü whey ile tolere ediyorum.

150-170 gr arası protein giriyor yaklaşık bünyeye.

2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Evde olduğunda 16:00 gibi kahverengi pirinç ekleyebilirsin bence Ex. :)

3. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Bugün biraz halsiz hissettiğimden havuzu iptal edip sadece antreman yapayım dedim.Bu kadar karbonhidratsızlık biraz hasta moduna soktu beni,herşeyin aşırısı zarar.

Karpuz,şeftali falan aldım onlarla ve antreman öncesi yarım su bardağı pirinç ile günlük karbonhidrat ihtiyacımı karşılayacağım.

Birde bugün 1400gr BIPRO geldi bakalım,nasıl olacak sonuçları.

Ultimate bitmek üzere,1 porsiyon kaldı.Tat dengesi,karışabilme vs her yönden sevdim ben.Ayrıca ishal vs. hiçbir yan etki görmedim,şişkinlik de yapmadı.Kullandığım sürece de antremanlar daha kolay ve şiddetli geçti diyebilirim,gün içerisinde de daha canlı hissediyordum kendimi.Bir mucize yaratmasa da whey'den beklenen herşeyi verebiliyor,tavsiye ediyorum.

Teddie* bunu beğendi.
  4. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Dün gece biraz pisboğazlığımdan biraz da merakımdan bi porsiyon hardline dan yapıp içtim ;

İlk izlenimim şu ki Ultimate'den de daha kolay karışıyor,Ultimate kadar tatlı değil fakat tadı kesinlikle çok iyi ayarlanmış.Etkisinden ise Temmuz 15 civarı anca bahsedebileceğim sanırım.Ama Hardline güzel bir ürün yapmış diyebilirim kesinlikle.Keşke biraz dahau uygun fiyatlı olsaydı neredeyse 2.23 kg lıklara yakın :S

5. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Ex öncelikle azmini ve hırsından ötürü tebrik ederim.Çok iyi yol katetmişsin,sakın pes etme.Son resimlerin gayet başarılı.Hardline bipro bende kullandım.Normalde kimseye hardline tavsiye etmem fakat bipro zaten türk yapımı değil diye biliyorum.Türk yapımıysada birşey değiştirmez çünkü gerçekten çok kaliteli bir ürün.Sende anlıycaksın kullandıkça.

Diyetinde yağı nerdeyse sıfırlamışsın ? Doğrumudur zeytinyağı vs kullanmıyormusun ? Bende sıfırlamıştım fakat vücud yeteri kadar testeron üretemez bir miktar yemelisin dediler.Özellikle badem fındık vs yanında bir miktar zeytinyağı tavsiye edildi.Sen ne düşünüyosun ?

TheExtremist bunu beğendi.
  6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle bir durumda var. karboyu aşırı kesmekte zarar verir. çünkü metabolizma yavaşlar. vucut proteinleri glikoza donusturup depolamaya çalışabilir yada kullanıor direkman. 3 gunluk periyotlar halinde donusumlu bir karbo planı yap derim. mesela :

1.gun : yuksek protein - dusuk seviye karbonhidrat - yuksek yağ (kilo x 1 geçme)
    2.gun : orta seviye protein - orta seviye karbo - orta seviye yağ
    3.gun : dusuk protein - yuksek karbo - dusuk yağ
    4.gun : 1. gun aynısı ..

bu şekilde başa sarar durur. bu kalori dengeleme yontemi sayesindfe vucudunuz hem hiç birşeyden mahrum kalmaz. hemde yağ yakımı devam edecektir. depolama eğilimi oluşmaz vucutta. yağ ve proteinli birinci gunde yağ dediysek herşeyi yeme. ara ogunlere 3-4 posta 50 şer gramlık bademve ceviz takviyesi yap. 2. gün herşey dengede zaten problem yok. 3. gundeyse yağ oranını iyice dusur kilo x 0.5 kadar indir. protein oranıda kilo x 1 kadar olsun. karbonhidratı dengeli bir şekilde her ogun almalısın. ve kaloriyi dengelemek amacıyla bol almalısın. yani bu son gunde kalorinin buyuk kısmını karbonhidratlardan sağlayacaksın demektir. iyi çalışmalar kolay gelsin ...

TheExtremist bunu beğendi.
  7. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Beyler ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler. :) Lakin bu aralar yaz okulum nedeniyle çok az siteye girip cevap yazabiliyorum,arada diyetin kaçtığı oldu ama kilom sabit 88 :)

Pek yakında en son halimden fotoğraflar ekleyeceğim.1 haftaya kadar.Kendime en ufak kaçamak tanımıyorum şu 7 gün içinde çünkü Rock'n Coke a gideceğim ve orada alkol almama gibi bir durumum olmayacak :)

Şu son haftamda birkaç şey daha keşfettim.Belki zaten bilinen gerçeklerdir (ki öyle) ama pratikte bunları deneyimleyip öğrenmek bambaşka birşey.

-- Definisyonda bile olsan ,çok çok yağlı bile olsan karbonhidratı uygun miktarda ve doğru zamanda alıp kesinlikle kesmemelisin.

(2 gün neredeyse sıfır karb geçirdikten sonra sürekli uyku hali ve dudağımda uçuk çıkmasından dolayı bu kanıya vardım ki salondaki hocam da 1 su bardağı pirinç mutlaka tüket der.Dinlemeyince ne olduğunu gördük.)

-- Whey protein'den korkmak yersiz.Ve düzgün bir definisyon döneminde whey şart,yoksa 800 gr kadar et tüketimi sizi sıkacak ve azminizi sarsacaktır.Yemek gerçekten ölüm.Fakat 2 porsiyon whey ile 50 gram kafadan alıyorsunuz.

(900 gr Ultimate bitirip BIPRO ya devam ederken kesinlikle söyleyebilirim ki whey şart,eğer ultra zayıf fakat parçalı olmak dışında birazcık hacimli kalmak istiyorsanız.Yoksa kağıt gibi olursunuz eğer çok übersonik bir bünyeniz yoksa.)

-- Ne yapıp edip yumurta ile ve yumurtanın beyazı ile barışmalısın.Kas ve body'den öte insanın yaşam kalitesini arttıran bir besin gerçekten.

(Yumurtaya ne bayılırım ne de tiksinirim ama sadece beyazını yeme düşüncesi bile beni öğürtür afedersiniz.Ama onu sevmem bunu sevmem onu yemem bunu yemem kafası değil bu yaptığımız iş.Herşeyin bir bedeli var ki bu işte de bu ,sabah kalkınca tatsız tutsuz yulaf light süt ve peynir ile yumurta beyazlarını löpletmektir.4-5 yumurta beyazını çekinmeden yiyin özel bir alerjiniz vs yoksa benim gibi.Antreman günlerinde mutlaka 6 tane haşlayıp yiyorum,sarılarını ise hiç yemiyorum.Halbüke sarısını severim daha çok ama alışkanlıklarımı değiştiriyorum.)

Şimdilik aklımdakiler bunlar.Yüzmeye devam ediyorum haftada en az 1 gün 1 saat 1 saat 15dk yüzüyorum.Rock'n Coke dan sonra diyetin son hamlesine geçeceğim ve ağustos 5-6 gibi tahminimce 85 leri görmeye başlayacağım.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2011
  8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ex çok merak ediyorum son halini :)

9. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Tekrardan BB'e başladım ve şu an 100 kiloyum,okulumun son dönemi fazla yoğun geçmesinden ötürü malesef ara verdim.Burger'lar,Hamur işleri vs havada uçtu ve geçen sene ki 86 87 kilodan eser yok :( Haziran sonuna kadar disiplinli bir şekilde çalışıp buradan tekrar durumumu yazacağım.

10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    :/ sayfaların hepsini okudum valla bu kadar emeğe yazık olmuş, umarım kısa zamanda toparlarsın.

11. ayrancilarnet

ayrancilarnet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler alt karını görmekte zorluk çekiyorum denemiş olduğunuz kardiyo programlarından önerebileceğiniz varmı ?
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş